با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت اثر مارشال بی. روزنبرگ

دانلود و خرید کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت

۳٫۹ از ۱۴ نظر
۳٫۹ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت  نوشته  مارشال بی. روزنبرگ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت

کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت نوشته مارشال بی. روزنبرگ است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چطور متمدنانه زندگی کنید و برای رفع مشکلات صحبت کنید.

نویسنده در این کتاب می‌گوید می‌خواهم در این کتاب کوچک، روند ایجاد گفت وگوی صمیمانه و بدون خشونت را توضیح دهم. این کار از علاقه من به کشف راههای تقویت تواناییهای انسانی برای بهبود روابط با دیگری و کاهش اختلافها از روی خیرخواهی سرچشمه می‌گیرد.

وقتی از صمیم قلب و با خیرخواهی عطا می‌کنیم، در شادی که به زندگی انسانی دیگر می‌بخشیم شریک می‌شویم و از انرژی حیاتی بجوش آمده کائنات بهره‌مند می‌گردیم. زیرا عطا کردن ما از روی ترس، گناه، شرم یا توقع جبران انجام نگرفته و تنها انگیزه ما سهیم شدن در خوشبختی دیگری است.

این کتاب راه زندگی در آرامش و بدون تنش را یاد می‌دهد.

کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به به یک زندگی در آرامش پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب زندگی یعنی... گفت‌و‌گوی صمیمانه و بدون خشونت

عطا کردن با صمیمیت و خیرخواهی بیش از آنکه به نفع گیرنده باشد به سود کسی است که می‌بخشد

در این حالت گیرنده بدون هیچ نگرانی لطف‌دهنده را می‌پذیرد. او می‌داند که این بخشش کاملا داوطلبانه، بدون هیچ‌گونه تحمیل خارجی و یا درونی انجام شده است. دهنده نیز لذتی کمتر از گیرنده ندارد. حتی می‌توان گفت کیفیت و مقدار شادمانی او بسیار بالاتر از گیرنده است. زیرا با احساس مشارکت در ساختن خوشبختی دیگری، عشق و احترام به خود را بالا می‌برد.

اما اگر عمل بخشش و عطا کردن تحمیلی و به واسطه ترس، احساس گناه، توقع و حسابگری انجام شده باشد، هردو طرف ـدهنده و گیرنده ــ ضرر می‌بینند: گیرنده به خاطر دریافت هدیه‌ای که نه تنها انرژی حیاتی مثبت با خود ندارد بلکه مانند بمبی ویرانگر همه‌چیز را به آتش خواهد کشید و در او احساس کینه و حقارت ایجاد می‌کند و دهنده نیز علاوه برخسارت مادی و اتلاف وقت، اعتماد به نفس و روحیه انسانی خود را می‌بازد.

در این کتاب سعی کرده‌ام زبان و تعاملهایی راشناسایی کنم که باعث کاهش تواناییهای ما در بخشیدن از سرنیکخواهی می‌شود. این‌گونه ارتباط کلامی و گفت وگو را «گفت وگوی زندگی خراب کن» نامیده‌ام.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
fa bahrami
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

مجموعه آثار مارشال روزنبرگ توسط نشر اختران چاپ شده کامران رحیمیان که پیشتر شاگرد مارشال بوده ترجمه بسیار روانی بر کتاب دارن و بقیه مترجمین هم همینطور. من به دوستان پیشنهاد میکنم که برای پیش بردن الگوی ارتباط بدون خشونت (زبان زندگی)

- بیشتر
Mina Naderi
۱۳۹۹/۱۰/۰۷

اگر میخواهید رابطه ای سالم و صمیمانه رو تجربه کنید این کتاب بهتون پیشنهاد میکنم. محتوای کتاب بسیار کابردیست. من سه بار این کتاب رو خوندم و برای خوندن مجددش مشتاقم

دل آرام
۱۳۹۹/۱۰/۳۰

این کتاب خیلی عالی بود به خاطر اینکه توضیحات اضافه نداشت و خیلی کوتاه و صد البته کاربردی بود ویک فرمول ثابت یاد میده که ادم همیشه میتونه ازش استفاده کنه و بدون دلخوری حرفش رو بزنه😍

m.hossein375
۱۳۹۹/۱۰/۰۷

کتاب جالب و مهمیه به نظرم ولی اگر فرم درست جملات به کار برده که مثال زده بود رو می نوشت یسری بخشاش راحت تر میشد

کاج مسافر
۱۳۹۹/۱۱/۱۸

کتاب بسیار مفیدی بود و کاربردی ، عده ای واقعا نیاز دارند علل خصوص توی جامعه ما که بسیاری خیلی عصبی هستن

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۱۹-۰۰-۵
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۲۱۹-۰۰-۵