با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب قاف اثر یاسین حجازی

دانلود و خرید کتاب قاف

بازخوانی زندگی آخرین پیامبر از سه متن کهن فارسی

۴٫۱ از ۲۶ نظر
۴٫۱ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قاف  نوشته  یاسین حجازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قاف

کتاب قاف اثر یاسین حجازی نگاهی دارد به زندگی رسول گرامی اسلام از تفسیر سورآبادی، سیرت رسول الله و شرف‌النبی.

 درباره کتاب قاف

 این اثر به بازخوانی زندگی رسول مکرم اسلام از سه متن کهن به نام های تفسیر سورآبادی، سیرت رسول الله و شرف النبی پرداخته که از تولد تا رحلت آخرین فرستاده الهی را برای خواننده روایت می‌کنند. 

یاسین حجازی برای نوشتن این کتاب سه سال وقت گذاشته تا تصویری روایی و بر اساس مستندات تاریخی برای خواننده به صورت خطی ارائه کند.

 حجازی درباره این اثر می‌گوید: «حاصلِ ایده‌ای است که بیش از چهار سال پیش ــ مثلِ پاره‌سنگی که از ناکجایی سویم پرت کنند ــ به ذهنم خورد و قدحِ سرم را شکست و فرورفت و فرونشست در خاکِ جمجمه‌ام و یک سال طول کشید تا یکی تاک شد و حبّه حبّه برآمد و سه سال طول کشید تا قطره قطره روی کاغذ افشاندمش.»

درباره‌ یاسین حجازی

یاسین حجازی زاده ۱۳۵۷ است. او به متون کهن علاقه‌ی زیادی دارد و کارهایش همه بر اساس بازنویسی از متون کهن تدوین شده‌اند. آثار یاسین حجازی بیشتر درباره موضوعات دینی و آیینی است. از میان آثار او می‌توان به هفتاد و سومین نفر، آه (بازخوانی مقتل امام حسین) و قاف اشاره کرد.

بسیاری از منتقدین، آثار حجازی را نوعی «کولاژ» یا پازل می‌دانند که با استفاده از تصویرها، بخشی از یک نامه یا گفتگوها و کنار هم قرار دادن آنها داستان را می‌سازد. هرکدام از خرده روایات او تکه‌ای از یک «کولاژ» است که از کنار هم گذاشتن آنها می‌توان اصل واقعه را دریافت و نتیجه نهایی را دید.

بخشی از کتاب قاف

جبریل دست به پشتِ مصطفا بازنهاد، گفت: «در این راه عجایب‌ها بینی و معانیِ آن بِنَدانی تا من تو را نگویم. و مُنادیان تو را از هر سوی آواز دهند. نِگَر تا اجابت نکنی! به آخر من تو را بگویم که آن چیست.»

پس بُراق فرا رفتن آمد میانِ آسمان و زمین. هرچند که چشم کار کردی، به یک گام نهادی. چون به بالایی رسیدی، پایش دراز گشتی و دستش کوتاه گشتی. چون فرا نَشیب رسیدی، دستش دراز گشتی و پای کوتاه.

زمانی برفت ...

پس من دیدم دو مرد را: یکی خفته و یکی ایستاده و سنگ می‌آرد و سرِ این مردِ خفته خُرد می‌شکند و سرش هم چُنان درست می‌شود که بود. پس سنگی دیگر می‌آرد و سرش می‌شکند هم چُنان.

پس مرا گفت: «برو از پیش!»

من برفتم. دو مرد را دیدم: یکی نشسته و یکی ایستاده، در دستِ او قلاب‌هایی آهنین و در گوشه دهانِ این مردِ نشسته می‌افگند و می‌کِشد و پس در گوشه دیگر از دهانش هم چُنین قلابی می‌افکند و می‌کِشد.

من گفتم: «سُبحانَ الله!»

پس مرا گفت: «برو از پیش!»

پس برفتم. مردانی را دیدم برهنه و زنانی برهنه وآتشی از زیرِ ایشان می‌آید.

پس برفتم. جویی دیدم از خون و مردی در آن جوی بانگ می‌دارد. و بر کنارِ جوی مردی بود که سنگ‌ها جمع می‌کرد و به آتش آن سنگ‌ها می‌تافت تا چون جَمَره‌ آتش می‌گشتند و هرگاه که این مرد که در جوی خون بود نزدیک می‌رسید، یکی از آن سنگ‌ها در دهانِ او می‌نهاد.

من گفتم: «سُبحانَ الله!»

پس مرا گفت: «برو!»

پس برفتم ساعتی. بیشه‌ای دیدم و در آنجا کودکان بسیار. و در میان ایشان پیری بود که از درازی که بود سرش را نمی‌شایست دید.

من گفتم: «سُبحانَ الله! این کیست؟»

پس مرا گفت: «برو!»

من برفتم. درختی دیدم که اگر خلق جمع شوند، جمله این درخت سایه کُند همه را. و در زیرِ درخت دو مرد بودند: یکی هیمه جمع می‌آورد و یکی آتش می‌افروخت. من گفتم: «این چیست؟»

پس گفت: «برو!»

پس برفتیم تا برسیدم به درجه‌ای عظیم، که من هرگز بزرگ‌تر از آن درجه‌ای ندیده‌ بودم. و بر آن درجه، شهری دیدم بنا نهاده خِشتی از زر و خِشتی از سیم. و ما به درِ آن شهر رفتیم و در بگشودند و جماعتی مردان پیشِ ما آمدند: بعضی از ایشان نیکو - چنان که من نیکوتر از ایشان ندیده بودم - و بعضی زشت - چنان که من زشت‌تر از ایشان ندیده بودم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
راضیه بهرامی
۱۴۰۰/۰۲/۰۷

طاقچه جان عاشقتم❤❤ خیلی ممنون که این کتاب رو اضافه کردی. دوستان اگر میخواین لذت مطالعه‌ی تاریخ و ادبیات رو با هم تجربه کنید، این بهترین انتخابه💛💛

محمد حسن
۱۴۰۰/۰۶/۱۷

کتابیه که من چاپیش رو خریدم و بسیار خوشحالم که این کار رو کردم. داستان زندگی پیامبر از سه متن کهن فارسی ، که هم شیرینی های زبان مادری را به کام می ریزد ، و هم روایت هایی ناب از

- بیشتر
حی بن یقظان
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

میخواستم خواهش کنم اگر امکان داره نسخه epub و فهرست دار این کتاب خوب را قرار بدید.

.・゜゜・F.・゜゜・
۱۴۰۰/۰۸/۰۹

توی طاقچه بی نهایت قرار بدید

مانا
۱۴۰۰/۰۲/۰۶

از ۵ منبع دقیق موثق بین شیعه و اهل سنت زندگی پیامبر(ص) روایت می کند. جزو کتاب هایی هست که ارزش خریدن دارد

.......
۱۴۰۰/۱۲/۰۶

سلام خواهش میکنم نسخه epubاش را بزارید...برای رضای خدا و رسولش(ص)

حمیدرضا خیری
۱۴۰۰/۰۸/۰۱

من نسخه چاپی این کتاب رو چند سال قبل تهیه کردم، فوق‌العاده است. لطفاً به مناسبت عید ولادت پیامبر اکرم صلوات الله علیه، تخفیف مناسب در نظر بگیرید

s.shahryari
۱۴۰۱/۰۲/۱۲

خیلی دوست داشتنی بود

عبدالزهراء سلام الله علیها
۱۴۰۱/۰۲/۳۱

کاش طاقچه مثل فیدیبو، قابلیت های‌لایت رو هم اضافه میکرد!

Mersad335
۱۴۰۱/۰۳/۲۶

دویست هزار تومن اونم نسخه الکترونیک ؟؟؟؟؟؟؟ کاغذ گران شده ، شما دیگه چرا گران میکنید ؟ اسم اینکار شما چیه ؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۸۹-۶۵-۸
تعداد صفحات۱۱۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۸۹-۶۵-۸