با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شناخت سرزمین ناخودآگاهی

دانلود و خرید کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی

کلید معمای خوش‌شانسی و بدشانسی

۳٫۳ از ۱۲ نظر
۳٫۳ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی  نوشته  بهروز اتونی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی

شناخت سرزمین ناخودآگاهی کتابی نوشته دکتر بهروز اَتونی درباره راز و رمزهای ضمیر ناخودآگاه و نقش ان در زندگی و تصمیمات ما است.

جریانی مرموز و پویا در زیر تمام اتفاقات که برایمان می‌افتد و افکاری که از سرمان می‌گذرند، در حرکت است. جریانی زنده و ناشناخته و شاید مهیب که در زیر تمایلات، اندیشه ها، کردارها، خُلق و خوی‌ها و تصمیم‌های ما در حرکت است؛ به گونه‌ای که همه تصمیم‌ها و خُلق و خوی‌ها و تمایلات و اندیشه‌ها و کردارهای ما را، که همچون قایقی روی این جریانِ زنده مرموز، شناور است، به هر سوی که خود در جریان است، می‌کشاند. این جریان که افسار کنش ها و واکنش های مارا در دست دارد ناخودآگاه نام دارد.

درباره کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی

دکتر اتونی در این کتاب درباره ناخودآگاه و قوانین حاکم بر آن صحبت می‌کند. این که ناخودآگاه چیست، جایگاه ان در زندگی انسان کجا است و قوانین حاکم بر آن چیست.

خواندن کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

علاقه‌مندان به مباحث روان‌شناسی و اسرار ذهن از خواندن این کتاب که با زبان ساده ولی کاملا علمی نوشته شده، لذت خواهند برد.

جملاتی از کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی

آنچه که در درک و فهم ناخودآگاهی باید بدانیم و بدان نیازمندیم، آن نیست که بدانیم سرزمینِ ناخودآگاهی کجاست و در کجا قرار گرفته است؛ چرا که سرزمین ناخودآگاهی جای مشخص و ثابتی نیست: همه جا هست و هیچ‌جا نیست! همه جا هست، یعنی اینکه کل زندگی ما را شامل می‌شود؛ و هیچ‌جا نیست، یعنی اینکه ما نمی‌توانیم آن را ببینیم؛ بلکه آنچه که در درک و فهم و شناخت ناخودآگاهی بدان نیازمندیم، آنست که ناخودآگاهی را حس کنیم؛ حس کنیم که در سایه روشن این زندگی، لایه یا پرده‌ای دیگر از زندگی وجود دارد با قانونها و قواعد خاص و جادوییِ مخصوص به خودش.

پس آنچه که در ابتدا بایستی از ناخودآگاهی حس کنیم، فضای ناخودآگاهی‌ست؛ چرا که این پرده یا لایهٔ دیگر زندگی، سرزمینی‌ست کاملاً نامریی ولی حقیقیِ حقیقی.

پس ما نخست باید فضای این سرزمین نامریی را حس کنیم و سپس بر اساس این حس، آن را در ذهنمان تصوّر نماییم؛ و بسازیم.

فهرست کتاب شناخت سرزمین ناخودآگاهی

سرزمین ناخودآگاهی

الف: ناخودآگاهی، کجاست و چگونه جایی‌ست؟

ب: ناخودآگاهی جایگاه چیست؟

ج: جنس و ماهیّت نیروهای درون ناخودآگاهی همگانی و سرزمینِ ناخودآگاهی

قوانین حاکم بر سرزمین ناخودآگاهی

الف: پیوند جادویی

ب: منطق جادویی؛ یا منطق غیر علّی:

ج: اصل خُنثی بودن:

واپسین سخن این جلد و آغازین سخن جلد بعد

کتاب نما

یادداشت‌ها

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
سعید
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

این کتاب یکی از فوق العاده ترین کتاب هاییه که در تمام طول عمرم در مورد ضمیرناخودآگاه خوندم. به قلم دکتر بهروز اتونی یک محقق ایرانی که با کارل یونگ و تفکراتش به خوبی آشناست و از اسطوره و داستان

- بیشتر
Zohreh
۱۳۹۹/۱۲/۰۹

با خواندن این کتاب به کلیت دلایل روال‌های غیرمنطقی زندگی می‌رسیم و با آگاهی بیش‌تری با شرایط گنگ برخورد خواهیم کرد. برای شروع و درگیری فکری در مورد فضای ناخودآگاهی کتاب خوبی است ولی به نظرم کتاب‌های بیش‌تری در امتداد

- بیشتر
niludad
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

از کتابهایی که فقط یکسری اطلاعات زیاد میکنن خوشم نمیباد جلد دوم انگار کاربردی تره به گفته نویسنده .

کاربر ۱۴۸۷۱۹۴
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

سلام دوستان عزیز طاقچه لطفا این کتاب را در بینهایت بگذارید خیلی کتاب خوبی ست. ممنون

کاربر ۲۴۴۴۷۲۲
۱۳۹۹/۰۸/۳۰

نسخه ی الکترونیکی جلد دوم این کتاب رو میزارید لطفا؟؟؟

Masud
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

سلام دوستان ، آقای اتونی در این کتاب ، کتاب دیگرش راهم معرفی میکنه آیا خواندن این کتاب به تنهایی کافیه؟ یا باید کتاب دیگرش را هم خواند ؟ ممنون

بهروز
۱۳۹۸/۱۰/۰۹

سلام وقت همگی عزیزان بخیر...کسی که این کتاب رو گرفته میتونه به من هدیه بده ؟؟...به هرکس خوبی کنی بهت برمیگرده ....قانون کارما ...اگر امکانس هست اطلاع بدین ممنون میشم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
اگر جریانهای غیرمنطقی زندگی در کار نبودند، زندگیِ ما وسعت و پهنه‌ای نمی‌داشت و در چرخشی بسته و تکراری به دور خود، نمی‌توانست بستری مناسب و لازم برای رشدِ ما باشد؛ و هیچ «قهرمانی» هم متولد نمی‌شد؛ چرا که باورم سخت برآنست که همهٔ قهرمانان از دلِ همین جریانهای غیرمنطقی زندگی سربلند می‌کنند.
افشین
سرزمین ناخودآگاهی، درست از همانجایی شروع می‌شود که خودآگاهی انسان، تَرَک بر می‌دارد؛ یعنی هر عاملی که بتواند خودآگاهی ما را تحت تأثیر قرار دهد، از همانجا ناخودآگاهی شروع می‌شود.
Maryammoghamir2262
هیچ‌چیزِ روانتان که روزی روزگاری بدان خودآگاه بوده‌اید از بین نمی‌رود بلکه در جایی به نام ناخودآگاهی فردی جمع می‌شود و از همین روست که ناخودآگاهی فردی را به زباله‌دان روان یا اُستودانِ (=قبرستان) یادها ترجمه کرده‌اند.
Zohreh
بی‌مهری تخم همهٔ حسادتهاست
سلام
آنچه آغاز می‌شود روال و روندِ غیرمنطقیِ زندگی‌ست. و همین حوادث غیرمنطقی زندگی‌ست که به زندگیمان وسعت می‌دهد و ما را در درونِ خود به رشد وا می‌دارد
افشین
اگر در نمادشناسی ما از داستانِ اسطوره‌ای هفت خوانِ رستم، همهٔ قلمرو هفت خوان، قلمرو ناخودآگاهی باشد، پس خوان هفتم، برابر می‌افتد با عمق و مرکز ناخودآگاهی؛ جایی که در آن، اوجِ اصل تعادلِ اضداد را می‌بینیم و از همین جاست که بزرگترین، مهمترین و با ارزش‌ترین چیزی که برای بشر می‌تواند وجود داشته باشد، به دست می‌آید: آری! خودآگاهی. بینایی چشم کاوس و گُردانِ ایران زمین نمادی‌ست از خودآگاه شدن آنها؛ و خودآگاه شدنِ انسان، بزرگترین ارمغانِ او در این جهانِ خاکیست؛ چرا که همهٔ دستآوردهای او در سایهٔ همین خودآگاهی به وجود می‌آید.
Percival
در دلِ تاریکی نوری نهفته است»؛ و در ویرانی‌ست که آبادانی چون نطفه‌ای بسته می‌شود.
Zohreh
متأسفانه، ما انسانهای شهرآیین و متمدنِ امروزین، به همان اندازه که به قلّه‌های علم و دانش نزدیک می‌شویم و به سخنی روانشناسانه، خودآگاه‌تر می‌شویم، به همان اندازه هم از قلمرو ناخودآگاهی و طبیعت دورتر می‌شویم؛ و گرنه، قبول کردن این نکته که: همهٔ پدیده‌های هستی، از جانداران و بی‌جانان، دارای درک و شعورند و در پیوندی ناگسستنی با همدیگرند، کاری چندان سخت و اندیشه‌ای کودکانه و ساده دلانه نبوده و نیست.
Zohreh
زندگی اصلی شما از همین ناخودآگاهی شروع می‌شود و به سخنی دیگر، اصل زندگی‌تان با این همه حوادث و اتّفاقات عجیب و غریب و لاینحلش، در همین سرزمین در حال شکل گیریست؛ و آنچه که در سرزمین خودآگاهی، یعنی همین زندگی‌یی که در آن هستید، می‌بینید در حکم میوه‌های یک درخت است که ریشه‌هایش در دلِ سرزمین ناخودآگاهی‌ست.
Zohreh
بدانید که این همان توانایی و استعداد خود شماست که در دروازهٔ ناخودآگاهی، به انتظار فراخواندنِ شما نشسته است؛ پس برایش، کاری کنید؛ پیش از آنکه در اعماق و ژرفاهای ناخودآگاهی‌تان، گم و نابود شود.
سلام

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۶۸-۷
تعداد صفحات۱۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۰۱۴-۶۸-۷