با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب از کدام سو اثر نرجس شکوریان فرد

دانلود و خرید کتاب از کدام سو

۴٫۷ از ۶۶ نظر
۴٫۷ از ۶۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از کدام سو  نوشته  نرجس شکوریان فرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از کدام سو

کتاب از کدام سو نوشته نرجس شکوریان فرد است. این کتاب ماجرای نوجوانی به‌نام جواد است. خواننده با خواندن این کتاب به بسیاری از سوال هایش می‌رسد. این کتاب سعی دارد به نوجوانان کمک کند به جواب سوال‌هایشان برسند.

انتشارات عهد مانا در تلاش است تا با همکاری نویسندگان حرفه‌ای و توانا کتاب‌هایی در معیار و استاندارد ملی و بین‌المللی تولید کند. این انتشارات قصد دارد برای گروه‌های مختلف سنی و خانواده‌های فرهیخته ایرانی آثاری متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی منتشر کند تا خوانندگان با خیال راحت به سراغ ادبیات داستانی بروند.

کتاب‌های عهد مانا زیرنظر متخصصان باتجربه منتشر می‌شود و علاوه‌بر سرگرمی و لذت مطالعه آموزش و تربیت را هم به همراه دارد. خواننده‌ی ایرانی بعد از مطالعه کتاب می‌تواند با نگاهی بازتر نسبت به مسائل در جامعه زندگی کند.

خواندن کتاب از کدام سو را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب را به تمام نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب از کدام سو

حالم از این آرامش و حوصلهٔ آقای مهدوی به هم می‌خورد. توی این چند ماه، شاید این دفعهٔ بیستم باشد. سر همهٔ کارها مجبورم بیایم و او چندکلمه‌ای می‌گوید و نگاهی به هم می‌کنیم و می‌روم. اما این دفعه اساسی لج کرده است. امسال تازه آمده و معاون ما پیش‌دانشگاهی‌هاست. قدبلند و چهارشانه است. موهایش را کج می‌زند. هرچند که به صورتش همین مدل هم می‌آید. هرچقدر کاریکاتورش را می‌کشم و مدل موها را عوض می‌کنم، فایده ندارد. همین‌طور جذاب‌تر است.

خیلی دفتری نیست. اصلا پشت‌میزنشین نیست! پایهٔ همهٔ جنب‌وجوش‌هاست. والیبال و تنیس و بسکتبال و بدمینتون بازی می‌کند. هروقت که بچه‌ها توی حیاطند حتماً او توی دفتر نیست. خیلی بی‌کار است به قرآن! چنان با همه گرم می‌گیرد که انگار برادر کوچک‌ترش هستیم. با بچه‌های خودشیرین هم مدام برنامهٔ کوه و استخر می‌ریزند. گاهی هم از زیر میزش کتاب‌هایی با نور چشمی‌ها رد و بدل می‌کند.

تلفن را می‌گذارد و از دفتر بیرون می‌رود. دنبالش می‌روم تا کنار اتاق دفترداری و می‌مانم بیرون. کارش طول می‌کشد یا به عمد طول می‌دهد، نمی‌دانم. با صدای تلفن دفترش بیرون می‌آید و برمی‌گردد توی دفتر. گوشی را که برمی‌دارد اخم‌هایش از هم باز می‌شود و لبخندزنان صدایش را پایین می‌آورد. چهارچشمی نگاهش می‌کنم تا دو کلمه از حرف‌هایش را قاب بزنم. روی‌پا می‌چرخد و دیگر هیچ. حتماً دارد با منزل این‌طور دل‌وقلوه ردوبدل می‌کند. بپرسم ببینم دل‌وقلوهٔ او هم مثل من کلاه‌برداری می‌کند یا فقط من به کاهدان زده‌ام! می‌نشینم روی صندلی. تا برمی‌گردد چنان نگاهم می‌کند که بلند می‌شوم.

خودم فردا دو دست صندلی با بالشت می‌آورم مدرسه، نوبرش را آورده است. می‌خواهد از کنارم رد بشود، پشت کله‌ام را می‌خارانم و می‌گویم:

- آقا! آشتی؟ صلح، ثبات مدرسه.

می‌نشیند پشت میزش.

- با اجازهٔ بزرگ‌ترا.

می‌نشینم صندلی کنارش. حوصله‌ام را سر برده است. هیچ کس توی مدرسه جرأت ندارد ان‌قدر به من بی‌محلی‌کند. خودش هم تا حالا همه‌اش درست رفتار کرده است! تامی‌خواهد دفترش را باز کند دستم را روی آن می‌گذارم:

- به جان خودم اگر حرف نزنید. خودکشی می‌کنم. توی وصیت‌نامه‌ام می‌نویسم از بی‌کلامی مُردم. خونش گردن آقای مهدوی. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۸)
کتابخوار
۱۳۹۹/۱۰/۰۱

انقدر از این کتاب خوشم اومد که خدا می دونه لطفا اگه کتاب دیگه ای با این سبک و مفهوم می شناسین معرفی کنید که خیلی مشتاقم

فاطمه سلیمانی
۱۳۹۹/۰۹/۲۰

بینظرهههه از دوست داشتنی ترین کتاب هایی که خوندم:)

•|مهدے یار|•
۱۳۹۹/۱۱/۲۷

به نظر من زیباترین کتاب خانم شکوریانه. چند دفعه مطالعه اش کردم.

کاربر ۲۸۷۲۱۸۶
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

ببینید این کتاب عالیه و ۳ جلد کتاب هست اولی ازکدام سو دومی هوای من سومی سو من سه

R.M
۱۴۰۰/۰۵/۱۲

کتاب خوبیه برای سنین راهنمایی و دبیرستان توصیه میشه👌

zahra sadat-87
۱۴۰۰/۰۵/۳۱

درباره‌ی یه جوان حدودا هفده ساله به نام جواد که تا میگفتن بهش خدا میگفت فاذا ماذا؟ و به دلیل اتفاقی که براش می‌افته کلا عوض میشه نه اینکه از فرداش بشه یه آدم دیگه اما تغییر میکنه معاون مدرسه‌ی جواد سعی میکنه در

- بیشتر
H
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

عالیی

....setya...
۱۳۹۹/۱۲/۰۷

این کتاب رو ب نوجوان ها توصیه میکنم بسیار کتاب زیبا و جالبی است 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍 حتما بخوانید

فانوس
۱۳۹۹/۰۷/۱۵

این کتاب جلد اول از یه مجموعه سه جلدیه حتما بعدش هوای من و سو‌من‌سه رو هم بخونید 👌 تشکر از طاقچه 🌺 ای کاش اضافه اش می کردید به طاقچه بی نهایت

Nour¹¹²
۱۴۰۰/۰۸/۰۷

یکی از دلایلی که عاشق این کتاب بودم، اینه که به زیبایی جواب سوالاتی که میتونه ذهن ما نوجوون هامون رو جواب بده-! امثال جواد، در جامعه ما زیاد هستن-! اقای مهدوی یک شخصیت مستقل بود-! یعنی واقعا فکر میکنی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۳)
- من فکر می‌کنم که چرا اولین کسی که دلمان می‌خواهد کنار بذاریمش! اولین کسی که باهاش قهر می‌کنیم! اولین کسی که سرش داد می‌زنیم. اولین کسی که دعوامون می‌شه باهاش خداست. چرا؟
• Khavari •
خدایا تو شاهد باش که ما برای حرف حقی که می‌زنیم سنگ می‌خوریم!
حمیرا
آدمی‌زاد تا این همه عقلش رو آکبند نگه می‌داره نیاز به شیطون نداره.
منکسر
ما این کمک و راهنمایی دیگران رو از روی محبت می‌دونیم، اما راهنمایی خدا رو از روی محبت که هیچ، نشانهٔ بد خلقی و تحکم خدا می‌دونیم که داره دخالت می‌کنه.
کتابخوار
خدا وعدهٔ لذت می‌دهد. آدم‌ها عجله دارند. آدم‌ها خودخواهند. قید خدا را می‌زنند به خاطر یک انسان دیگر، به خاطر یک لیوان نوشیدنی، چند میلیون کاغذ به اسم پول. قید خدا که همه چیز است می‌زنند به خاطر تمام آن چیزهایی که زود هیچ می‌شود.
فآطمه
- می‌دونی نَفْس چیه؟ نه نمی‌دانم! بد نیست کمی سربه‌سرش بگذارم، نگاهش می‌کنم و می‌گویم: - همین که می‌گه بی‌خیال همهٔ دنیا، برو خوش باش دیگه! - گاهی نَفْس انسان، با همین شعار خامت می‌کنه، تو هم می‌افتی دنبال بخور و ببین و ببرِ دنیا. بعد یهو خیلی محکم ضربه می‌زنه. تو اگر آمادگی نداشته باشی، دفاع درستی نمی‌کنی. پرت می‌شی بیرون. هر چقدر هم بدوی، امتیاز از دست رفته است.
منکسر
من همینم که هستم. هر کس مشکل دارد و ناراحت است از مدرسه برود
حمیرا
آدم‌ها هیچ مشکلی با خدا ندارند. مشکل‌شان با خودشان است. بفهمند که هستند، چرا هستند، قرار است چه کنند، کجا بروند و در این دنیای رو به مرگ دارند چه غلطی می‌کنند که لذتشان را خراب کرده!
شین گاف
جالبه که ما این کمک و راهنمایی دیگران رو از روی محبت می‌دونیم، اما راهنمایی خدا رو از روی محبت که هیچ، نشانهٔ بد خلقی و تحکم خدا می‌دونیم که داره دخالت می‌کنه.
فآطمه
- حالا وحیدجان، فحشی که دادی به ظالم هم بوده! نگاهم نمی‌کند. - به اون که ضرری نرساند، اما خودت رو آلوده کردی.
gomnam🌸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۶۹۰۷۱۸
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸۶۰۰۹۶۹۰۷۱۸