با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب ماه خاتون اثر مجید پورولی کلشتریoff

کتاب ماه خاتون

نویسنده:مجید پورولی کلشتریانتشارات:شرکت چاپ و نشر بین المللسال انتشار:۱۳۹۹تعداد صفحه‌ها:۱۲۸ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۸از ۱۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۹

تعداد صفحه‌ها۱۲۸ صفحه

دسته‌بندی
رمان۱ مورد دیگر

معرفی کتاب ماه خاتون

کتاب ماه خاتون داستانی از مجید پور ولی کلشتری است. این داستان درباره دختر حاکم اصفهان در زمان سلطنت سلسله صفویان است. دختری که در بستر بیماری افتاده است و پزشکان از درمانش عاجز شده‌اند. اما ناگهان نور حقیقت بر او می‌تابد.

درباره کتاب ماه خاتون

مجید پور ولی کلشتری در کتاب ماه خاتون داستان زندگی دختر حاکم اصفهان در زمان سلطنت صفویان را نوشته است. او به یک بیماری ناشناخته دچار شده است. در بستر بیماری افتاده است و پزشکان از درمان او عاجز مانده‌اند. اما ناگهان طبیب حاذقی از کاشان سر می‌رسد. او که در حقیقت یکی از علما شیعه است، موفق می‌شود تا بیماری دختر حاکم را درمان کند. همین کار او باعث می‌شود تا مناظره‌هایی میان او و عالمان اهل سنت در بگیرد. مناظراتی که مانند نوری هدایت بخش و نجات دهنده دختر حاکم را آگاه می‌کند. 

داستان به شکل مناظره و گفت‌وگو بین یکی از علمای شیعه و فرزند یکی از امرای اهل سنت پیش می‌رود. در میان این گفتگوها فضائل اهل‌بیت تبیین می‌شود و راه را برای هدایت او باز می‌کند. این داستان به ما نشان می‌دهد که چطور در یک گفت‌وگوی مسالمت‌آمیزی که بین یک طبیب شیعه و اهل سنت روی می‌دهد، نورانیت اهل‌بیت (ع) مشخص و آشکار می‌شود. 

کتاب ماه خاتون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب ماه خاتون برای تمام علاقه‌مندان به مطالعه داستان‌های مذهبی جذاب و خواندنی است. 

درباره مجید پور ولی کلشتری 

مجید پور ولی کلشتری نویسنده حوزه دفاع مقدس و ادبیات دینی در سال ۱۳۵۴ متولد شد. او در حال حاضر در مراکز فرهنگی و دانشگاهی داستان نویسی به عنوان استاد پروازی تدریس می‌کند و تجربیات خود را به دانش جویان و هنرجویان منتقل می‌کند. او در رشته ادبیات نمایشی تحصیل کرده است. به سینما و ادبیات داستانی علاقه دارد اما یکی از مهم‌ترین ابعاد فعالیتش کار در حوزه نشر معرف مکتب اهل البیت علیهم السلام است. 

بخشی از کتاب ماه خاتون

در سلول، ماه خاتون، نشسته در برابر شیخ رافضی و می‌گوید: «برایم از حقیقت ایمان بگو»

شیخ رافضی سری تکان می‌دهد و می‌گوید: «حقیقت ایمان علی ابن ابیطالب (ع) است.» 

ﻣﺎه ﺧﺎﺗﻮن ﻣﯽ‌ﮔﻮﯾﺪ: «نمی دانم چرا با بردن نام او چیزی درون سینه ام پر می کشد! گویا درونم شوق ناشناس و غریبی ست برای شناختن علی بن ابی طالب! روایت کن!»

نظرات کاربران

fa.rajab
۱۴۰۰/۱۰/۱۲

تلاش یک شاهزاده به نام ماه خاتون برای فراری دادن یک اعدامی‌. قشنگ بود. داستان پردازی خوبی داشت و آموزنده بود. ولی پایانش تلخ بود. ای کاش سرنوشت امیر خسرو و وزیر اعظم هم معلوم میشد. اگه هالیوود‌ همچین داستانی رو

- بیشتر
کنکاش
۱۴۰۱/۰۷/۱۹

اگر با مفاهیم زیارت جامعه آشنا باشید مشاهده می کنید که اغلب بیانات طبیب رافضی ترجمه این متن دعای رفیع است که امام معصوم خود را در مراتب بالا تر به ما معرفی کرده اند. داستان طعم حادثه و ترس را

- بیشتر
کاربر ۵۰۱۱۶۲۸
۱۴۰۱/۰۶/۱۹

خیلی کتاب خوبی بود کاش بخش مناظره رو هم قرار میدادن

amir
۱۴۰۰/۱۱/۰۶

این کتاب به بیان فضائل امیرالمؤنین از زبان طبیبی است که دختر حاکم اصفهان را از بیماری لاعلاج معالجه کرده و آن را روایت میکند داستانی تقریبا روان ولی کمی از لحاظ داستان پردازی ضعیف و پایانبندی بد

سعید
۱۴۰۰/۱۰/۰۳

ترکیب داستان پردازی حرفه ای و روایت جذاب تاریخی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است