با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه

دانلود و خرید کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه  نوشته  درک اوستین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه

کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه نوشته درک اوستین و پیتر دیل است که با ترجمه عباس حری منتشر شده است. این کتاب پس از بیست و چهار سال دوباره منتشر شده است.

درباره کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه

کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه در ده فصل نوشته شدده است. در پنج فصل اول این اثر به ترتیب مطالب مقدمه و دامنه، مآخذ، تعاریف، اختصارات و نمادها، و کنترل واژگان آمده است. در فصل ششم با عنوان «اصطلاحات نمایه‌‏ای»، علاوه بر ارائه کلیاتی در خصوص آن، درباره شکل اصطلاحات، اختصارات و آغازه‌‏ها، انتخاب شکل مفرد یا جمع، کلمات متشابه، گزینش اصطلاحات، و یادداشت دامنه و تعریف بحث شده است.

فصل هفتم درباره اصطلاحات مرکب است و اطلاعات تفصیلی در مورد اصطلاحاتی که باید به صورت مرکب حفظ شوند و اصطلاحاتی که باید از لحاظ نحوی عامل بندی شوند و ترتیب کلمات در اصطلاحات مرکب ارائه شده است.

همچنین در فصل هشتم تحت عنوان «روابط اساسی در اصطلاحنامه»، رابطه هم‌‏ارز، رابطه سلسله مراتبی، رابطه همبسته، و روابط میان مقوله‏‌ای به تفصیل بررسی شده است.

در فصل نهم مبحث نمایش اصطلاحات و روابط آنها پی گرفته شده است و موضوعات نمایش الفبایی، نمایش نظام‏ یافته، و نمایش ترسیمی مورد بررسی بوده است.

در آخرین فصل کتاب «تهیه و گسترش اصطلاح‌نامه یک‌‏زبانه»، به مقوله ی جنبه‌‏های مدیریت در ایجاد اصطلاح‌نامه پرداخته شده است و روش‏‌های تدوین، ضبط اصطلاحات، ارزشیابی اصطلاح، تخصیص، قبول و رد اصلاحات، استفاده از تجهیزات داده‏آمایی خودکار و شکل و محتوای اصطلاح‌نامه تبیین شدده است.

خواندن کتاب راهنمای تهیه و گسترش اصطلاحنامه یک زبانه را به چه کسانی پیشنها می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و متخصصان زبان‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۱/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۹۴-۶۶-۸
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۱/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۹۴-۶۶-۸