با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روبه‌روی پل خواجو

دانلود و خرید کتاب روبه‌روی پل خواجو

آثار برگزیده‌ی نخستین جشنوار‌ه‌ی ملی داستان آب

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روبه‌روی پل خواجو  نوشته  سلمان باهنر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب روبه‌روی پل خواجو

کتاب روبه‌روی پل خواجو اثری به کوشش سلمان باهنر است.

این کتاب را انتشارات شفاف منتشر کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

درباره‌ی کتاب روبه‌روی پل خواجو

کتاب روبه‌روی پل خواجو مجموعه آثار برگزیده در نخستین جشنواره‌ی ملی آب است. این مجموعه پانزده اثر انتخاب شده‌ از میان ۱۴۰ داستانی که به میز داوری رسیدند، است. هدف این جشنواره ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی درباره آب، ایجاد خلاقیت و الگوسازی برای خلق آثار فرهنگی با محوریت آب و مشارکت در اعتلای سطح فرهنگ عمومی جامعه، براساس چالش‌های موجود در بخش آب بوده است. بنابراین برگزاری این جشنواره و چاپ کتاب رو به روی پل خواجو مانند آینه‌ای برای بازتاب شرایط و سطح تولیدات فرهنگی آب در قالبی ادبی است.

داستان‌های این مجموعه از نویسندگان مختلف انتخاب شده‌اند و امید است که با خواندن داستان‌ها، علاوه بر لذتی که می‌برید از آب و چالش‌های آن مانند کمبود منابع آبی، مصرف بهینه و هدر رفتن آب، غافل نشوید.

کتاب روبه‌روی پل خواجو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب روبه‌روی پل خواجو برای علاقه مندان به داستان‌های کوتاه و از نویسندگان ایرانی  دلچسب و خواندنی است.

جملاتی از کتاب روبه‌روی پل خواجو

«آبِ‌حیات» که برای یافتنش طی ظلمات واجب بود. بسیاری سودازده، سر در این راه گذاشتند و می‌دانیم همه (مگر خضر و الیاس) تشنه برگشتند. جبرئیل هم که قدحی از آبِ جاودانگی نزد سلیمانِ نبی برد او را در نوشیدن مخیّر کرد. سلیمان با جملهٔ جنیان و اِنسیان و حیوان، مشورت کرد همه گفتند: «بباید خورد!» مگر خارپشت که گفت: «تو تنها خواهی خورد یا با فرزندان و اهل و دوستان؟» سلیمان گفت تنها خورم. گفت: «پس مخور! تو را زندگی دراز خواهد شد و جمله عزیزان یک به یک بمیرند و حیات با اندوه به چه کارت آید؟!» سلیمان سخن خارپشت را پسندید و این تعارفیِ عالمِ بالا را رد کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۳
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۳