با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیشرفت در ان. ال. پی

دانلود و خرید کتاب پیشرفت در ان. ال. پی

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیشرفت در ان. ال. پی  نوشته  اندرو بردبری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پیشرفت در ان. ال. پی

کتاب پیشرفت در ان. ال. پی اثری از اندرو بردبری با ترجمه سعید مینویی است. این کتاب با معرفی روش ان. ال. پی به شما کمک می‌کند تا با عادات بد خود خداحافظی کنید و ارتباطاتتان را در محیط کاری پیشرفت ببخشید. 

درباره کتاب پیشرفت در ان. ال. پی

ان. ال. پی که مخفف شده عبارت برنامه‌نویسی عصبی زبانی (کلامی) (Neuro-linguistic programming) است، روشی شبه علمی است که به افراد کمک می‌کند تا با ایجاد تغییر و تحول عمیق در ساختارهای مغز و ذهن، بتوانند عادات مخرب خود را کنار بگذارند، ارتباطاتشان را توسعه دهند و وارد دنیای تغییرات موفق و مثبت شوند. در حقیقت این روش یک پیام دارد و آن این است: ذهن شما قابل برنامه‌ریزی است و این برنامه‌ریزی می‌تواند به شما کمک کند تا شاهد تحولات عمیق و مثبتی در زندگی باشید.

مزیت دیگر ان. ال. پی این است که شما با کمک این روش می‌توانید خودتان را از قید و بند باورهایی قدیمی و باورهای خانوادگی که حتی در بسیاری از موارد به صورت ناخودآگاه به شما منتقل شده است، برهانید. کنترل احساساتتان را در دست بگیرید و به این ترتیب کنترل زندگی خود را هم در دست داشته باشید.

اندرو بردبری در کتاب پیشرفت در ان. ال. پی مجموعه تست‌های خودآزمونی را گردآوری کرده است. انجام این آزمون‌ها به شما کمک می‌کند تا الگوهای ارتباطی خودتان را در محیط کاری بشناسید و آن را در راستای اهداف و نیازهای خود، تغییر دهید.  

کتاب پیشرفت در ان. ال. پی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب پیشرفت در ان. ال. پی را به تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست دارید روابطتان را متحول کنید و از این به بعد کنترل و مدیریت زندگی و احساساتتان را خودتان در دست بگیرید، این کتاب به شما کمک می‌کند. 

بخشی از کتاب پیشرفت در ان. ال. پی

همه برای یک نفر و ...

همه ما می‌دانیم که نقشۀ کار، زمانی معنی‌دار می‌شود که چهارچوب آن حقایقی داشته باشد که بقیه هم بتوانند هویتش را بفهمند. همان طور که « الن هاریسون » در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه برنل می‌گوید: « در پشت همۀ ارتباطاتی که در میان شرکت‌ها وجود دارد، زبانی استفاده می‌شود که پر از تناقض و مشکلات است. » یک همه پرسی در دانشگاه برنل نشان می‌دهد که کارمندان با مدیران خود به نوعی دوری می‌جویند و ضدیت می‌کنند. آنان از کلمۀ « ما » برای مسئولیت‌های‌شان استفاده نمی‌کنند.

در همین زمینه مدیر دیگری می‌گوید: « اگر اهداف و مأموریت شرکت شما باید نوشته شده و بین کارمندان پخش شود، شرکت شما اصلاً « مأموریت یا هدفی نداشته است. »

شرکت‌هایی که چنین پیام‌هایی را ندیده می‌گیرند و به تحمیل فرهنگ خود ادامه می‌دهند، در واقع برای فردیت ارزشی قایل نیستند. ممکن است، برای مدت کوتاهی بدرخشند ولی دیر یا زود سقوط می‌کنند. آن شرکت باید به موقع متوجه چنین نقص‌هایی شود و به سرعت اقدام به تغییر کند. در این شرایط کل سیستم مدیریتی می‌باید زیرورو شود. البته باید گفت که این زیرورو شدن هم باید با برنامه‌ریزی باشد، در غیر این صورت شرکت دوباره سقوط خواهد کرد.

به طور کلی معمولاً فرهنگ هر خط مشی کاری که در شرکتی حاکم است به وسیلۀ مدیران رده بالا ترتیب داده می‌شود و به ندرت تغییر می‌یابد، مگر این که در همان مرحله یک مسئلۀ پیش‌بینی نشده اتفاق بیافتد. ان. ال. پی تأکید مهمی دارد بر این که شما نسبت به ارزش‌ها و باورهای‌تان وفادار بمانید. اگر زندگی کاری شما خیلی سخت و ناراحت‌کننده به نظر می‌رسد، یکی از اولین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که نگاهی به نقشه‌های زندگی خود بیاندازید بخصوص دربارۀ ارزش‌ها و باورهای‌تان و ارتباط آن با فرهنگ شرکتی که در آن کار می‌کنید. از طرفی روندی ملایم ممکن است، به آهستگی مشغول تغییر دادن فرهنگ شرکت شما باشد و ارزش‌های قبلی را تحت تأثیر قرار دهد و ممکن است که ادامۀ چنین تغییری با کارهای روزمره شرکت و هدف آن مغایر شود، بنابراین، آسان‌ترین راه این است که تناقض‌ها را تشخیص داد.

یک شرکت بانکی آمریکایی پایگاه کامپیوتری خود را در انگلستان، به یک شرکت انگلیسی که با ارتش هم، کار می‌کرد فروخت. به مدت یک سال ده نفر از تکنسین‌های برجسته، به شرکت‌هایی که با ارتش همکاری نمی‌کردند، برگشتند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کرم کتاب
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

با ترجمه مشکل داشتم ولی در عین حال نکته های خوبی داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
دنبال پیشرو (یا رهبر) بروید یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای ایجاد تفاهم و اشتیاق این است که بتوانید رفتار طرف مقابل خود را درک و آن را آینه‌وار منعکس کنید. این تکنیک را « جفت کردن و آینه » می‌گویند. در واقع هدف شما این است که خود را چنان جلوی طرف مقابل قرار دهید که مانند آینه رفتار او را تشخیص دهید و خود را به طور مستقیم یا غیرمستقیم با آن منطبق کنید. وقتی در جمع هستید غالباً این کار را باید روی شخصی که بیشتر طرف مخاطب شماست، انجام دهید. تکنیک‌های آینه قرار دادن به صورت زیر است: - صدا و نحوۀ صحبت کردن طرف مقابل را آینه قرار دهید. - نحوه نفس کشیدن طرف مقابل را آینه قرار دهید. - شیوه حرکات طرف مقابل را آینه قرار دهید. - مدل برخی حرکات طرف مقابل را آینه قرار دهید.
کرم کتاب
ما به هیچ وجه نمی‌توانیم همۀ زوایا و دیدگاه‌هایی را که دربارۀ هر موضوعی وجود دارد بدانیم، هر چه قدر هم آنها ساده باشند. برای این که بتوانیم دنیای اطراف خود را بشناسیم، نقشه‌های فکری‌مان را بر اساس اطلاعات موجود و داده شده طرح می‌کنیم و همان طور که یک نقشه همۀ جزئیات را در برنمی‌گیرد، بلکه فقط مقداری اطلاعات محدود دربارۀ منطقه در اختیار ما می‌گذارد، ما هم مجبور هستیم همان طور عمل کنیم. بنابراین، دو نفر می‌توانند، دیدگاهی کاملاً متفاوت دربارۀ یک موضوع داشته باشند و آن دو نفر اصلاً با یکدیگر توافق نداشته در عین حال هر دو هم می‌توانند صحیح باشند.
کرم کتاب
دیدگاه‌های ان. ال. پی می‌گوید که در هر موقعیتی داشتن چندین راه‌حل بهتر از داشتن فقط یک یا دو راه‌حل است. به عبارت دیگر فردی که تعدادی حق انتخاب بیشتر دارد معمولاً شانس بیشتری هم برای رسیدن به نتایج مد نظر، دارد.
insearchofwisdom
مفهوم کلی ان. ال. پی این است نکته‌ای را که باعث انجام گرفتن کاری می‌شود و جواب می‌دهد پیدا کنید و آن را انجام دهید.
insearchofwisdom
بزرگ‌ترین مانع بر سر راه تغییر دادن، معمولاً خود آن فرد نیست بلکه مردمی است که در کنار او هستند و به سختی امکان تغییر یافتن آن فرد را قبول می‌کنند.
کرم کتاب
یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که می‌توانیم ارتباطات و روابط خود را مؤثرتر کنیم این است که همیشه از قدرت و محدودیت نقشه‌های فکرمان با اطلاع باشیم.
insearchofwisdom
ما به هیچ وجه نمی‌توانیم همۀ زوایا و دیدگاه‌هایی را که دربارۀ هر موضوعی وجود دارد بدانیم، هر چه قدر هم آنها ساده باشند.
insearchofwisdom
اگر شما چیز متفاوتی می‌خواهید باید کار متفاوتی انجام دهید. باید رفتارتان را تغیر دهید تا بتوانید به نتیجۀ مد نظر خود برسید.
کرم کتاب
دو نفر می‌توانند، دیدگاهی کاملاً متفاوت دربارۀ یک موضوع داشته باشند و آن دو نفر اصلاً با یکدیگر توافق نداشته در عین حال هر دو هم می‌توانند صحیح باشند.
insearchofwisdom
اگر تغییر دادن لازم است بهتر است آن تغییر ضروری باشد
کرم کتاب

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۳-۰۸-۹
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۳-۰۸-۹