دانلود و خرید کتاب خاتمیت مرتضی مطهری
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب خاتمیت اثر مرتضی مطهری

کتاب خاتمیت

نویسنده:مرتضی مطهری
انتشارات:انتشارات صدرا
دسته‌بندی:
امتیاز:
۴.۰از ۴ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب خاتمیت

*این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است.عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است. «خاتمیت» اثر استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری ( ۱۳۵۸- ۱۲۹۸) است. وی به تعبیر امام خمینی "متفکر و فیلسوف و فقیه عالی مقام" بود، استاد برجسته حوزه علمیه قم و دانشگاه تهران بود و در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی مامور به تشکیل شورای انقلاب از سوی امام خمینی شد. این کتاب مشتمل بر ده جلسه سخنرانی تحت عنوان «خاتمیت» است که در حدود سال ۱۳۴۷ شمسی در حسینیه ارشاد ایراد شده است. عناوین مباحث طرح شده در این جلسات به ترتیب عبارتند از: خاتمیت در قرآن و حدیث، علم و عقلْ جانشین نبوت تبلیغی، فلسفه ختم نبوت تشریعی، تعلیمات اسلام و هدفهای پایان‌ناپذیر، جبر تاریخ و جاوید ماندن اسلام، نقش علما در دین خاتم، صفات علمای جانشین انبیاء غیر مشرّع، ارکان خاتمیت، استعداد پایان‌ناپذیر قرآن و سنت، قابلیت پایان‌ناپذیر منابع اسلامی.
معرفی نویسنده
عکس مرتضی مطهری
مرتضی مطهری

مرتضی مطهری روحانی شیعه ایرانی، استاد فلسفه و کلام اسلامی و مفسر قرآن است. او تالیفاتی پرشمار در علوم مختلف اسلامی داشته و نظرات و آثارش از لحاظ محتوا و شکل ارائه، جنبه‌های نوتری نسبت به دیدگاه‌ها و روش‌های سنتی حوزوی دارد؛ می‌توان از او به عنوان یکی از تاثیرگذارترین روحانیان معاصر در اندیشه و اثر نام برد. مطهری از مبارزین ضد حکومت پهلوی بود و پس از انقلاب اسلامی به عضویت شورای انقلاب درآمد.

نظرات کاربران

میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۹/۱۱/۲۰

کتاب خیلی خیلی جذابی بود و با مطالعه‌ی این کتاب پاسخ سوا‌لات زیر رو میشه پیدا کرد: ۱.چرا بعد از اسلام شریعت جدیدی نیامد؟ ۲.چرا دعوت به قوانین خدا، به دین، پایان یافت مگر علت حضور پیامبران متعدد عوض شدن شرایط زمانه

- بیشتر
momenhub
۱۳۹۷/۱۲/۲۱

بحث هایی را که طرح کردندکاملا درون دینی است و در طرح مباحث کمتر وجه عقلی استدلال ،مطرح شده است.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۲)
علمی که پیغمبر فرمود طلب آن واجب است چه علمی است؟
میـمْ.سَتّـ'ارے
حضرت عیسی بن مریم به بنی اسرائیل فرمود که من خودم از ناحیه خدا به سوی شما پیغمبرم و کتاب گذشته را که تورات است تأیید و تصدیق می‌کنم، نبوّت موسی و کتاب او را تصدیق می‌کنم، و من مبشّر و نویددهنده هستم پیغمبری را که در آینده خواهد آمد که نام او احمد است.
راحله

حجم

۱۳۰٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۱ صفحه

حجم

۱۳۰٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۷

تعداد صفحه‌ها

۱۶۱ صفحه

قیمت:
۲۳,۰۰۰
تومان