با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماه خاتون

دانلود و خرید کتاب ماه خاتون

۴٫۸ از ۵ نظر
۴٫۸ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماه خاتون  نوشته  مجید پورولی کلشتری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماه خاتون

کتاب ماه خاتون داستانی از مجید پور ولی کلشتری است. این داستان درباره دختر حاکم اصفهان در زمان سلطنت سلسله صفویان است. دختری که در بستر بیماری افتاده است و پزشکان از درمانش عاجز شده‌اند. اما ناگهان نور حقیقت بر او می‌تابد.

درباره کتاب ماه خاتون

مجید پور ولی کلشتری در کتاب ماه خاتون داستان زندگی دختر حاکم اصفهان در زمان سلطنت صفویان را نوشته است. او به یک بیماری ناشناخته دچار شده است. در بستر بیماری افتاده است و پزشکان از درمان او عاجز مانده‌اند. اما ناگهان طبیب حاذقی از کاشان سر می‌رسد. او که در حقیقت یکی از علما شیعه است، موفق می‌شود تا بیماری دختر حاکم را درمان کند. همین کار او باعث می‌شود تا مناظره‌هایی میان او و عالمان اهل سنت در بگیرد. مناظراتی که مانند نوری هدایت بخش و نجات دهنده دختر حاکم را آگاه می‌کند. 

داستان به شکل مناظره و گفت‌وگو بین یکی از علمای شیعه و فرزند یکی از امرای اهل سنت پیش می‌رود. در میان این گفتگوها فضائل اهل‌بیت تبیین می‌شود و راه را برای هدایت او باز می‌کند. این داستان به ما نشان می‌دهد که چطور در یک گفت‌وگوی مسالمت‌آمیزی که بین یک طبیب شیعه و اهل سنت روی می‌دهد، نورانیت اهل‌بیت (ع) مشخص و آشکار می‌شود. 

کتاب ماه خاتون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب ماه خاتون برای تمام علاقه‌مندان به مطالعه داستان‌های مذهبی جذاب و خواندنی است. 

درباره مجید پور ولی کلشتری 

مجید پور ولی کلشتری نویسنده حوزه دفاع مقدس و ادبیات دینی در سال ۱۳۵۴ متولد شد. او در حال حاضر در مراکز فرهنگی و دانشگاهی داستان نویسی به عنوان استاد پروازی تدریس می‌کند و تجربیات خود را به دانش جویان و هنرجویان منتقل می‌کند. او در رشته ادبیات نمایشی تحصیل کرده است. به سینما و ادبیات داستانی علاقه دارد اما یکی از مهم‌ترین ابعاد فعالیتش کار در حوزه نشر معرف مکتب اهل البیت علیهم السلام است. 

بخشی از کتاب ماه خاتون

در سلول، ماه خاتون، نشسته در برابر شیخ رافضی و می‌گوید: «برایم از حقیقت ایمان بگو»

شیخ رافضی سری تکان می‌دهد و می‌گوید: «حقیقت ایمان علی ابن ابیطالب (ع) است.» 

ﻣﺎه ﺧﺎﺗﻮن ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﺪ: «نمی دانم چرا با بردن نام او چیزی درون سینه ام پر می کشد! گویا درونم شوق ناشناس و غریبی ست برای شناختن علی بن ابی طالب! روایت کن!»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۸۰۹-۹
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۸۰۹-۹