با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زنان کوچک

دانلود و خرید کتاب زنان کوچک

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زنان کوچک  نوشته  لوییزا می الکات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زنان کوچک

کتاب زنان کوچک داستانی زیبا و اثری به یاد ماندنی از لوئیزا می آلکوت است که در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا نوشته شده است. این داستان زندگی پر فراز و نشیب چهار دختر عضو خانواده مارچ را بیان می‌کند. زمانی که پدرشان به جنگ رفته است و در شرایط سختی زندگی می‌کنند. 

 زنان کوچک اولین بار در سال ۱۸۶۹ به چاپ رسید و با موفقیت چشم‌گیری روبه‌رو شد. این اثر اکنون به بیش از ۵۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده و بارها مورد اقتباس‌های سینمایی قرار گرفته است. این داستان را سعیده عسگری برای مخاطبان نوجوان ترجمه کرده است. 

درباره کتاب زنان کوچک

زنان کوچک، داستان زندگی خانواده‌ مارچ در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا است. داستانی که نویسنده آن را با الهام از زندگی خودش نوشته است. خانواده‌ مارچ چهار دختر به نام‌های بت، مگ، جو و ایمی دارند. آن‌ها خانواده‌ ثروتمندی بودند اما حالا به دلیل شرایط جنگ، وضعیت خوبی ندارند. پدر برای کمک به جنگ رفته است و خانواده‌ در تلاش است که بدون حضور پدر، زندگی روزمره‌ خود را ادامه دهد. خواهرها و مادرشان خانم مارچ در تلاش هستند تا زندگی را به خوبی در کنار یکدیگر بگذرانند و در عین حال به دیگران هم کمک کنند. بت، مگ، جو و ایمی هر کدام اخلاق خاص و عجیب خودشان را دارند. اما یاد گرفته‌اند که در کنار هم با اتحاد زندگی کنند و داستان زیبای خودشان را بسازند.

یکی از ویژگی‌های خوب کتاب زنان کوچک این است که به زندگی تک تک دختران خانواده می‌پردازد. در حقیقت نویسنده کاری کرده است تا با خواندن داستان، با همه‌ی شخصیت‌ها ارتباط برقرار کنیم. گرتا گرویگ در سال ۲۰۱۹ فیلمی بر اساس رمان زنان کوچک ساخت. مریل استریپ، سورشا رونان، اما واتسون، تیموتی شالامی، فلورنس پیو، لورا درن، جیمز نورتون، لویی گارل، باب ادنکیرک و کریس کوپر در این فیلم ایفای نقش کردند و در ۴ رشته کاندید جایزه اسکار ۲۰۱۹ شد.

پیش از آن نیز گیلیان آرمسترانگ در سال ۱۹۹۴ فیلم زنان کوچک را ساخته بود. وینونا رایدر به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن نامزد دریافت جایزه اسکار شد.

کتاب زنان کوچک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام دوست‌داران رمان‌ها و آثار بزرگ دنیا را به خواندن این رمان زیبا دعوت می‌کنیم. 

درباره لوئیزا می آلکوت 

لوئیزا می. آلکوت در سال ۱۸۳۲ در پنسیلوانیا امریکا به دنیا آمد. او دختر برونسون آلکوت فیلسوف و شاعر امریکایی بود. او تحصیلات خود را در خانه آغاز و کامل کرد. بعدها یعنی در دوران جنگ‌های داخلی به عنوان پرستار مشغول به خدمت شد.

لوئیزا می آلکوت درست مانند قهرمان داستانش، جو، کار نوشتن را از اوایل جوانی شروع کرد ولی به دلیل هزینه‌های سنگین برنامه‌های آموزشی و کارهای خیرخواهان پدرش ــ که از روی حسن‌نیت ــ برای او به ارث گذاشت، به‌ناچار مدتی نان‌آور خانه شد. آلکوت اولین کتابش را در شانزده‌سالگی نوشت. لوئیزا در سال ۱۸۸۸ درگذشت.

بخشی از کتاب زنان کوچک

سـاعت ‌شـش ‌را ‌نواخـت ‌و ‌بـت ‌بعـد ‌از ‌این ‌کـه ‌آتـش ‌بخـاری ‌را ‌جا به ‌جـا‌ کـرد، ‌یـک ‌جفـت ‌دمپایـی ‌را ‌نزدیـک‌ آن‌ گذاشـت‌ تـا ‌گـرم ‌شـود. ‌بـا ‌وجـودی‌ کـه ‌ایـن ‌دمپایی‌هـا‌ خیلـی ‌کهنـه ‌بودنـد، ‌ولـی ‌همیشـه ‌دیـدن ‌ایـن ‌منظـره‌ روی ‌بچه‌هــا‌ تأثیــر ‌خوبــی‌ داشــت،‌ چــون‌ علامــت ‌آمــدن ‌مــادر ‌بــه‌ خانــه‌ بــود‌ و ‌هــر‌ کــدام ‌بــا ‌خوشــحالی ‌خــود ‌را ‌آمــاده ‌خوش‌آمــد ‌گفتــن ‌بــه ‌او‌ می‌کردنــد.

‌مــگ ‌دســت ‌از ‌ســخنرانی ‌برداشــته ‌و ‌لامپــای ‌قدیمی‌شــان‌ را‌ روشــن ‌کــرد. ‌ایمــی ‌هــم ‌بــدون ‌این ‌کــه ‌کســی‌ چیــزی ‌بــه ‌او ‌بگویــد،‌ فـوراً‌ صندلـی‌ راحتـی‌ را ‌پیـش‌ کشـید‌ و‌ حاضـر ‌و ‌آمـاده‌اش‌ کـرد‌ و‌ جـو ‌هـم‌ در حالی‌ کــه ‌خســتگی‌اش‌ را ‌فرامــوش ‌کــرد،‌ از ‌جایــش ‌پریــد ‌و ‌دمپایی‌هــا ‌را‌ بــه ‌بخــاری ‌نزدیک‌تــر‌ گذاشــت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۸۴-۲۳-۳
تعداد صفحات۴۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۲۸۴-۲۳-۳