با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرهم بندی نکن

دانلود و خرید کتاب سرهم بندی نکن

ایده‌هایی عجیب از فیلسوفان بزرگ تاریخ

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سرهم بندی نکن  نوشته  گری هیدن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سرهم بندی نکن

گری هیدن در کتاب سرهم بندی نکن، نظریات عجیبی که از سوی اندیشمندان و فلاسفه بزرگ در طول تاریخ مطرح شده را بررسی می‌کند. شهاب‌الدین عباسی این کتاب را به فارسی بازگردانده است.


درباره کتاب سرهم بندی نکن

گری هیدن، فیلسوف و روزنامه‌نگار مشهور انگلیسی است. او ادعاهای شگفت‌آور فیلسوفان و دانشمندان بزرگ تاریخ را مورد بررسی قرار داده است. حاصل تلاش‌های هیدن در کتابی با عنوان سرهم‌بندی نکن، منتشر شده است. هیدن این کتاب را در ۴۳ فصل تالیف کرده و در هر فصل یک ایده با موضوعات مختلفی همچون اخلاق، منطق، سیاست، متافیزیک، روان‌شناسی، جنسیت و دین را مطرح می‌کند. در ادامه به دلایلی که آن فیلسوف در تایید این ایده عحیب مطرح کرده می‌پردازد؛ درنهایت نیز آن ایده را مورد تردید قرار می‌دهد.

خواندن کتاب سرهم بندی نکن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب سرهم بندی نکن برای علاقمندان به مباحث فلسفی، مناسب به‌نظر می‌رسد.

جملاتی از کتاب سرهم بندی نکن

پس سقراط ادعا می‌کرد وقتی حقیقتا می‌دانیم که چه کاری درست است آن را انجام می‌دهیم ؛ و اینکه معرفت فضیلت است. آیا حق با اوست؟ جواب تند و واضحش این است که استدلال او نمی‌تواند منطقی باشد چون نتیجه آن آشکارا نادرست است. مردم غالبا بد را انتخاب می‌کنند، حتی وقتی که می‌دانند بد است.

مثلا کسی که به شکل بیمارگونه‌ای چاق است چه بسا شک نداشته باشد که خیلی چاق است، غذاهای پر شکر سلامتی او را از بین می‌برند و بدریختش می‌کنند و به اعتماد به نفسش لطمه می‌زند. ولی این معرفت او ناتوان و بی‌اثر است. بارها شده که خودش را در موقعیت دیده که آگاهانه بد را بر خوب ترجیح داده و بد را انتخاب کرده است.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب سرهم بندی نکن، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آبی آسمانی
۱۳۹۸/۱۱/۲۱

* فلسفه دور و بر ایده های عجیب می گردد. با مطالعه ی این کتاب، کشف می کنید که عمیق ترین اندیشمندان تاریخ ادعا کرده اند که ماده وجود ندارد، اسب تک شاخ وجود دارد، نوزادها سزاوار دوزخ اند و

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۰
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۰