دانلود و خرید کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم جمعی از نویسندگان
کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم اثر جمعی از نویسندگان

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

معرفی کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم نوشته جمعی از نویسندگان نشر معارف است، کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برای دانشج.یان نوشته شده و یکی از کتاب‌های مجموعه آشنایی با معرف اسلام است که کمک می‌کند قرآن بیشتر و بهتر راهنمای نسل جوان باشد.

درباره کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم یکی از کتاب‌های درسی و کاربردی نشر معارف است که برای تمام دانشجویان نوشته شده است تا دید کامل‌تری نسبت به دین اسلام داشته باشند و بتوانند قرآن را بهتر و عمیق‌تر درک کنند. 

اصطلاح تفسیر موضوعی قرآن کریم در برابر تفسیر ترتیبی و سوره به سوره، روشی متفاوت برای پرداختن به موضوعات قرآن است. در تفسیرهای قدیمی قرآن که در قرن‌های گذشته نوشته شده است روشی شبیه به این روش مشاهده نمی‌شود. اگرچه در گذشته نگاه موضوعی به برخی از مباحث قرآن مرسوم بوده است مانند: تفسیر آیات الاحکام ولی می‌توان با توجه به منابع جدید، تفسیر موضوعی را اینگونه تعریف کرد:

جمع آوری و جمع‌بندی آیات مختلفی که درباره یک موضوع در سرتاسر قرآن مجید در مناسبت‌های مختلف نازل شده است به منظور استخراج نظر قرآن درباره ماهیت موضوع و ابعاد گوناگون آن.

از این رو به این روش گاهی روش تفسیر توحیدی و یا تقطیعی نیز گفته می شود؛ زیرا لازمه تفسیر موضوعی قرآن کریم تقطیع آیات از مواضع مختلف قرآن و تلاش برای جمع بین تجربه بشری و مفاهیم قرآنی برای ارائه یک نظر واحد است.

در تفسیر موضوعی، موضوعات مختلف در سراسر قرآن بررسی می‌شود و برای کسانی که به دنبال یک موضوع خاص در تمام قرآن می‌گردند منبعی کاربردی و جامع است که کمک می‌کند تمام اطلاعات را یک جا داشته باشند. کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم برای رسیدن به این هدف شما را یاری می‌کند.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانی، بررسی، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌های مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامی دانشگاه‌ها، اندیشه‌‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی، معارف قرآن و اهل‌‌بیت (ع)، دین‌پژوهی، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامی و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتی، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‌‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‌اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد. 

خواندن کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کینم.

کتاب تفسیر موضوعی قرآن کریم را به تمام دانشجویان و علاقه‌مندان به شناخت بهتر و جامع‌تر قرآن پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

کاربر ۱۶۵۹۸۵۱
۱۴۰۰/۰۳/۱۰

چرا کلماتو نمیشه سرچ تو این کتاب هنگ میکنه

mehrab Zeinodini
۱۴۰۰/۰۴/۱۴

اصلا خوب نیست سرچ نمیکنه و همش هنگ میکنه 🤦‍♂️ حیف پووووول

کاربر ۳۴۰۱۱۷۸
۱۴۰۰/۰۷/۰۹

لطفا نسخه قابل سرچ این کتاب رو قرار بدید پی دی اف کتاب که به درد نمیخوره

Ali Asghary
۱۴۰۰/۰۹/۲۹

هیچ کدوم از پی دی اف هاتون قابلیت سرچ کردن رو ندارن من اصلا کتابا رو برای سرچ کردن خریده بودم برای امتحان

کاربر 4014736
۱۴۰۰/۱۰/۲۶

قابلیت جستجو فعال باشه چون برخی مواقع نیازمند توضیح یک بحث مشخص هستیم

sahar
۱۴۰۰/۱۰/۱۳

قابل سرچ نیست اصلا و این یه مشکل بزرگه !

کاربر 3194427
۱۴۰۰/۱۲/۱۷

قابلیت سرچ نداره و اینکه نمیشه چیزی اضافه کرد یا علامت زد داخلش🤦🏼‍♀️

کاربر ۳۳۵۴۵۳۶
۱۴۰۰/۰۴/۱۰

نمیدونم چجوری باید پی دی اف دریافت کنم

Mahmood Mor
۱۴۰۱/۰۳/۲۶

سیستم باگ دارد و نمی توان به راحتی مطالعه کرد😡

hadis
۱۴۰۰/۰۶/۱۸

چرا گزینه سرچ نداره، اگر میخواستیم بی سرچ بخونیم که نسخه کتابی میخریدیم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۳۱۲ صفحه

حجم

۱٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۳۱۲ صفحه

قیمت:
۴۵,۰۰۰
تومان