با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویکرد چند فرهنگی در آموزش

دانلود و خرید کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش  نوشته  مژگان فریدون‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش

کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش نوشته مژگان فریدون‌نژاد است. امروزه نظریه‌پردازان و محققان، یادگیری و تربیت را مقوله‌ای فرهنگی می‌دانند و باور بر این است که یادگیرنده، محتوای آموزشی را در بافت فرهنگی خویش دریافت و تفسیر می‌کند. از آنجا که یادگیرنده ممکن است به گروه‌های فرهنگی مختلفی تعلّق داشته باشد، بافت فرهنگی یکپارچه و یک‌دست نیست و بدین ترتیب، آموزش چندفرهنگی ضرورت پیدا می‌کند.

درباره کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش

سرعت تغییرات و شتاب حیرت‌زایی که دانش‌آموزان ما در همۀ عرصه‌های زندگی در دنیای کنونی تجربه می‌کنند یا خواهند کرد، آموزش و پرورش را وادار به برآورده کردن نیازهای آنان خواهد کرد دانش‌آموزان باید از قابلیت‌ها و توانمندی‌هایی برخوردار شوند که برا مواجهه با سیل خروشان این تغییرات مهیا کند دانش‌آموزان باید بتوانند در این عصر دیجیتال و ارتباطات، قابلیت‌های لازم برای مواجهه با نمادها و مظاهر تمدنی که به سرعت در حال تغییر و تحول را بیابند.

امروزه نظریه پردازان و محققان، یادگیری و تربیت را مقوله‌ای فرهنگی می‌دانند و باور بر این است که یادگیرنده، محتوای آموزشی را در بافت فرهنگی خویش دریافت و تفسیر می‌کند،  از آنجا که یادگیرنده ممکن است به گروه‌های فرهنگی مختلفی تعلّق داشته باشد، بافت فرهنگی یکپارچه و یک دست نیست و بدین ترتیب، آموزش چندفرهنگی ضرورت پیدا می‌کند.

پدیدۀ جهانی شدن از بحث برانگیزترین مسائل روز جهان به شمار می‌رود؛ پدیده‌ای که در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی انسان‌ها نقش تعیین کننده ای داشته و مرزهای جغرافیایی را به حداقل ممکن کاهش می‌دهد، منافع مردم و کشورها را بیش از پیش به هم تنیده کرده و علاوه بر کالا و خدمات، افکار و دانش بشری را نیز آسان‌تر و بی‌حد و مرزتر از گذشته مبادله می‌کند. 

کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش سعی دارد نوین‌ترین روش‌های آموزشی مناسب جامعه و فرهنگ ایرانی را به خوانندگان آموزش دهد.

خواندن کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و فعالان حوزه آموزش پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب رویکرد چند فرهنگی در آموزش

فرهنگ‌های ملی و قومی در مقایسه با گذشته، با سرعت بیشتری از یک نقطۀ جهان به نقطۀ دیگر در حرکت و انتقال هستند بسیاری از کشورها مانند ایران، به طور مستقیم، درگیر تنوع اقوام و فرهنگ‌های مختلف هستند در این میان، مدارس به عنوان محیط‌های آموزشی و فرهنگی، با واقعیت وجودی هویت‌ها، اقوام و فرهنگ ها و عقاید متفاوت روبه‌رو هستند از جمله وظایف آموزش و پرورش ایجاد فضای آزاد برای یادگیری، توجه به توسعۀ پایدار، دموکراسی، برابری در فرصت‌های آموزشی، صلح و عدالت آموزشی است آموزش و پرورش برای تحقق بخشیدن به این وظایف، نیازمند ابزارهای لازم از جمله برنامه های درسی متناسب با شرایط و نیازهاست برنامۀ درسی حوزه‌ای است که در آن، زبان و گفتمان‌های متفاوتی به کار می‌رود و از جمله این گفتمان‌ها، مباحث نژادی و چندفرهنگی و رفع تبعیض در عرصۀ تعلیم و تربیت است با توجه به اینکه بسیاری از کشورها از جمله ایران به طور مستقیم درگیر تنوع اقوام و فرهنگ های مختلف هستند، یکی از وظایف برنامۀ درسی ملی، فراهم کردن بسترهای مناسب برای آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ‌های مناطق مختلف ایران است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۸۷-۰
تعداد صفحات۱۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۸۷-۰