با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پنجشنبه های خانم جولیا

دانلود و خرید کتاب پنجشنبه های خانم جولیا

۳٫۰ از ۵ نظر
۳٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پنجشنبه های خانم جولیا  نوشته  پیه‌رو کیارا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پنجشنبه های خانم جولیا

کتاب پنجشنبه های خانم جولیا نوشته پیه‌رو کیارا نویسنده اهل سیسیل است که با ترجمه م. طاهر نوکنده از ایتالیایی به فارسی ترجمه شده است. این‌داستان بلند، پیش‌نویس فیلمنامه اصلی تلویزیونی پنجشنبه ‌های خانم جولیا است که سال ۱۹۷۰ در ۵ قسمت توسط رادیو تلویزیون ایتالیا ساخته شد.

درباره کتاب پنجشنبه های خانم جولیا

کتاب جنایی و پرهیجان پنجشنبه های خانم جولیا، داستانی جذاب و پلیسی است. در این کتاب با شخصیتی به خانم جولیا روبه‌رو می‌شویم که زنی جوان و غمگین است. اما یک روز او بدون هیچ ردی از ویلای کنار دریاچه ناپدید می‌شود. خانم جولیا هر هفته برای دیدن دخترش که در یک مدرسه شبانه روزی درس می‌خواند و یک قرار مرموز با قطار به شهری دیگر می‌رفته آیا ناپدید شدن او معنای خاصی دارد؟

 داستان پنجشنبه های خانم جولیا در یک شهر کوچک در دهه پنجاه میلادی کشور ایتالیا اتفاق می‌افتد. خانم جولیا که همسر یک وکیل است. همسر او گم شدن جولیا را به یک کارآگاه خبر داده و به این ترتیب جستجو شروع می‌شود. از نظر کارآگاه همه چیز عادی است اما این گشتن او را با لایه دیگری از حقیقت روبه‌رو می‌کند، طبقه اجتماعی بورژوا که به ظاهر خوشبخت هستند اما در حقیقت زندگی‌شان سرشار از خودپسندی و بیماری‌های روحی است. 

پنجشنبه های خانم جولیا داستانی جذاب است که شما را به قلب ایتالیا می‌برد. در این کتاب تصویر چندگانه از زندگی ایتالیایی می‌بینید و با شخصیت های محدود با یک زندگی همراه می‌شوید. در بخش‌هایی از این کتاب نامه‌ها روایت‌ را پیش می‌برند و توجه به تاریخ نامه‌ها به شما کمک می‌کند تا حوادث را کنار هم بچینید تا معما را حل کنید. اما پایان غیرقابل پیش‌بینی و عجیب شما را غافل‌گیر می‌کند. با این کتاب هم در حل یک معما شریک می‌شوید و هم زندگی عجیب شخصیت‌ها را دنبال می‌کنید. کتاب پنجشنبه های خانم جولیا چون پیش‌نویس یک فیلم است ممکن است کمی با رمان‌های دیگر متفاوت باشد اما این موضوع در لذت خواننده تاثیری ندارد و فضاهای تصویری بیشتری برایش می‌سازد.

خواندن کتاب پنجشنبه های خانم جولیا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی غرب مخصوصا ادبیات پلیسی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره پیه‌رو کیارا

پیه‌رو کیارا متولد سال ۱۹۱۳ است و در سال ۱۹۸۶ درگذشته است. پدرش ایگینیو اهل رسوتانو، سیسیل بود. مادرش ویرجینیا مافعی اهل کامناگو، دهکده پایمونتس در شهر لسا بود، اصالت  این‌نویسنده که در لوئینو به دنیا آمد، در اصل به جزیره سیسیل برمی‌گردد. او در سال‌های جوانی توسط فاشیست‌های ایتالیا تحت تعقیب قرار گرفت و به‌دلیل عدم حضور در دادگاه، به ۱۵ سال حبس محکوم شد اما با مهاجرت، به دیگر کشورهای اروپا رفت و سپس در اکتبر ۱۹۴۵ به کشورش بازگشت. او در سال‌های جنگ جهانی دوم داستان‌هایی نوشت که آن‌ها را فقط در میان دوستان نزدیک خود خواند. اما پس از بازگشت به ایتالیا، اولین اثرش را با نام «سِحرشان کن» منتشر کرد که یک‌ مجموعه‌شعر بود.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
*لپی*
۱۴۰۰/۰۲/۱۴

اگه شماهم مثل من بی خیال pdfبودن کتاب شدین وخواستین این کتاب روبخونید بایدبگم که داستان کتاب درمورد زنی به نام جولیاست که هرپنج شنبه برای دیدن دخترش میره یه شهردیگه ودراین رفت وآمدها مسائلی پیش میادکه...درموردترجمه هم بگم که

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۱۷۲-۷
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۹۰-۱۷۲-۷