با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
طنز مدیریتی

دانلود و خرید کتاب طنز مدیریتی

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب طنز مدیریتی  نوشته  حاجی سفیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب طنز مدیریتی

برگرفته از پیشگفتار کتاب:

«مدیریت، میدان گسترده‌ای است که کارویژه‌های فراوان و متنوعی دارد و با گذشتن از مراحل مهمی مثل طرح‌ریزی، سازماندهی، رهبری، و نظارت، منابع سازمانی و در رأس آن‌ها نیروی انسانی را به کار می‌گیرد تا زمینۀ تحقق هدف‌های سازمان را به شکلی کارا و اثربخش فراهم سازد. به‌رغم پیشرفت‌هایی که در شیوه‌های مدیریت و فناوری‌های مورد نیاز سازمان‌ها پدید آمده، هنوز هستۀ مرکزی و نقطۀ اتکای دنیای مدیریت، نیروی انسانی است.

آسیب‌شناسی عملکرد نیروی انسانی در سازمان‌ها به‌شیوه‌های مختلف و با استفاده از ابزارهای گوناگون امکان‌پذیر است و قالب طنز، یکی از ابزارهای جذاب و مؤثری است که می‌تواند نقاط ضعف عملکرد مدیران و کارکنان و روابط بین آنها را به چالش بگیرد.

طنز با استفاده از صورت ظاهری فکاهی به نقد فرد، اجتماع، اندیشه، و هر چیز دیگری که قابل انتقاد باشد، می‌پردازد و تفکر انتقادی را در افراد برمی‌انگیزد. هدف اصلی طنز، خنداندن مخاطب نیست، گرچه از چنین ظرفیتی نیز برخوردار است. هدف اصلی طنز، نشان دادن کاستی‌ها، بدی‌ها، و مفاسد، و در نهایت، برانگیختن توجه مردم به آنها و زمینه‌سازی برای رفع کژی‌هاست.

کتاب حاضر حاوی مجموعه‌ای از طنزها در دنیای مدیریت و روابط سازمانی است که طی سال‌های ۸۴ تا ۸۶ با عنوان «طنزمدیریتی» در ماهنامۀ آموزشی، پژوهشی و اطلاع‌رسانی پیام مدیران سازمان صدا و سیما چاپ شده است. این طنزها از طریق جستوجو در تعدادی از پایگاه‌های اینترنتی که به‌طور تخصصی یا عمومی به مباحث مدیریتی می‌پردازند، گردآوری، ترجمه و تنظیم شده است...»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
usef
۱۳۹۵/۰۷/۲۶

کتاب بدرد نخوری بود.فقط برای هدر دادن وقت خوبه

masoudiii
۱۳۹۹/۰۳/۳۰

برای تفریح در کنار تفکر مناسب است

کاربر ۱۰۹۳۴۱
۱۳۹۵/۰۶/۰۴

عالی خوب و جذاب

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
رئیس مؤسسه‌ای بزرگ، در ابتدای جلسه، خطاب به مدیرانش اعلام کرد: «من طرحی ارائه خواهم کرد؛ کسانی که مخالف‌اند، فقط بگویند، من استعفا می‌دهم!»
رز صورتی
ـ کارمند موفق کسی است که می‌تواند با کمترین هزینه، در اسرع وقت، بهترین کار را به انجام برساند و مدیر موفق کسی است که کارمندی این‌چنین نصیبش شده باشد!
Mahdi Hoseinirad
من همان کسی هستم که شما می‌خواهید! مصاحبه‌گر: برای تصدی مدیریت این قسمت شما باید مسئولیت‌پذیر باشید. متقاضی مدیریت: اتفاقاً من همان کسی هستم که شما می‌خواهید. در مشاغل قبلی هراشکالی که به وجود می‌آمد، مسئولیت آن را بر عهدۀ من می‌گذاشتند!
Mahdi Hoseinirad
وقتی مدیری می‌گوید…، یعنی اینکه … ـ خیلی جالب است، یعنی اینکه مخالفم. ـ مخالف نیستم، یعنی اینکه مخالفم. ـ کاملاً مخالف نیستم یعنی اینکه شاید حق با شما باشد، ولی اهمیتی نمی‌دهم. ـ باید کمی انعطاف به خرج بدهید، یعنی اینکه چه بخواهید چه نخواهید باید انجامش دهید. ـ در این مورد از روشی جدی پیروی خواهیم کرد یعنی اینکه طبق نظر من عمل خواهیم کرد. ـ از ای‌میل شما سر درنیاوردم؛ لطفاً به‌طور خلاصه توضیح دهید یعنی اینکه هنوز نتوانسته‌ام بازکردن ای‌میل را یاد بگیرم. ـ پاسخ اشتباه دادید یعنی اینکه حرفی برخلاف انتظار من زدید. ـ باید به فکر بازار باشیم، یعنی اینکه فعلاً از اخلاقیات صرف‌نظر می‌کنیم. ـ غیرممکن است، عملی نیست و کارآیی ندارد، یعنی اینکه نمی‌دانم چطور انجامش دهم. ـ از طرح این پرسش تشکر می‌کنم، یعنی اینکه روابط عمومی، طی یادداشتی، یک پاسخ دقیق داده است!
رز صورتی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۴۵۰-۳
تعداد صفحات۱۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۲-۰۴۵۰-۳