با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عشق

دانلود و خرید کتاب عشق

۳٫۰ از ۴ نظر
۳٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عشق  نوشته  رنه آلندی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عشق

کتاب عشق نوشته رنه آلندی است که با ترجمه جلال ستاری منتشر شده است. دکتر رنه آلندی روانپزشک و روانکاو بلندآوازه فرانسوی است. رنه آلندی که مردی سخت فرهیخته بود و از فلسفه و عرفان شرق آگاهی داشت و صاحب تألیفات محققانه در باب رمزشناسی و کیمیاگری و خوابگزاری و... است.

درباره کتاب عشق

ایوون، همسر رنه‌آلندی در ۱۹۳۴ درگذشت و مرگ وی رنه‌آلندی را دچار چنان درد و اندوه جانکاهی ساخت که اگر یاری و ارشاد یک تن از روشن‌ضمیران هندومسلک نبود، شاید هرگز قد راست نمی‌کرد. 
کتاب «عشق»، ثمره این تجربه دردانگیز رنه‌آلندی و رستاخیزش، پس از مرگ همسر، به دستگیری پیر طریقتی هندی است. و بنابراین فقط پژوهشی نظری نیست، بلکه سخن اهل درد است که آتش یافت را با نور شناخت درآمیخته است و از این‌رو بر دل می‌نشیند.

خواندن کتاب عشق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که می‌خواهند حقیقت ماهیت عشق را بدانند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب عشق

اینک پس از ملاحظه عشق در کلّ، اگر بخواهیم وجوه مختلف تجلی آن را تمیز دهیم، نوعی سلسله مراتب در اشکالش تشخیص می‌توانیم داد. بعضی از این اشکال، ناظر به هدف‌هایی محدودتر و انضمامی‌تر و تنگ‌نظرانه‌تر و برخی دیگر متمایل به هدف‌هایی گسترده‌تر و بی‌غرض‌تراند. عشق مِلکی که طمع می‌ورزد و مالک می‌شود شناخته ماست، همچنین عشق کریمانه که می‌بخشد یا خود را فدا می‌کند. اینک منشأ مشترکشان را از نخستین لقلقه‌های لسان غریزه و نیز امکانات تغییریابی متقابل آنها را می‌بینیم و درمی‌یابیم.

تجسسات روانکاوانه اخیر، چنانکه دیدیم، تمایل دارند که پیدایش احساس عاشقانه را بسی مقدّم بر ظهور جنسیت بدانند، و این‌چنین اثبات می‌کنند که عشق، اساسآ ارتباطی با کنش تولید مثل ندارد. زیگموند فروید در آغاز تحقیقاتش و تحت تأثیر پیش‌داوری‌های جاری، چنین می‌اندیشید که احساسات عشق و نفرت که نزد کودک خردسال کمابیش درهم آمیخته یا نامتمایزاند، وقتی کودک خردسال، به انتخاب و پسند و مرجّح شمردن یکی از عناصر حیات عاطفی خود یعنی پدر یا مادر و ابراز مهر و عطوفت در حق یکی و احساس بیم و هراس از دیگری متمایل می‌شود، قطبیت می‌یابند، و این انتخاب غالبآ به حکم قطبیت عمیق روانی که نرینه را به مادینه علاقه‌مند و متمایل می‌کند، صورت می‌گیرد. بر وفق این نظریه، عشق بسان آن قطبیت روانی، ذاتآ به چیزی جنسی، پیوسته است. و همین قطبیت روانی، کودک‌خردسال را تحت تأثیر قرار داده، موجب پیدایی عقده ادیپ یعنی تثبیت عاطفی پسر بر مادر و دختر بر پدر، همراه با نوعی ضدیت در قبال پدر یا مادر می‌شود. برحسب این دیدگاه، احساس عشق از آغاز پیدایی، مضّار چنین تضاد و تقابلی را با همه جدال‌های درونی که تضاد مزبور متضمن آنهاست، و عبارتند از رویارویی و برخوردهای عاطفه عشق با مصدر و مرجع اخلاقی (من برتر فروید یا غرایز اجتماعی)، و عکس‌العمل‌های ترمزی خودکیفردهی، و سائقه‌های غریزی که آرزومند ازمیان برداشتن (اخته کردن) رقیب‌اند، و عواقب نامنتظرهمین خواست، یعنی بیم و هراس و سپس قبول این معنی که (آدمی) خود به دست آن رقیب، از میان برداشته (یا اخته) شود، چون باری گران بر گرده دارد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۵-۳۶۹-۴
تعداد صفحات۲۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۸
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۱۵-۳۶۹-۴