با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حسن ژیپاد

دانلود و خرید کتاب حسن ژیپاد

خاطرات شفاهی تکاور حسن سلطانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حسن ژیپاد  نوشته  میرعمادالدین فیاضی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حسن ژیپاد

کتاب حسن ژیپاد، نوشته میرعمادالدین فیاضی، خاطرات شفاهی تکاور حسن سلطانی از سران نیروی دریایی در جریان مقاومت و آزادسازی خرمشهر است.

درباره‌ی کتاب حسن ژیپاد

ناو سروان حسن سلطانی یکی از پیشکسوتان دوره پایلوت تکاوری نیروی دریایی ارتش است که در حماسه مقاومت و آزادسازی خرمشهر حضور داشتند. از همین رو میرعمادالدین فیاضی به سراغ او رفت و در طی ساعت‌ها گفتگو و مصاحبه با او خاطرات شفاهی او را جمع‌آوری نمود. کتاب حسن ژیپاد، خاطرات شفاهی تکاور حسن سلطانی از دوران کودکی، مدرسه، ورود به نیروی هوایی، حضور در جبهه و ... است.

کتاب حسن ژیپاد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر از مطالعه خاطرات تکاوران، رزمندگان و سرداران در دوران دفاع مقدس، لذت می‌برید، کتاب حسن ژیپاد را بخوانید.

بخشی از کتاب حسن ژیپاد

ما سه‌تا دوست بودیم که تصمیم گرفتیم برویم سربازی. من بودم و تقی هنرمند و علی عشقی. من آمدم خانه نشستم به پدر و مادرم فکر کردم و نگاهی به خودم کردم گفتم: «اگر من دوسال بروم سربازی خرج پدر و مادرم را که باید بدهد؟» تصمیم را عوض کردم. رفتم رشت دنبال کار. حتی فکر می‌کردم بروم تهران که بروم ارتش. فکر می‌کردم باید بروم تهران. در رشت گذرم خورد به ِ طرف پلعراق. بهطور اتفاقی چند نفری را دیدم که لباس ارتشی تنشان بود.

ّپرسیدم: «شما کدام نیرویید؟»

گفتند: «ما از نیروی هوایی داریم یکسری را مثل شما استخدام می‌کنیم.»

پرسیدم: «مدارک چه می‌خواهید؟»

گفتند: «نیروی هوایی میخواهی بروی.»

ًاصلا نمی‌دانستم نیروی هوایی چیست و کجاست، فقط گفتم: «بله.»

ِگفت: «بیا برو تو سالن امتحان.»

ُرفتم تو سالنی که دیدم پر از آدم است. فهمیدم اینها از قبل خبر داشتند و آمده بودند برای امتحان. فقط من بیخبر رفته بودم و آن هم اتفاقی خبردار شده بودم. اسمم را پرسیدند و گفتند: «بعد از امتحان سریعا مدارکت را آماده می‌کنی می‌آیی اینجا.»

امتحان را دادم و فردا مدارک را آماده کردم و عکس فوری گرفتم بردم رشت. آن روز نتیجة امتحان کتبی را نگفتند. گفتند: «باید معاینات پزشکی انجام شود.»

معاینات پزشکی را هم در رشت انجام دادم. چهار روز بعد از معاینات لیست قبول‌شدگان را اعالم کردند. دیدم جزو قبول‌شدگان هستم.

  نظری برای کتاب ثبت نشده است
  بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

  اطلاعات تکمیلی

  دسته‌بندی
  تعداد صفحات۲۰۸ صفحه
  قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰ تومان
  نوع فایلPDF
  تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۲۰۵-۶-۵
  تعداد صفحات۲۰۸صفحه
  قیمت نسخه چاپی۱۷,۰۰۰تومان
  نوع فایلPDF
  تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۱
  شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۹۲۰۵-۶-۵