با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیات باباطاهر عریان اثر رضا رضائی

دانلود و خرید کتاب کلیات باباطاهر عریان

مقابله شده با نسخه‌ی ادیب مرحوم وحید دستگردی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیات باباطاهر عریان  نوشته  رضا رضائی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیات باباطاهر عریان

کتاب کلیات باباطاهر عریان، کلیاتی از دو بیتی های باباطاهر عریان است که در راستای سهولت دسترسی شما عزیزان به این ابیات، گردآوری شده است. این کتاب را رضا رضائی و ابوالفضل رضائی گردآوری کرده‌اند.

درباره کتاب کلیات باباطاهر عریان

این اثر، مجموعه‌ای از دو بیتی‌های باباطاهر عریان است که با تلاش بسیار، کوشیده‌ایم تا تمام این سروده‌ها را به صورت نسخه اصلی و به دور از تحریف جمع آوری کنیم و در اختیار شما عزیزان هنر دوست و شیفته فرهنگ و تمدن والای کشورمان قرار دهیم تا از این مجموعه کامل، بیشترین بهره را ببرید.

خواندن کتاب کلیات باباطاهر عریان را به چه کسانی پیشنهاد می‌‌کنیم

این اثر برای تمامی عزیزان اهل شعر و ادب، قابل درک است و می‌توانند از مطالعه آن، لذت ببرند.

درباره رضا رضائی

رضا رضائی، در اردیبهشت ماه سال ۱۳۷۸ در شهرستان بوئین زهرا از توابع قزوین، دیده به جهان گشود. وی از دوران کودکی اش عاشق شعر و هنر بود و از همان دوران در پی رشد این موهبت الهی قدم برداشت. از سن ۱۱ سالگی شروع به سرودن شعر در قالب های قصیده و غزل نمود و مجموعه‌ای از اشعارش را گردآوری کرده است که به زودی شاهد انتشار آن خواهیم بود. کتاب اشعار ناب، کلیات باباطاهر عریان، کلیات حکیم عمر خیام نیز از آثار فعلی ایشان است.

بخش هایی از کتاب کلیات باباطاهر عریان

گویند طغرل شاه سلجوقی در وقتی که برای مملکت گیری و کشور گشایی به همدان رسید، به خدمت بابا طاهر آمد تا از انفاس قدیسه آن پیر صافی ضمیر و آن عارف بصیر، کسب فیضی کند و دعای خیر آن روحانی بدرقه راه سعادتش شود و پند و اندرزی بیاموزد.

طاهر به او گفت: من با تو آن گویم که خدادند متعال فرموده، با بندگان خدا عدل و انصاف کن.

آن پادشاه از عاشق عریان سوخته جان همت طلبید. باباطاهر لوله آفتابه ای که با آن وضو میگرفت شکسته و به جای انگشتر در انگشت او کرد و او را دعا نمود و گفت: برو به امید خدا در جنگ فاتح خواهی شد.

مشهور است تا وقتی که آن انگشتر در دست شاه بود، فتح و پیروزی با آن قرین و همای و سعادت با او همنشین بود و چون انگشتر شکست، او هم شکست خورد.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۱۸۷۴-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۷/۲۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۳۱۸۷۴-۶