با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
علی فرعون

دانلود و خرید کتاب علی فرعون

تکاور کرد

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب علی فرعون  نوشته  حسن نوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب علی فرعون

کتاب علی فرعون نوشته حسن نوری شرح حال شهید آزاده علی نجفی تکاور کرد است که سه هزار روز اسارت او را در عراق بیان می کند.

درباره کتاب علی فرعون

شهید «علی نجفی» تکاور کُرد، آزاده‌ای که قبل از شروع رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، همراه با جمعی دیگر، در عین مقاومت جانانه‌ای که داشتند به اسارت نیروهای دشمن بعثی درآمد. پس از اسارت به‌دست مهاجمان ضدانقلاب در غربت با نام «علی فرعون» به اوج شهرت رسید و با این نام زندگی کرد. یازده سال زندگی در اسارت این آزادهٔ جوانمرد کرمانشاهی خلاصه می‌شود در شاد کردن و خدمت به اسرا. گفتن از پیچیدگی‌های عنصر وجودی علی نجفی بسیار سخت است و همان بس که مرحوم ابوترابی در مورد ایشان فرمودند: «خدا می‌داند مردی پیدا نمی‌شود که مردانگی، رشادت و حریت «علی» را داشته باشد. خانواده و دوستان هم‌بندش باید به او افتخار کنند. علی کسی بود که در مقابل دشمن، نستوه، مقاوم، پایدار و ناسازگار بود و در مقابل دوستان و خانواده، مهربان و دلسوز. انقلاب ما او را فراموش نخواهد کرد...»

خواندن کتاب علی فرعون را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان ادبیات پایداری و دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم

بخش‌هایی از کتاب علی فرعون

یک روز با حمید عباسی و دو سه نفر دیگر ایستاده بودیم. علی فرعون را دیدیم در حالی که سیگاری به لب داشت به تنهایی کنار زمین والیبال چمباتمه زده و در فکر عمیقی فرو رفته بود. حمید عباسی با صدای بلند گفت: «علی‌جان نبینم پکر باشی.» علی فرعون سرش را بلند کرد و با صدای بلند گفت: «حمید خیلی خری!» حدود سی چهل نفر از بچه‌ها که در حال قدم زدن بودند با شنیدن این گفت‌وگو از خنده روده‌بر شدند و من از خنده نشستم روی زمین. بعد از آن هر وقت او را می‌دیدم با خنده بلندی می‌گفت: «چطوری بسیجی» و اشاره‌اش به جمله روز اول آشنایی بود و من هم جواب می‌دادم خوبم سرکار بفرمایید جلو.

من از علی نجفی چیزی نمی‌دانستم اما برخوردهایش نشان از یک لوتی‌گری خاصی داشت.‌ ای کاش می‌توانستم تصویری که قبلاً از این شخص خشن در مغزم ساخته بودم را دوباره مرور کنم ولی نمی‌شد که نمی‌شد. دو سه برخورد خودمانی و مزاح، از یک هیولا در تصور من یک عنصر ساده و مهربان ساخته بود که دیگر آن تصویر به ذهنم بر نمی‌گشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
ادریس
۱۳۹۸/۱۱/۰۴

جوانمردی و شوخ طبعی و شجاعت و غیرت و فداکاری به خاطر همدیگر و آزاده بودن یعنی علی نجفی ملقب به علی فرعون که دلیل نامش هم بسیار جالب است. جزو کتاب هایی است به دوستانم حتما توصیه می کنم چون

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۸۲۲۰۰۹۱
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸۶۰۰۸۲۲۰۰۹۱