دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم)

دانلود و خرید کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم)

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم)  نوشته  جمعی از نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم)

کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم) اثر جمعی از نویسندگان است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این کتاب مخاطبان را تمام ابعاد خانواده، زندگی خانوادگی، تشکیل خانواده، فرزند آوری و ... آشنا می‌کند.

درباره کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم) 

کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم) اثر جمعی از نویسندگان است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است. این کتاب تمام آنچه را که لازم است درباره خانواده بدانیم، به ما می‌گوید. در حقیقت این کتاب سخنانش را از مراحل پیش از تشکیل خانواده آغاز می‌کند و سپس مراحل مختلف تشکیل خانواده را بررسی می‌کند. 

فصل دوم کتاب درباره مراحل تشکیل خانواده صحبت می‌کند و از دوران حین ازدواج می‌گوید. از معیارهای انتخاب همسر گرفته تا چالش‌هایی که هر جوانی ممکن است در این دوران با آن روبه‌رو شود، در این فصل بررسی می‌شوند. فصل سوم کتاب به مراحل تحکیم یک خانواده ارتباط دارد. خانواده درست مانند نهالی است که تازه در خاک کاشته باشیم و از همین رو به مراقبت و مواظبت احتیاج دارد. بنابراین برای تمام زوج‌هایی که تشکیل خانواده داده‌اند، لازم است تا با تحکیم خانواده آشنا شوند. 

فصل چهارم از ایمن سازی خانواده می‌گوید؛ این فصل آسیب‌ها و راهکارها را بررسی می‌کند. عوامل مختلفی که ممکن است باعث آسیب یک خانواده شوند در این فصل بررسی می‌شود و نویسندگان کتاب، راهکارهایی هم برای حل مسائل و مشکلات بیان کرده‌اند. 

فصل پنجم از فرزند و فرزند پروری صحبت می‌کند. یعنی یکی از مهم‌ترین اهداف ازدواج و بخش مهمی که خانواده‌ها به خاطر آن تشکیل می‌شوند. این فصل هر آنچه را که مرتبط با فرزند آوری و فرزند پروری است، بررسی می‌کند. فصل آخر کتاب هم به مسئله جمعیت پرداخته است و خانوده را در این بستر، مورد بررسی قرار داده است. در انتهای هر فصل نیز سوالات مختلفی آمده است که به درک بهتر مطالب کمک می‌کند.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب دانش خانواده و جمعیت (ویراست سوم) را به تمام دانشجویان پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Alikhoda13
۱۴۰۰/۰۴/۰۴

مسخره‌س

فاطمه زند
۱۴۰۰/۰۳/۱۷

در جابه جا شدن صفحات کتاب مشکل وجود داده و دائما موقع مطالعه به صفحه اول بازگردانده میشه. لطفا طاقچه پیگیری کند🌹

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۰۰-۱
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۱-۲۰۰-۱