اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم

دانلود و خرید کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم  نوشته  مهدی علیزاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم

کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم اثر جمعی از نویسندگان است که به همت مهدی علیزاده در دفتر نشر معارف منتشر شده است. این اثر به بررسی کامل و جامع تمام خصایص و ویژگی‌های اخلاق اسلامی می‌پردازد و مخاطبان را با این مفهوم آشنا می‌کند.

درباره کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم

هدف از هر دین الهی، تعالی روح، افکار و اندیشه‌ها است. اما بروزات هر روحی در قالب جسم خاکی او است و جسم، با استفاده از اخلاق و رفتار و کارهایی که انجام می‌دهد، می‌تواند به خوبی بازتابی از روح باشد. 

اما در این میان، آنچه از اهمیت بالایی برخوردار است، اخلاقی است که هر فرد در پیش می‌گیرد. سلوک افراد به اخلاق آن‌ها وابسته است و اخلاق اسلامی می‌توان همان خط مشی باشد که ما را به تعالی می‌رساند. در حقیقت اخلاق، همان مفهومی است که امروزه جایش در بسیاری از جوامع خالی است و وضعیت زندگی بشر را تا چنین حدی به انحطاط کشانده است. شناخت ارزش‌های اخلاقی و پایبندی به آن‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا خود و جامعه پیرامون خود را از چنین انحطاطی، دور کنیم.

کتاب اخلاق اسلامی، مبانی و مفاهیم، کتابی مفید و جامع است که مساله اخلاق در اسلام به طور کامل بررسی کرده است. این کتاب پانزده فصل دارد و هر فصلی به یکی از ویژگی‌ها و ابعاد این مفهوم می‌پردازد.

بعد از شناخت کلیات این مفهوم، به مبحث انسان‌شناسی می‌پردازیم و در ادامه با مقاصد رشد اخلاقی، موانع آن، امکانات آن، نقش اخلاق در شکل‌گیری یک جامعه مطلوب، روش‌های بهبود رابطه با خود، رابطه با خدا و رابطه با دیگران آشنا می‌شویم. همچنین با برخورداری‌هایی آشنا می‌شویم که یک شخصیت مطلوب و اخلاقی داراست.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب اخلاق اسلامی؛ مبانی و مفاهیم یک اثر عالی برای تمام کسانی است که دوست دارند با اخلاق اسلامی، خصیصه‌ها و ویژگی‌های آن آشنا شوند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۴۰-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۵۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۲۴۰-۲