با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اقلیم هشتم

دانلود و خرید کتاب اقلیم هشتم

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اقلیم هشتم  نوشته  محسن هجری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اقلیم هشتم

اقلیم هشتم نوشته محسن هجری، رمانی تاریخی برای نوجوانان پانزده سال به بالا درباره سرگذشت شیخ اشراق، شهاب‌الدین سهروردی عارف و فیلسوف نامی قرن ششم است که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در سال ۱۳۴۴ پایه‌گذاری شد، گسترده‌ترین شبکه کتابخانه‌های کودکان و نوجوانان را دارد و از برجسته‌ترین تولیدکنندگان کتاب کودک است. این سازمان علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی دیگری مانند فیلم و سرگرمی‌های سازنده و موسیقی نیز برای کودکان تولید می‌کند.

 درباره کتاب اقلیم هشتم

 ماجرای این اثر تاریخی از جایی آغاز می‌شود که سهروردی به اتهام همکاری با صلیبیان در دور دوم جنگ‌های صلیبی، در شهر حلب به بند کشیده می‌شود اما پشت پرده چیز دیگری است. گروهی از فقیهان سنت‌گرا و متحجر به دنبال تسویه حساب با سهرودی هستند، بنابراین فضای دو قطبی جنگ را غنیمت می‌شمارند تا صلاح الدین ایوبی را برای دستگیری شیخ اشراق تحریک کنند؛ اما ملک‌ظاهر پسر صلاح‌الدین بسیار شیفته منش و روش سهروردی است و ماجرا قرار نیست طبق میل عده‌ای حیله‌گر پیش برود.

خواندن کتاب هشت اقلیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 نوجوانان علاقه‌مند به ادبیات داستانی به ویژه دوست‌داران رمان تاریخی و سرگذشت بزرگان علمی و ادبی

 

 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
راحله
۱۳۹۹/۱۰/۱۸

خیلی عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱-۹۱۹-۱
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱-۹۱۹-۱