با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۴٫۹ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روح نماز  نوشته  گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب روح نماز

کتاب روح نماز اثر گروه محتوایی موسسه جوانان آستان قدس رضوی و از مجموعه کتاب‌های موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی است.

هدف این موسسه برقراری ارتباط، بررسی و حل مشکلات جوانان، کوشش برای یافتن راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، ارتقای سطح آگاهی و معرفت دینی، اجتماعی جوانان و انجام فعالیت‌های تحقیقی- پژوهشی و افکارسنجی است.

مهم‌ترین رویکرد موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهشی‌های اجتماعی آستان قدس رضوی، معرفت افزایی برای جوانان و تقویت دنیای اعتقاداتشان و تأثیر بر سبک زندگی آن‌ها در سراسر کشور و برخی از نقاط جهان است.

در این راستا، موسسه، کتاب‌هایی با موضوعات گوناگون آموزشی و معرفتی به چاپ می‌رساند که کتاب روح نماز یکی از آثار ارزشمند در جهت ارتقای سطح آگاهی و معارف دینی، فرهنگی و اجتماعی جوانان امروز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
۱۴۰۰/۰۲/۲۱

بسم الله عالیه این کتاب فذکر انما انت مذکر این کتاب برام تذکر بود در مورد نماز و عبد شدن و اظهار عجز در برابر خدا یادآوری و تفهیمه هیچ بودن حضور قلب و نفی خواطر این کتاب به درد ساختنِ تمام لحظات زندگیتون میخوره امان از فراموشی..امان

- بیشتر
sajad
۱۳۹۹/۱۱/۱۴

شناخت باطن وروح نماز که اصل نماز است خیلی ضروری هست به طوری که قسمتی از نماز که بیشتر موردقبول قرارمیگیردهمین به تعبیری روح نماز است با خواندن این کتاب با یک حس بهتری می‌شود نماز خواندوواین کتاب درمسیر رسیدن به

- بیشتر
اهل عمل
۱۴۰۰/۰۲/۱۴

سلام به دوستان کتاب خیلی خوبیه در مورد اینکه چه کار کنیم تا نمازی بخونیم در آن حضور قلب باشه و چه چیزهایی حضور قلب را کم می کنه نمازی که ما را آرام می کنه و به روح ما سرزندگی میده واول به

- بیشتر
ه‌ی‌چ‌‌بن‌ه‌ی‌چ
۱۴۰۱/۰۳/۲۲

نماز ... این تجلی اسم اعظم... این حلاوت حقیقت...این غایت ذُلِّ عُبودیت... و این نهایت عِزِّ ربوبیت... این رقص دل انگیز در بزم توحید و ... این مستی شور انگیز از باده ی لِقا. اوصینا به خواندن کتاب یک و عمل به

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۷)
از حضرت امیرالمؤمنین (ع) روایت شده که می‌فرمایند: «إنّ لِلْقُلُوبِ إقْبالًا وَ إدْباراً؛ فَإذا أقْبَلَتْ فَاحْمِلُوها عَلَی النَّوافِلِ، وَإذا أدْبَرَتْ فَاقْتَصِرُوا بِها عَلَی الْفَرائِضِ»(دل‌ها گاهی پرنشاط و زمانی بی‌نشاط است؛ آن‌گاه که نشاط دارند آن‌ها را بر انجام‌دادن مستحبات (علاوه بر واجبات) بگمارید و هنگامی که بی‌نشاط‌اند تنها به انجام‌دادن واجبات قناعت نمایید).
«درمان نفی خواطر، طلوع عشق و محبت خداوند است و هنگامی که عشق خداوند در قلب آدمی جای گیرد، محبّت دیگران رفتنی است»
محمدرضا میرباقری
حضرت امیرالمؤمنین (ع) نیز فرمودند: «قَلَّ مَنْ تَشَبَّهَ بِقَوْم إِلاَّ أَوْشَکَ أَنْ یَکُونَ مِنْهُمْ»(کمتر شده است کسی خود را شبیه قومی کند و سرانجام از آنان نشود)
خداوند انسان را به‌گونه‌ای آفریده است که بین این لایهٔ ظاهر و لایهٔ باطن یک پیوند متناسب برقرار است. به‌طوری که حالات بدن در قلب و بالعکس حالات قلب در بدن، اثرگذار است. مثلاً هنگامی که انسان به سجده می‌رود خودبه‌خود حال تواضع در قلبش ایجاد می‌شود اما هنگامی که با یک لباس فاخر در صدر مجلس و در جای بزرگان می‌نشیند، حال تواضع قلبی‌اش از دست می‌رود.
مانند کوهنوردی که چون قصد فتح قله را دارد؛ ابتدا بار خود را سبُک کرده و بر زمین می‌گذارد و سپس به سمت قله رو کرده و حرکت می‌کند.
محمدرضا میرباقری
کنارگذاشتن‌دنیا، درمان غفلت است.
محمدرضا میرباقری
نماز انقطاع و دل‌کندن از دنیا و توجه به معبود است.
محمدرضا میرباقری
اگر ما فلسفهٔ اعمال را به‌طور صحیح متوجه شویم و بدانیم مراد شرع مقدّس از این ذکر خاص در رکوع و سجده چیست، از این پس تلاش می‌کنیم تا حال قلبی ما در رکوع و سجده به‌گونه‌ای باشد که مطلوب خداوند متعال است.
محمدرضا میرباقری
نماز دارای وحدت حقیقی است و عامل وحدت آن، نیت شخص نمازگزار است.
محمدرضا میرباقری
پس ای عزیز: اگر ایمان به آنچه ذکر شد که گفتهٔ انبیاء (ع) است آوردی و خود را برای تحصیل سعادت و سفر آخرت مهیا نمودی و لازم دانستی حضور قلب را که کلید گنج است، تحصیلی کنی، راه تحصیل آن این است که اولاً رفع موانع حضور قلب را نمایی و خارهای طریق را از سر راه سلوک ریشه‌کن کنی و پس از آن، اقدام به خودِ آن، نمایی
محمدرضا میرباقری

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۲۰-۰‬‬
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۸/۱۸
شابک-۹۷۸-۶۲۲-۷۲۸۱۲۰-۰‬‬