با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گناه شناسی از منظر آیات و روایات

دانلود و خرید کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات  نوشته  محمدرضا  حدادپور جهرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات

کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات  نوشته محمدرضا حدادپورجهرمی است. این کتاب حاصل برگزاری دوره‌ای به نام گناه‌شناسی از منظر آیات و روایات با حضور جمعی از حوزویان و دانشگاهیان در ماه‌های شعبان و رمضان سال ۱۳۹۱ شمسی است. کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات از شش بخش تشکیل شده است که به ترتیب عبارتند از:

  • بخش اول: مبادی گناه شناسی
  • بخش دوم: معانی لغوی گناه
  • بخش سوم: طبقات گناه
  • بخش چهارم: عوامل بازدارنده از گناه
  • بخش پنجم: احساس گناه
  • بخش ششم: زیبایی های زنذگی در پرتو ترک گناه

خواندن کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم دینی و اخلاق اسلامی پیشنهاد می‌کنیم.

درباره محمدرضا حدادپور جهرمی

محمد رضا حدادپور جهرمی متولد سال ۱۳۶۳، یکی از اساتید جوان حوزه علمیه جهرم است که معاونت پژوهشی این حوزه را نیز به عهده دارد. او فعالیتش را با کانال تلگرامی دلنوشته‌های یک طلبه شروع کرد. او به شهرت فراوانی بین ادب دوستان انقلابی رسید و آثار مختلفی را منتشر کرد. بیشتر آثارش داستانی و با موضوعاتی مانند فتنه و زندگی طلبه‌ها و خاطرات جنگ منتشر شده است.

در دنیای امروز که انقلابیون کمتر به سراغ داستان‌نویسی رفته‌اند محمدرضا حدادپور جهرمی به درستی درک کرده است که داستان‌گویی زبان نسل امروز است و اگر قرار است اطلاعاتی به مخاطب منتقل شود می‌توان از آن استفاده کرد. آثار این نویسنده در انتشارات حداد منتشر شده است. 

بخشی از کتاب گناه شناسی از منظر آیات و روایات

از حکمت‌های دیگر وضو، یاد قیامت، ظهور اعمال در سیمای انسان، دادن پرونده‌ی اعمال به دست او، عبور از پل و صراط روی جهنم است که در سایه وضوگرفتن و خواندن دعاهای وارد شده در هنگام شستشو و مسح اعضا پیدا می شود. تکرار چنین وضویی در هر شبانه روز، تمرینی برای تحقق توجه کامل به قیامت در تمام لحظه‌های زندگی به ویژه هنگام مواجهه با گناه و در نتیجه رسیدن به آثار سازنده‌ی آن. همچنین باید توجه داشت که طهارت معنوی سه قسم است که یکی پس از دیگری تحقق می‌یابد؛ یعنی طهارت‌های ظاهری سه گانه، مقدمه‌ی طهارت اعضا از گناهان و انحرافات و این نیز مقدمه‌ی طهارت نفس از صفات ناپسند و سپس تحقق تدریجی طهارت و چشم پوشی روح از مشاهده ماسوی الله است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۱۳۵-۸-۷
تعداد صفحات۴۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۱۳۵-۸-۷