با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کاساندان: تنها همسر کوروش‌کبیر طبق کتب مستند تاریخ

دانلود و خرید کتاب کاساندان: تنها همسر کوروش‌کبیر طبق کتب مستند تاریخ

۲٫۹ از ۷ نظر
۲٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاساندان: تنها همسر کوروش‌کبیر طبق کتب مستند تاریخ  نوشته  معصومه  پاکروان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کاساندان: تنها همسر کوروش‌کبیر طبق کتب مستند تاریخ

معصومه پاکروان ( -۱۳۶۰)، نویسنده است. کاساندان، کاسادان یا کَساندان همسر کورش بزرگ، از تبار هخامنشی و ملکه ۲۸ کشور آسیایی بود. حتی با اینکه با توجه به نظام مردسالاری در ایران باستان او به عنوان یک زن درباری حق دخالت در امور سیاسی را نداشته اما همواره در کنار همسرش کورش بزرگ پادشاهی می‌کرد. او قدرتمندترین زن دربار هخامنشیان بود. کاساندان خواهر اوتاناس و دختر فرناسپ هخامنشی بود. حاصل ازدواج او و کورش ۵ فرزند بود؛ کمبوجیه، بردیا، آتوسا، آرتیستون و رکسانا. کوروش او را بسیار دوست می‌داشت و هنگامی که او درگذشت دستور داد تا تمام اتباع شاهنشاهی برای او عزاداری بزرگی برپا کنند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: « در این لحظات که کاساندان در حال گشتن اتاق و پیدا کردن کاغذهای پاپیروس بود فرناسپ با چشمانی نگران و وحشت‌زده از این دعوت غیرمنتظره‌ی آستیاگ در تالار روبه‌روی او نشسته و در دل هزاران فکر می‌کرد که آیا آستیاگ در مورد او چه خیالی دارد‌. آستیاگ که ظاهراً در آرامش به سر می‌برد اما روی تخت خودش نشسته و در حال خواندن کاغذ پاپیروسی بود که در دست گرفته بود لبخندی نیز بر لب داشت‌. فرناسپ نفسی تازه کرد و از این‌که او به تنهایی در این تالار قرار دارد دچار هراس شده بود می‌دانست که اگر قرار باشد آستیاگ با افرادش مشورت یا حرفی داشته باشد باید همه‌ی آن‌ها را دور هم جمع می‌کرد نه آن‌که فقط او را به تنهایی در تالار دعوت کرده باشد‌. برای همین در همین افکار بود که گلویش را صاف کرد و با ترسی که در صدایش موج می‌زد رو به آستیاگ کرد و گفت‌: ـ سرور من‌! امر مهمی پیش آمده است‌!؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Eliya.Sharifi
۱۴۰۰/۰۴/۰۱

کتاب بسیار پرکشش و جذاب بود پر از اطلاعات سودمند و کمیاب تاریخی فقط اشتباهات تایپی به شدت زیاد بودن حتی در نسخه ی چاپی ، متاسفانه کتاب های تاریخی به ویژه کتاب های مربوط به دوره ی هخامنشیان مورد

- بیشتر
hoseina
۱۳۹۵/۰۸/۲۴

عالی

m. nasery
۱۳۹۷/۱۲/۲۷

کتاب جذاب بود. ولی ویراستاری ضعیفی داشت. پر از اشتباه تایپی بود!

amir
۱۳۹۴/۱۲/۰۵

افتضاح

یا محمد مصطفی
۱۳۹۹/۰۸/۰۷

جالب نبود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۸-۵‬
تعداد صفحات۴۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۱۳۷-۰۸-۵‬