با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رام کردن خشم سرکش اثر فیث‌جی. هارپر

دانلود و خرید کتاب رام کردن خشم سرکش

روش‌های علمی درک و کنترل عصبانیت

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رام کردن خشم سرکش  نوشته  فیث‌جی. هارپر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رام کردن خشم سرکش

کتاب رام کردن خشم سرکش، نوشته فیث جی. هارپر و ترجمه نگار عطائی آشتیانی شامل روش‌های علمی درک و کنترل عصبانیت است. 

درباره کتاب رام کردن خشم سرکش

فیث جی. هارپر در کتاب رام کردن خشم سرکش، به مخاطبان کمک می‌کند تا احساس خشم و عصبانیت را در کنترل خود در آورند. در حقیقت نویسنده در تلاش است تا با آشنا کردن مخاطبان با دلایل علمی ایجاد چنین حسی، به آن‌ها کمک کند تا بتوانند به بهترین نحو این حس را کنترل کنند. همانطور که می‌دانید احساس خشم و عصبانیت در گذشته به شدت به انسان‌ها کمک کرده است و ما امروزه، بخشی از حضور و زندگی‌مان را مدیون همان خشم گذشتگان هستیم. اما امروزه دیگر خطرهایی که در گذشته وجود داشت، جان انسان‌ها را تهدید نمی‌کند. دلیلی برای خشمگین شدن وجود ندارد. راه‌حل این است که بیاموزیم چگونه احساساتمان را تحت کنترل خودمان درآوریم.  

کتاب رام کردن خشم سرکش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام علاقه‌مندان به کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری از خواندن اثر لذت می‌برند. اگر به مطالعه کتاب‌های روانشناسی علاقه دارید، این کتاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب رام کردن خشم سرکش

توانایی ما برای نشان دادن واکنشی قوی برابر خاطرات ای‌اِی‌ام تا اندازه‌ای یک مزیت فرگشتی مهم برای انسان‌هاست. مغز انسان گذشته را به خاطر می‌آورد به خیال اینکه آینده است و برای جلب توجه ما، براساس آنچه به خاطر می‌آورد، احساساتی مثل عصبانیت، اضطراب و ترس را بروز می‌دهد.

در جامعه امروزی همین مزیت فرگشتی به عامل مزاحمی تبدیل شده است. درواقع گذشته باید ما را کاملاً از وضعیت حال مطلع کند، اما معمولاً چنین کارکردی ندارد. وقتی ما در گذشته آسیب دیده‌ایم و آثار آن تا زمان حال ادامه دارد، این مغز ابتدایی ماست که همان حلقه نوارکاست را پخش می‌کند. از این گذشته، این حالت روحی (دوباره عصبانیت، اضطراب، ترس و غیره) از عملکرد سازنده ما جلوگیری می‌کند؛ چراکه واکنشی به هشدار فعلی نیست. گاهی فقط واکنش نشان می‌دهیم، چون نمی‌دانیم با خاطراتی که با آن‌ها زندگی می‌کنیم، چه کار دیگری می‌توان کرد. ای‌اِی‌ام‌ها، براساس این باور که «در امان بودن بهتر از متأسف بودن است»، واکنشی احساسی را در ما برمی‌انگیزند.

خلاصه‌تر بگویم؟ وقتی کسی برای شما یا کسی که دوستش دارید خطر فوری (واقعی یا خیالی) به حساب بیاید، عصبانیت توانایی شما را به‌سوی حمایت از آنچه برایتان مهم است سوق می‌دهد.

در اینجا هشدار مهمی وجود دارد: به خاطر دارید که گفتم عصبانیت واکنشی حیاتی است و نه یک واکنش سلطه‌جویانه؟ وقتی عصبانیت به‌طور طبیعی اتفاق بیفتد، این گفته صادق است. ولی برخی از افراد عمداً و آگاهانه از عصبانیت استفاده می‌کنند، تا آنچه را می‌خواهند به‌دست آورند. عصبانیتی که تحت کنترل و ارادهٔ ما نیست با عصبانیت فریبکارانه از طریق تحلیل نوع واکنش فرد عصبانی قابل‌تشخیص است؛ آن هم زمانی که هیچ‌چیز جلودارش نیست. اگر افراد بعد از اینکه به خواستهٔ خود رسیدند هنوز دلخور باشند، عصبانیتشان از نوع ابزاری خودآگاه برای سلطه‌جویی نبوده است و چنانچه یک لحظه بعد از رسیدن به خواسته‌شان آرام شوند، عصبانیت از نوع فریبکارانه بوده است. این روش فنی تشخیصی است که درمانگرها از آن استفاده می‌کنند، تا بفهمند فرد مشکل عصبانیت دارد یا کنترل اجباری.

سایر کتاب‌های فیث‌جی. هارپر

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
matina
۱۴۰۱/۰۲/۰۲

این کتاب نسبت به چند تا کتاب دیگه ای که در زمینه ی عصبانیت خوندم خیلی کاربردی تره و از ابتدا به مباحث نوروساینسی مغز میپردازه تا ما با دید کامل تری به مسئله ی عصبانیت نگاه کنیم و بعد

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲)
عصبانیت شما از چه نوعی است؟ (رنجش، استیصال، دلخوری، خشم) این احساسات با چه افکاری همراه هستند؟ در بدن خود چه حسی دارید؟ به‌نظر شما کدام‌یک از محرک‌های لایفمورتس در ایجاد احساس عصبانیت شما دخیل است؟
matina
مغز ما انسان‌ها برای زندگی ابتدایی‌تری طراحی شده که به‌طور غریزی با عصر امروزی همخوانی ندارد. درحقیقت فناوری سریع‌تر از بشر پیشرفت کرده و ازاین‌رو صاحب بدن‌هایی هستیم که با زندگی ساده‌تری سازگاری دارند. ما انسان‌ها هر روز به‌جای شکار، دورهمی، نوازش کردن یکدیگر و چرت زدن، از جاهای بیشتری عبور می‌کنیم، با آدم‌های بیشتری تعامل داریم و در معرض حجمی از اطلاعات هستیم که بسیار بیش از ظرفیت ما برای مدیریت آن‌هاست و این یعنی همواره بار اضافی بر دوش ماست.
احسان رضاپور
وقتی اتفاقات ناگواری برایمان رخ می‌دهد، آن تجربیات تلخ را در قالب حافظهٔ زندگی‌نامه‌ای رویدادی ‌(ای‌اِی‌ام) رمزگذاری می‌کنیم. موقعیت‌هایی که اتفاقات بد گذشته را به یادمان می‌آورند باعث فعال شدن واکنش‌های حیاتی در ما می‌شوند تا دوباره آسیب نبینیم. درحقیقت، توانایی ما برای نشان دادن واکنشی قوی برابر خاطرات ای‌اِی‌ام تا اندازه‌ای یک مزیت فرگشتی مهم برای انسان‌هاست. مغز انسان گذشته را به خاطر می‌آورد به خیال اینکه آینده است و برای جلب توجه ما، براساس آنچه به خاطر می‌آورد، احساساتی مثل عصبانیت، اضطراب و ترس را بروز می‌دهد.
احسان رضاپور
در جامعهٔ امروزی همین مزیت فرگشتی به عامل مزاحمی تبدیل شده است. درواقع گذشته باید ما را کاملاً از وضعیت حال مطلع کند، اما معمولاً چنین کارکردی ندارد. وقتی ما در گذشته آسیب دیده‌ایم و آثار آن تا زمان حال ادامه دارد، این مغز ابتدایی ماست که همان حلقهٔ نوارکاست را پخش می‌کند. از این گذشته، این حالت روحی (دوباره عصبانیت، اضطراب، ترس و غیره) از عملکرد سازندهٔ ما جلوگیری می‌کند؛ چراکه واکنشی به هشدار فعلی نیست. گاهی فقط واکنش نشان می‌دهیم، چون نمی‌دانیم با خاطراتی که با آن‌ها زندگی می‌کنیم، چه کار دیگری می‌توان کرد.
احسان رضاپور
«اجازه دارین دیوونه بشین، اما اجازه ندارین که مثل دیوونه‌ها رفتار کنین.»
احسان رضاپور
تمام داروهایی که می‌خوریم، اعم از داروهای با نسخه یا بدون نسخه، مدار مغز ما را تغییر می‌دهند. این مسئله دربارهٔ مصرف مواد مخدر تقلبی یا داروهای ضدروان‌پزشکی نیست. حتی همین داروهای استروئیدی که برای درمان بیماری‌های تنفسی یا بثورات جلدی مزمن می‌خوریم مغز ما را تغییر می‌دهند.
matina
همواره در معرض کوهی از اطلاعات درست و غلطی هستیم که از طریق رایانه‌های کوچک جیبی‌مان دریافت می‌کنیم؛ اطلاعاتی که جهان‌بینی ما را شکل می‌دهند و احساس اشباع‌شدگی و دلزدگی را در ما پرورش می‌دهند.
matina
سلاح‌هایی که امروزه در اختیار داریم، در قیاس با آنچه اجدادمان داشتند، قدرت انهدام بیشتری دارند
matina
وقتی مدام کنترل خشم خود را از دست بدهیم و دیوانه‌بازی دربیاوریم، درواقع سیم‌پیچی مغزمان را پیوسته برافروخته می‌کنیم و درنهایت باعث سوختن مدارهایش می‌شویم (در چنین فرایندی، همهٔ کسانی را که دوست داریم از خود دور می‌کنیم). مغز خود را طوری برنامه‌ریزی می‌کنیم که همیشه روی حالت هشدار باشد، درنتیجه در قیاس با گذشته، با سرعت بسیار بیشتری واکنش نشان می‌دهیم و موقعیت‌های بیشتری را خطرناک، خصومت‌آمیز و تهدیدکننده در نظر می‌گیریم. مدام پرخاش می‌کنیم. کلید استرس ما در حالت روشن گیر کرده و به مغز می‌گوید که در این محل خطر بزرگی در حال وقوع است و درنتیجه احتمال خیلی بیشتری هست که به محرک‌های لایفمورتس واکنش نشان دهیم. چیزهایی که باید در مغز به‌عنوان ناراحتی درک شوند به‌عنوان تهدید واقعی درک می‌شوند. احساس عصبانیت به یک واکنش شدید و مداوم استرسی و یک احساس ناراحتی با شدت کمتر تبدیل می‌شود و خشم دائمی را در پی دارند.
matina
«اجازه دارین دیوونه بشین، اما اجازه ندارین که مثل دیوونه‌ها رفتار کنین.»
matina

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۷۰-۹
تعداد صفحات۱۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۹۸۳-۷۰-۹