با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک‌فرزند اثر کارل پیک‌هارت

دانلود و خرید کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک‌فرزند

کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان

۳٫۵ از ۲ نظر
۳٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک‌فرزند  نوشته  کارل پیک‌هارت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک‌فرزند

کلیدهای تربیتی برای والدین تک‌فرزند اثر دکتر کارل پیک‌هارت از مجموعه کتاب‌های کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان نشر صابرین است که به مسائل مربوط به خانواده‌های تک‌فرزند می‌پردازد.

درباره کتاب کلیدهای تربیتی برای والدین تک فرزند

این کتاب شامل مباحث فشرده و ساده‌ای در زمینه فواید و مشکلات داشتن تک فرزند است. دکتر کارل پیک‌هارت در این کتاب نشان می‌دهد که ارتباط والدین با فرزند تنها، چگونه در دوره بلوغ دچار تحول می‌شود و الگوی رفتاری واحدی که کودکان تنها با دوستان هم‌سن و سال خود دارند، چگونه است. کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک فرزند می‌کوشد به‌این‌گونه والدین کمک کند تا بتوانند با مشکلات و موقعیت‌های تک‌فرزندی آشنا شوند و با آن‌ها برخورد کنند.

خواندن کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک فرزند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

این کتاب به والدین آینده‌نگری تقدیم می‌شود که نظرات موافق و مخالف تک‌فرزند بودن را موردارزیابی قرار می‌دهند، والدینی که به‌طور اختیاری یا اضطراری قصد ندارند بیش از یک فرزند داشته باشند.

جملاتی از کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک فرزند

والدین تک‌فرزند، نسبت به حرکات و حالت‌های فرزند خود بسیار حساس هستند و با مشاهده کوچک‌ترین ناراحتی به پزشک مراجعه کرده و یا از دیگران کمک می‌طلبند زیرا تجربه بچه‌داری ندارند و با ناراحتی‌های رایج و بی‌اهمیت کودکان روبه‌رو نشده‌اند. توجه افراطی آن‌ها به فرزندشان موجب می‌شود که احساس کنند نیروی بسیاری برای مراقبت از فرزندشان صرف می‌کنند و به‌همین دلیل از داشتن فرزندان بیشتر احساس ناتوانی می‌کنند. آن‌ها به این نکته توجه ندارند که با تعدیل توجه خود به فرزندشان می‌توانند فرزندان بیشتری داشته باشند.

توجه وافر والدین به تنها فرزندی که دارند، استقلال فردی او را تقویت می‌کند. افزون بر این، به دلیل نداشتن خواهر یا برادر رقیب، آن‌ها می‌توانند آزادانه هویت خود را شکل دهند. والدین نیز در برابر تک‌فرزند خود انعطاف بیشتری دارند درحالی‌که دارا بودن چند فرزند، انعطاف‌پذیری کمتری را موجب می‌شود. به همین دلیل است که کودکان خانواده‌های تک‌فرزند معمولا مستقل‌تر از کودکانی هستند که در خانواده‌های چندفرزندی زندگی می‌کنند.

فهرست کتاب کلیدهای تربیتی والدین تک فرزند

سخن ناشر

مقدمه

بخش اول: نظام خانوادگی تک‌فرزندی

بخش دوم: انواع خانواده‌های تک‌فرزند

بخش سوم: واقع شدن در مرکز توجه خانواده

بخش چهارم: ارتباط نزدیک با والدین

بخش پنجم: لایق بودن

بخش ششم: قابل تکیه بودن

بخش هفتم: هویت

بخش هشتم: سال‌های نوجوانی

بخش نهم: تأثیرات طلاق

واژه‌نامه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
zahrasohrabi
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

به نظر من برخلاف اسمش اصلا کلیدهای تربیتی ارائه نکرده و بیشتر به معایب و چالش های تک فرزندی پرداخته..توقع این بود که برای مشکلات راه حل های کاربردی و پیشنهادات عملی مطرح کنه

زهره
۱۳۹۸/۱۰/۲۷

مامانی تک فرزند بیایید اینجا با هم حرف بزنیم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۸
شابکundefined
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۹/۱۸