کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم) اثر سیدمحمد شفیعی مازندرانی

دانلود و خرید کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم)

۳٫۳ از ۸ نظر
۳٫۳ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم)  نوشته  سیدمحمد شفیعی مازندرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم)

کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم) اثری از سید محمد شفیعی مازندرانی است که در دفتر نشر معارف منتشر شده است. این کتاب که به عنوان کتاب درسی تالیف شده است، با نگاهی همه جانبه به بررسی موارد بیان شده در وصیت نامه امام می‌پردازد. 

درباره کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم)

سید محمد شفیعی مازندرانی کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم) را به منظور تدریس در دانشگاه و برای درس معارف تالیف کرده است. این اثر نگاهی همه جانبه به بندهای بیان شده در وصیت نامه امام خمینی دارد و موضوعات مختلفی را همچون ولایت، تشیع، حماسه عاشورا، اجرای احکام اسلامی، استقلال، آزادی، با استناد به وصیت نامه امام خمینی (ره) به صورت درس ‏های جدا گانه شرح داده و تبیین کرده است.

سید محمد شفیعی مازندرانی در این کتاب در رابطه با کتاب وصیت نامه سیاسى ـ الهى حضرت امام خمینی نوشته است: «وصیت نامه سیاسى ـ الهى حضرت امام که «منشور انقلاب»، «صحیفه استقلال»، «زبور حکومت اسلامى» و «صحیفه انقلاب» لقب یافت، کتاب جامعى است که نکته‌اى را در باب ارشاد انسان انقلابى فروگذار نکرده است و از آنجا که «حکمت عملى» همیشه بر اساس «حکمت نظرى» شکل مى‌گیرد و اساس احکام عملى و فرعى اسلامى بر پایه احکام عقیدتى آن استوار است، حضرت امام پیش گفتارى را به عنوان زیربناى فکرى دستورهاى عملى و ارشادهاى تاریخ ساز خویش نوشته اند.»

این اثر، ویراست دوم است. حذف برخی اشکالات ظاهری و همچنین اضافه کردن محتواهایی جدیدتر، به غنای این کتاب اضافه کرده است. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب درس هایی از وصیت نامه امام خمینی (ره) (ویراست دوم) را به تمام دانشجویان رشته معارف پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست دارید با نگاهی متفاوت وصیت نامه امام خمینی را بررسی کنید، این کتاب به شما کمک می‌کند. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
MohammadAA2000
۱۴۰۰/۰۲/۱۹

اینو دیگه رایگان بذارید

سحر
۱۴۰۰/۰۴/۲۴

چرا قابلیت سرچ نداره ؟ افتضاحه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۰۴-۲
تعداد صفحات۲۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۶۰۴-۲