با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اتوبوس انرژی اثر جان گوردون

دانلود و خرید کتاب اتوبوس انرژی

۱۰ قانون طلایی برای رشد اتمی انرژی مثبت در زندگی، کار و کار تیمی

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اتوبوس انرژی  نوشته  جان گوردون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اتوبوس انرژی

کتاب اتوبوس انرژی اثر جان گُوردُون، یک داستان تمثیلی است که به خوانندگان می‌آموزد برای شکوفایی بیشتر شخصی و حرفه‌ای‌شان، نگرش خوش‌بینانه‌ای را در خود پرورش دهند.

درباره کتاب اتوبوس انرژی

اتوبوس انرژی بر داستانِ ساختگی کارمند بیچاره‌ای به نام جُورج متمرکز است که بدبینی‌اش، بهای گزافی برای شغل و زندگی زناشویی او داشته است. وقتی جورج مجبور می‌شود دو هفته با اتوبوس به محل کارش برود، با راننده پرجذبه‌ای به نام جُوی آشنا می‌شود که ۱۰ قانون برای داشتنِ زندگی بهتر، به او یاد می‌دهد. هر قانون راهی به خوانندگان پیشنهاد می‌دهد تا کنترل انرژی احساسی‌شان را برعهده بگیرند، و افرادی را جذب خود کنند که می‌توانند به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.

تجسم و پیش‌بینی نتایج مثبت به انسان اجازه می‌دهد به اهدافش نزدیکتر شود. هر چیزی و همینطور افکار در دنیا از انرژی ساخته شده است. افکار بدبینانه، نتایج منفی را جذب می‌کنند، اما افکار خوش‌بینانه، تغییر مثبت ایجاد می‌کنند. وقتی انسان به آرزوهایش فکر می‌کند، توانایی‌اش برای تحقق آن آرزوها بیشتر می‌شود.

تمرکز ذهنی بر اهداف آنقدر مؤثر است که ورزشکاران با تجسم یک بازی بهینه و مطلوب، عملکردشان را بهتر می‌کنند. بعضی کارآفرینان نیز از این روش استفاده می‎‌کنند، بخصوص وقتی استراتژی‌هایی برای بهبود حرفه‌شان یا راه‌اندازی محصولات جدید توسعه می‌دهند.

هر کسی با مشکلات و چالش‌هایی در زندگی مواجه می‌شود. اما همه می‌توانند تصمیم بگیرند چطور با وضعیت پُرتنش برخورد کنند. انرژی و بلندپروازی، مُسری هستند؛ طبیعتاً کارمندان می‌خواهند بخشی از تلاشی باشند که شادی را بین اعضای دخیل در آن کار گسترش می‌دهد. یک پروژه جدید مدت کوتاهی به اعضای گروه انرژی و اشتیاق می‌دهد، اما اگر اعضا دلیل معنادارتری برای تکمیل وظایف‌شان پیدا نکنند، خیلی زود انرژی و عزم حرکتی که با هیجان اولیه ایجاد شده است، از دست خواهند داد.

درباره جان گوردون

جان گُوردُون، کتاب‌های متعددی درباره مثبت‌اندیشی و خودسازی تألیف کرده است؛ اتوبوس انرژی یکی از اولین کتاب‌های پرفروش او بود. او سخنران و مشاوره انگیزشی خوبی نیز هست.

خواندن کتابچه اتوبوس انرژی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

اگر به کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری علاقه‌مندید، خواندن اتوبوس انرژی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 بخشی از کتاب اتوبوس انرژی

در عصر همان روز جورج با خیال راحت به پنچرگیری مراجعه کرد تا پنچری لاستیک ماشینش را بگیرد. در پنچرگیری جورج مجبور بود چند دقیقه‌ای انتظار بکشد. انتظار برای جورج یک شکنجه بود؛ انتظار در صف سینما، انتظار در صف پمپ بنزین، انتظار در صف صندوق سوپرمارکت و اینکه مجبور باشد پشت یک فرد بی‌دست‌وپا بایستد که حتی رمز کارت اعتباری‌اش را به یاد نمی‌آورد برای او یک فاجعه بود. برعکس جورج در صف‌های انتظار سرطانی گیر می‌کرد انگار که تمام دنیا قصد آزار او را داشتند. در انتظار پنچرگیری او با بی‌حوصلگی از خود سئوال می‌کرد که این انتظار چقدر به طول می‌انجامد؟!

سرانجام مکانیک از داخل چالهٔ بررسی ماشین بیرون آمد و رو به جورج کرد و گفت: «هی پسر من برای تو یک خبر خوب و یک خبر بد دارم. خبر خوب این است که تو هنوز نفس می‌کشی.»

جورج با عصبانیت گفت: «بابا مسئله را خیلی پیچیده نکن، فقط یک لاستیک پنچر شده است!»

مکانیک گفت: «اینکه تو هنوز زنده‌ای که به اینجا آمده‌ای خبر خوبی است. زیرا بر اساس اخطاریهٔ شرکت سازنده در خصوص ایراد ترمزها من ماشین شما را بررسی کردم و دیدم که ترمزهای ماشین تو کاملاً از کار افتاده است. یعنی اگر امروز ماشینت پنچر نمی‌شد، احتمال بروز هر تصادفی برای شما وجود داشت. ببینم اخطاری در این زمینه از شرکت سازنده، برای شما ارسال نشده است؟!»

جورج تازه به یاد آورد که نامه‌ای در این زمینه از شرکت سازنده برای وی آمده بود که به خیال تبلیغاتی بودن آن حتی بازش هم نکرده بود.

در ادامه مکانیک گفت: «اما خبر بد اینکه برای تعمیر ترمزها به یک قطعه خاص نیاز است، که ارسال این قطعه از کارخانه دو هفته به طول می‌انجامد. پس شما دو هفته باید صبوری کنید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
alirezazal
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

تکنیک های کاربردی برای ایجاد محیط کار پر انرژی.داستان جالب روایت نمیشه .اما اصولی رو عنوان میکنه که بدرد بخور هستند.

علی
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

بهترین کتابی که در مورد نشاط و انرژی خوندم.زمین نذاشتم گوشی رو تا آخر خوندم. روایت داستانی ش باعث مهیج شدن کتاب شده و با اصول و قوانین هرچند عالی ولی خشک و بدون مثال بعضی کتاب ها قابل مقایسه نیست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۸)
من انسان ارزشمندی هستم. - من شایستهٔ بهترین‌ها هستم. - من لیاقت ثروتمند شدن را دارم. - من لیاقت آرامش را دارم. - من شایستهٔ بهترین‌های زندگی هستم. این گونه جملات، ارتعاش بالایی به جهان ساطع می‌کند و زمانیکه تکرار می‌شود به صورت یک باور ثبت در ضمیر ناخودآگاه می‌گردد و زندگی‌تان هماهنگ با این باور، شکل جدیدی به خود می‌گیرد.
alirezazal
در بالای تکه کاغذ نوشته شده بود: اول انتخاب کن چه می‌خواهی، سپس می‌توانی شروع به خلق آن کنی؛ به دنیا فرصت نده، دنیای تو را خلق کند. تو باید خالق دنیای خود باشی. این جملات را دقیقاً بخوان تا فردا در مورد آن صحبت کنیم.
alirezazal
«متأسفانه ما همگی منتظریم که یک اتفاق فوق‌العاده رخ دهد تا به فکر تغییر باشیم. ای کاش ما تصمیم به تغییر را به اختیار و بدون هیچ فشاری از بیرون می‌گرفتیم. گاهی مواقع برای عدم روبرو شدن با اتفاقات بد ما مجبور هستیم که هدف‌ها و آرزوهایمان را شناسایی کرده و برای رسیدن به آنها تلاش کنیم.»
z.gh
E + P = O وی شرح داد که: «E حوادثی است که در زندگی تو رخ می‌دهد، P دیدگاهی است که شما نسبت به آن حادثه دارید و O خروجی و نتیجه‌ای است که حاصل می‌آید.
alirezazal
«تو قادری که این طور به موضوع نگاه کنی یا نکنی. ولی هیچ اتفاقی در جهان هستی بی‌دلیل نیست، یادت باشد. هر برگی که از درخت می‌افتد، هر کسی که می‌بینیم، هر لاستیکی که پنچر می‌شود، همگی دلیل و حکمتی دارد. تو می‌توانی بی‌تفاوت از کنار آنها بگذری و یا در آنها بیشتر تفکر کنی. به قول ریچارد باخ، هر رخداد، هدیه‌ای را در خود پنهان کرده است؛ تو می‌توانی آنرا مصیبت بدانی و یا آنرا یک موهبت در نظر بگیری. این طرز نگاه مشخص کنندهٔ کیفیت داستان زندگی توست. این که داستان پر معناداری و یا داستان مأیوس‌کننده! من از داستان‌های مأیوس‌کننده متنفرم و به آنها علاقه‌ای ندارم. اما به نظرم آنچه از نگاه تو مشخص است، تو انتخاب‌های عاقلانه‌ای در زندگی نداشتی، جورج هوشمندانه انتخاب کن.»
z.gh
«با این نگرش منفی که دست از سرم بر نمی‌دارد چه کار کنم؟!» جوی با انگشت سطل زباله را نشان داد و گفت: «در اینجا آنها را تخلیه کن. آنها را تغییر داده و مثبت کن. مثلاً وقتی از زیادی کار در اداره کلافه شدی، به این فکر کن که خدا را شکر مثل خیلی دیگر از افراد بیکار نیستی، وقتی خسته می‌شوی، خدا را شکر کن سالمی، وقتی در ترافیک گیر می‌کنی خدا را شکر کن ماشین داری، وقتی کمی طعم غذا به مذاق تو خوش نیامد، خدا را شکر کن که گرسنه نمانده‌ای.
alirezazal
«مهم نیست که من شکست بخورم یا پیروز شوم، بلکه مهم آن است که من کار درست را انجام دهم. موفقیت مهم نیست، بلکه مهم این است که باامیدی که در دل دارم، زندگی خوبی داشته باشم.»
z.gh
تا اینکه جورج گفت: «اما من شکست خوردم.» جوی پاسخ داد: «تا زمانیکه دست از تلاش برنداری، تو شکست خورده به حساب نمی‌آیی. بس کن پسر، بهتر است سرت را بالا بگیری و در مورد اینکه چگونه به ذهن و احساسات خود غلبه کنی و اتوبوست را به حرکت درآوری فکر کنی.»
z.gh
«محال است که شما تحت فشار عصبی باشید و در همان حال بتوانید شاکر و سپاسگزار باشید.»
z.gh
E + P = O وی شرح داد که: «E حوادثی است که در زندگی تو رخ می‌دهد، P دیدگاهی است که شما نسبت به آن حادثه دارید و O خروجی و نتیجه‌ای است که حاصل می‌آید. امکان کنترل حوادث در زندگی برای ما وجود ندارد، اما قادریم دیدگاه و احساسات خود را نسبت به آن حوادث کنترل کرده و مدیریت کنیم و عکس‌العمل مناسبی را ارایه دهیم.»
z.gh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸۶۲۲۹۵۶۲۰۸۶
تعداد صفحات۱۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸۶۲۲۹۵۶۲۰۸۶