با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عقل سرخ

دانلود و خرید کتاب عقل سرخ

شرح و تأویل داستان‌های رمزی سهروردی به انضمام سه داستان رمزی

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عقل سرخ  نوشته  تقی پورنامداریان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عقل سرخ

کتاب عقل سرخ، شرح و تأویل داستان‌های رمزی سهروردی به انضمام سه داستان رمزی اثر دکتر تقی پورنامداریان از اساتید برجسته‌ی زبان و ادبیات فارسی است.

درباره‌ی کتاب عقل سرخ

عقل سرخ، نام یکی از رساله‌های شیخ اشراق، سهروردی است. کتاب عقل سرخ دکتر پورنامداریان نیز نام خود را وامدار همان اثر سهروردی است. دکتر تقی پورنامداریان که او را با رمز و داستان‌های رمزی به یاد می‌آوریم، همیشه در اندیشه‌ی آن بوده است تا درباره‌ی داستان‌های رمزی که سهروردی در آثار خود آورده است، مطلبی و شرحی بنگارد و آن را برای مخاطبان اثر توضیح بدهد و رموزش را بگشاید. آنچه در کتاب عقل سرخ می‌خوانیم شرح و تأویل داستان‌های رمزی سهروردی به انضمام سه داستان رمزی است. کتاب عقل سرخ، متن تصحیح شده‌ی تمام آثار و داستان‌های فلسفی عرفانی سهروردی و شرح تفضیلی آن‌ها است. البته به جز کتاب لغت موران.

کتاب عقل سرخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر به حکمت سهروردی علاقه‌مندید و دوست دارید با آثار او آشنا شوید، کتاب عقل سرخ را بخوانید. دانش‌جویان و دانش‌آموختگان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، عرفان، فلسفه و الهیات نیز از مطالعه‌ی کتاب عقل سرخ بسیار لذت می‌برند.

درباره‌ی تقی پورنامداریان 

تقی پورنامداریان در سال ۱۳۲۰ خورشیدی در همدان چشم به جهان گشود. او شاعر ایرانی و استاد ادبیات فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. پژوهش‌های وی بیشتر در حوزه نقد و تفسیر شعر هستند. از میان آثار مهم دکتر تقی پورنامداریان می‌توان به کتاب رمز و داستان‌های رمزی اشاره کرد که رساله‌ی دکتری او به راهنمایی دکتر شفیعی کدکنی بوده است. 

فهرست

  • شرح احوال و اندیشه‌های سهروردی
  • داستان‌ها
  • گزیده‌هایی از چند رساله
  • شرح داستان‌ها و رساله‌ها
  • شرح گزیده‌هایی از چند رساله
  • فهرست‌ها

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حمید
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

چند سال پیش استاد ما خواندن رساله شیخ شهاب الدین را توصیه فرمودند که من هم انجام دادم ولی آنقدر نکات رمزی داشت که حسرت درک آن به کامم ماند و امروز با مطالعه این کتاب متوجه شدم رساله اصلی

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۴۶ صفحه
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۴-۴۲۸-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۵۴۶صفحه
نوع فایلPDF
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۴-۴۲۸-۳