با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سیاحت غرب اثر آیت‌الله شیخ حسن نجفی

دانلود و خرید کتاب سیاحت غرب

سرگذشت ارواح در عالم برزخ؛ متن ساده شده‌ی سیاحت غرب

۴٫۱ از ۱۹ نظر
۴٫۱ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیاحت غرب  نوشته  آیت‌الله شیخ حسن نجفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سیاحت غرب

کتاب سیاحت غرب، متن ساده شده سیاحت غرب شیخ حسن نجفی قوچانی است که سرنوشت ارواح پس از مرگ را روایت می‌کند. سیر و سیاحت در عالم پس از مرگ برای همه جذّاب و دلنشین است.مرحوم آیت الله شیخ حسن نجفی قوچانی با بهره گیری از قدرت انتقال پیام با داستان و بهره مندی از روایات اهل بیت سفری به عالم برزخ کرده و خواننده را در این سفر روحانی با منازلی آشنا می کند که قبل از مرگ نمی توان تجربه کرد.

 این اثر، یک نوآوری بسیار زیبا در آموزش و پرورش نوشتاری به شمار می‌آید. این کتاب از زمان نگارش تاکنون، با استقبال بی‌نظیر و در خور ستایشی روبروشده است؛ 

درباره کتاب سیاحت غرب

آقانجفی این داستان را بر اساس احادیث رسیده از امامان شیعه درباره علم برزخ و از زبان اول‌شخص نوشته است. این اثر سرشار از جلوه‌هایی زیبا، جذاب و پویاست. یکی از این جلوه ها، صحنه‌ها و تصویرهای هنری شگرف و نفیس آن است که هر یک به روشنی، نمایه‌ای از عالم برزخ و سرنوشت افراد در آن عالم را ارائه می‌دهد. 

آقانجفی در این کتاب با به کارگیری یک رشته الفاظ و تعابیر ظاهراً ساده، گاه صحنه‌هایی باشکوه و تصاویری زیبا ارائه می‌دهد که می‌تواند ضمن برانگیختن احساسات و عواطف آدمی، عقل و اندیشه وی را نیز به تکاپو وا دارد. این الفاظ و تعابیر چنان زنده و تأثیرگذار است که انسان به جای آن که خود را در مقام خواننده الفاظ بیابد، خود را بیننده صحنه‌هایی زنده و سرشار از حرکت و پویایی می‌یابد.

 خواندن کتاب سیاحت غرب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 همه علاقه‌مندان به کتاب‌هایی درباره سرنوشت روح و دنیای پس از مرگ را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب سیاحت غرب

هادی رفت و من به انتظار نشستم. جایم خوب بود؛ اتاقی با فرش‌های رنگارنگ و نقش‌های زیبا. منتظر ماندم تا شب جمعه رسید؛ امّا خبری نیامد. من به سفارشِ هادی، به صورت پرنده‌ای به منزلم رفتم و روی شاخهٔ درختی نشستم. به کردار و گفتار زن، فرزندان و خویشان و آشنایان توجّه می‌کردم. همه جمع شده بودند و به قول خودشان برای من خیرات می‌کردند. آش و پلو پخته و مجلس روضه‌خوانی راه انداخته و فاتحه می‌خواندند. هیچ‌کدام از کارهای‌شان به حال من سود نداشت، چون روح اعمال و نیّت اصلی‌شان آبرومندی خودشان بود، و از این رو حتّی یک فقیر گرسنه را نیز به سر سفرهٔ خود دعوت نکرده بودند. نیّت همهٔ دعوت‌شدگان نیز تنها خوردن غذا بود؛ یا آمده بودند تا فردا کسی به آنها نگوید چرا به مجلس ما نیامده بودید. آمدن یکایک آن‌ها برای انگیزه‌های شخصی بود. گریهٔ آنها دروغین بود و برای آمرزش من یا برای حسین بن علی (ع) گریه نمی‌کردند. اگر در پذیرایی آنها کوتاهی می‌شد، به مرده و زنده ناسزا می‌گفتند. اگر اهل خانه و خویشان هم گریه‌ای داشتند و اندوهگین بودند، فقط برای خودشان بود؛ که چرا بی‌سرپرست و بی‌پرستار مانده‌اند و بعد از این، چه کسی برای آنها، زندگانی را سامان می‌بخشد. چنان در دنیای خود غرق بودند که نه یادی از من می‌کردند و نه یادی از مردن و آخرتِ خودشان؛ گویا در مردنِ من اَلعَیاذُ بِاللّه خدا بر آنها ظلمی نموده که این همه چون و چرا می‌کردند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Alireza
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

قبلاً خوندمش کتاب خوبی بود

شهاب
۱۴۰۰/۰۶/۲۹

کتاب خوب شروع شد اما به یکباره ضعیف شد. من کلا خیلی متوجه مطالب اخرای کتاب نشدم‌. ارتباطی بین اول و اخر کتاب پیدا نکردم. من در کتاب عارفانه و در بخشی از کتاب توسط شهید نیری متوجه این کتاب

- بیشتر
کاربر ۳۱۶۰۳۲۳
۱۴۰۰/۰۶/۰۹

بعد از کتاب شنود و سه دقیقه در قیامت خواندم و تاثیرگزار بود، اعمال انسان مانند کودکی که از دامان مادرش جدا نمیشود هرگز انسان را رها نخواهد کرد.

یا حسین(ع)
۱۴۰۰/۰۱/۲۷

عالی بود. امثال من باید مدام این کتاب ها رو بخونن که بفهمن از فرصتشون تو این دنیا استفاده کنن تا خدایی نکرده اون دنیا پشیمون نشن.

Ahmad Zahedi
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

کتاب خیلی خوبی بود، اگر وقت شد، دوباره خواهم خواند

لنا
۱۳۹۹/۱۲/۲۲

خیلی جالب و حیرت انگیز بود! انسان به بدبختی و ناچیزی خودش پی می بره!

کاربر ۲۴۳۵۰۸۸
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

به نظرم در این کتاب راحت مردا رو به راه اشتباه میکشونه چون میگه صیغه کنن ثواب داره ومن اصلا از این موضوع خوشم نیومد چون رهبر انقلاب هم فرمودند خدایکی زنم یکی .واین که یکم آدم رو گیج میکرد

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۲-۵۲۱-۳
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۰۲-۵۲۱-۳