با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فدک فاطمی

دانلود و خرید کتاب فدک فاطمی

۴٫۴ از ۷ نظر
۴٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فدک فاطمی  نوشته  محمدرضا انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فدک فاطمی

محمدرضا انصاری( -۱۳۶۶)، پژوهشگر دینی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «شیرینی فدک را همه چشیدند، تا روزی که زهر سقیفه در آن ریخته شد! حضرت محمد مصطفی علیه‌السلام چشم از جهان فرو بست. سقیفه پس از غصب خلافت به فکر نابودی اختصاصات اهل‌بیت علیهم‌السلام افتاد که یکی از آنها فدک بود. لذا در اولین گام ابوبکر و عمر نزد امیرالمؤمنین علیه‌السلام آمدند و گفتند: درباره آنچه از پیامبر باقی مانده چه می‌گویی؟ فرمود: ما از همه مردم به پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله سزاوارتریم. عمر گفت: حتی نسبت به اموالی که در خیبر است؟ امیرالمؤمنین علیه‌السلام فرمود: حتی اموالی که در خیبر است. عمر پرسید: حتی نسبت به اموالی که در فدک است؟ فرمود: حتی اموالی که در فدک است. خط مشی سقیفه محو آثار و یادگارهای فرستاده خدا بود؛ و در این راه از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کرد که عمر گفت: مگر به قیمت جدا کردن گردن‌های ما با ارّه باشد، که هرگز چنین چیزی نخواهد شد!!!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
سیّد جواد
۱۳۹۸/۱۱/۰۲

کتاب ۲۲۹ از کتابخانه همگانی، یک کتاب ساده و ‌روان ، مختصر و مفید . در کمتر از یک ربع می توان ماجرای فدک و غصب آن و اتفاقات بعد غصب را متوجه شد. پی نوشت : با توجه به منابع تاریخی معتبر

- بیشتر
❤️درود بر امام خامنه ای و نصرالله❤️
۱۳۹۸/۰۵/۲۰

عاااالی و خیلی ساده و شیوا و دلنشین ب ماجرای فدک پرداخته...

مژگان
۱۳۹۹/۰۳/۰۶

فوق العاده بود👌 با تشکر از آقای محمد رضا انصاری و انتشارات دلیل ما خوندن این کتاب بر هر بچه شیعه ای واجب است.❤

KissGod
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

ساده و مختصر فاجعه ی فدک را به مخاطب می آموزد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۶)
شیعه دادخواهی فاطمی را تا ظهور فرزندش مهدی (عج) از یاد نخواهد برد.
سیّد جواد
عمر سند را از حضرت زهرا علیهاالسلام گرفت و بر فراز منبر در مقابل دیدگان مردمی که با سکوت خود، سقیفه را همراهی می‌کردند آب دهان بر آن انداخت و آن را پاره پاره کرد. هم جسارت به پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و هم دخترش فاطمه علیهاالسلام!
سیّد جواد
خاموش مانده‌ایم! با بغضی در گلو و شعله‌ای در دل، تا قائم آل محمد علیهم‌السلام ما را در رکابش بپذیرد، و با لهیب انتقام، آتش بر سقیفه زند. آن روز باید دنیا ببیند عدالت مهدوی برای مادر پهلو شکسته را!
سیّد جواد
فدک غصب شد سند سوخت... فاطمه علیهاالسلام سیلی خورد... و خواستند حرمت فاطمه علیهاالسلام را با غصب فدک محو کنند، اما فدک بهانه‌ای شد برای معرفی غاصبین خلافت تا روز قیامت، و اشک و سلامی شد، که دوستان صاحب فدک، در طول تاریخ، رو به قبر گمشده‌اش بایستند و بگویند: السَّلامُ عَلَیک یا مُمتَحَنَةُ، اَیتُهَا المَظلومَةُ، المَغشومَةُ المقهورةُ المُهتَضَمَةُ الصّابِرَةُ، المَمنوعَةُ اِرثُها، المَغصوبَةُ حَقُّها
سیّد جواد
«اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد»
سیّد جواد
باید می‌گریستند مردم بی‌وفای مدینه... بر بدبختی و عاقبت سیاه خود!
سیّد جواد
من فاطمه‌ام!! خلیفه غاصب بر منبر نشسته بود و مستأصل! صدای بانوی بانوان فضای شهر مدینه را به سکوت واداشته بود. سقیفه جرئت تحرک نداشت؛
سیّد جواد
کوچه برای همیشه این خاطره تلخ را ثبت کرد تا بی‌شرمی سقیفه را برای فرزندان تاریخ بازگو کند!
KissGod
در اولین برخورد بعد از غصب فدک عمر نشان داد که به دنبال نابود کردن سند آن نیز هست. آنجا که به حضرت زهرا علیهاالسلام گفت: آن نوشته‌ای که می‌گفتی پدرت درباره فدک برایت نوشته بیاور! حضرت زهرا علیهاالسلام فورا سند سرزمین فدک را آورد و به ابوبکر نشان داد و فرمود: «این نوشته پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله برای من و فرزندانم است». دستخط امیرالمؤمنین علیه‌السلام، شهادت پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله و ام‌ایمن، نام رسول اللّه‌ و فاطمه علیهماالسلام در آن بود. عمر سند را از حضرت زهرا علیهاالسلام گرفت و بر فراز منبر در مقابل دیدگان مردمی که با سکوت خود، سقیفه را همراهی می‌کردند آب دهان بر آن انداخت و آن را پاره پاره کرد.
f_altaha
شما با نیرنگ و دروغ بر مردم جلوه دادید که حضورتان در سقیفه برای دفع فتنه بوده است. اما بدانید که در فتنه سقوط کردید و جهنم کافران را از هر سو در بر می‌گیرد.
f_altaha

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۸۰۴-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۷-۸۰۴-۴