تفسیر موضوعی قرآن کریم

دانلود و خرید کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

۲٫۵ از ۶ نظر
۲٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم  نوشته  جمعی از نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم نوشته جمعی از نویسندگان نشر معارف است، کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برای دانشج.یان نوشته شده و یکی از کتاب‌های مجموعه آشنایی با معرف اسلام است که کمک می‌کند قرآن بیشتر و بهتر راهنمای نسل جوان باشد.

درباره کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم یکی از کتاب‌های درسی و کاربردی نشر معارف است که برای تمام دانشجویان نوشته شده است تا دید کامل‌تری نسبت به دین اسلام داشته باشند و بتوانند قرآن را بهتر و عمیق‌تر درک کنند. 

اصطلاح تفسیر موضوعی قرآن کریم در برابر تفسیر ترتیبی و سوره به سوره، روشی متفاوت برای پرداختن به موضوعات قرآن است. در تفسیرهای قدیمی قرآن که در قرن‌های گذشته نوشته شده است روشی شبیه به این روش مشاهده نمی‌شود. اگرچه در گذشته نگاه موضوعی به برخی از مباحث قرآن مرسوم بوده است مانند: تفسیر آیات الاحکام ولی می‌توان با توجه به منابع جدید، تفسیر موضوعی را اینگونه تعریف کرد:

جمع آوری و جمع‌بندی آیات مختلفی که درباره یک موضوع در سرتاسر قرآن مجید در مناسبت‌های مختلف نازل شده است به منظور استخراج نظر قرآن درباره ماهیت موضوع و ابعاد گوناگون آن.

از این رو به این روش گاهی روش تفسیر توحیدی و یا تقطیعی نیز گفته می شود؛ زیرا لازمه تفسیر موضوعی قرآن کریم تقطیع آیات از مواضع مختلف قرآن و تلاش برای جمع بین تجربه بشری و مفاهیم قرآنی برای ارائه یک نظر واحد است.

در تفسیر موضوعی، موضوعات مختلف در سراسر قرآن بررسی می‌شود و برای کسانی که به دنبال یک موضوع خاص در تمام قرآن می‌گردند منبعی کاربردی و جامع است که کمک می‌کند تمام اطلاعات را یک جا داشته باشند. کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برای رسیدن به این هدف شما را یاری می‌کند.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏‌بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد. 

خواندن کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کینم.

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم را به تمام دانشجویان و علاقه‌مندان به شناخت بهتر و جامع‌تر قرآن پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
عرفان رجایی
۱۴۰۰/۰۳/۲۵

واقعا کتاب ،خوب و روان بود و سخت نبود

کاربر ۱۶۵۹۸۵۱
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

چرا کلماتو نمیشه سرچ تو این کتاب هنگ میکنه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۵۲۳-۹۶-۶
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۵۲۳-۹۶-۶