با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر، پریدن در تاریکی است

دانلود و خرید کتاب هنر، پریدن در تاریکی است

حرف - ایده‌هایی در باب عشق - زندگی و هنر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر، پریدن در تاریکی است  نوشته  پابلو پیکاسو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هنر، پریدن در تاریکی است

علی قنبری حرف‌ها و ایده‌های پابلو پیکاسو درخصوص عشق، زندگی و هنر را جمع‌آوری و ترجمه کرده است؛ حاصل تلاش‌های او در کتابی با عنوان هنر، پریدن در تاریکی است؛ منتشر شده است.


درباره کتاب هنر، پریدن در تاریکی است

علی قنبری ناب‌ترین تجربه‌های پابلو پیکاسو را در طول سالیان متمادی کسب کرده و این شناخت عمیق را در کتابی با عنوان هنر، پریدن در تاریکی است؛ به رشته تحریر درآورده است. کتاب با شرح تولد و سرگذشت پابلو دیه‌گو خوسه فرَنسیسکو د پائولا خوان رمدیوس ترینیداد روییز ای پیکاسو در ۲۵ اکتبر سال ۱۸۸۱ در مالاگا اسپانیا آغاز می‌شود. در ادامه نیز دوره‌های مختلف زندگی او مورد بررسی قرار می‌گیرند.

خواندن کتاب هنر، پریدن در تاریکی است را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب هنر، پریدن در تاریکی است را به علاقمندان فرهنگ، ادبیات و همه افرادی که به دنبال کشف تجربه‌ای متفاوت از زندگی هستند؛ پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب هنر، پریدن در تاریکی است

پابلو پیکاسو و ژرژ براک متأثر از امپرسیونیسم فرانسوی سبک جدیدی را درکشیدن مناظر به کار بردند که از مکعب‌های کوچکی تشکیل شده‌است. این سبک کوبیسم نام گرفت و بعضی از نقاشی‌های این دو هنرمند در این زمینه آنقدر به هم شبیه هستند که تفکیک آن‌ها بسیار مشکل است. سیر تکاملی بعدی پابلو در کوبیسم از نگاه تحلیلی (۱۲–۱۹۰۹) به منظر ساختاری و ترکیبی که در سالهای (۱۹۱۹–۱۹۱۲) بود ادامه داشت در این شیوه رنگ‌های نمایش داده شده به صورت صاف و چند تکه، نقش بزرگی را ایفا می‌کند و بعد از این سال‌ها پیکاسو همکاری خود را در باله و تولیدات تئاتر و نمایش در سال ۱۹۱۶ آغاز کرد. بیشتر کارهای پیکاسو از اواخر دهه ۱۹۱۰ تا اوایل دهه ۱۹۲۰ به سبک نئوکلاسیک بود. این نقاش بزرگ در سال ۱۹۱۸ با الگا، رقاص باله ازدواج کرد و در پاریس به زندگی خود ادامه داد و تابستان‌هایش را نیز در کنار ساحل دریا سپری می‌کرد. و در نیمه دهه ۱۹۲۰ مشخصات کار او به سورئالیست‌ها نزدیک شد و البته از همان سال‌ها درگیر اختلاف عقیده با سوررئالیست‌ها نیز بود و در پاییز سال ۱۹۳۱ علاقه‌مند به مجسمه‌سازی شد و با ایجاد نمایشگاه‌های بزرگی در پاریس و زوریخ و انتشار اولین کتابش به شهرت فراوانی رسید. توجه پیکاسو در مدت کوتاهی از کشیدن نقاشی‌هایی با کنایه اجتماعی و مذهبی به سوی تحقیق در فضای دیگر و خلق آثاری برد که اوج آن در مکتب کوبیسم به ثمر رسید. پرتره «فرناند با روسری زنانه سیاه» اثری در این مرحله کاری است. خیالی بودن تصویر با رنگ‌بندی مناسب و ضربه‌های قلم موی پرنشاط متاثر از حضور فرناند الیور محبوب اوست که روسری به سر کرد، و سمبل هنر اسپانیایی او است.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب هنر، پریدن در تاریکی است، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
بهشت، عشق ورزیدن به بسیاری چیزهاست با یک شور و احساس.
sheida
هدف هنر شستن آشغال زندگی روزمره از روح ماست.
sheida
هنر، پریدن در تاریکی است.
sheida
منتقدین و کارشناسان فقط پیشنهادهای بد به نقاشان می‌دهند. به همین دلیل من بی خیال شدم و سعی کردم خودم قضاوت کنم.
sheida
یک سارق هنری از یک نفر سرقت می‌کند، یک هنرمند واقعی از همه.
sheida
در هر عکاسی یک نقاش بوده، یک هنرمند واقعی، در انتظار بیان کردن. *
sheida
مردم وقتی یک تابلوی مرا دارند، درک نمی‌کنند چه دارند. هر تابلو یک شیشه خون من است. این چیزی است که در آن جریان دارد.
sheida
من هیچکدام از تابلوهای خودم را ندارم چون یک پیکاسوی اصلی چندین هزار دلار قیمت دارد و این یک چیز لوکس است و از عهدهٔ من برنمی‌آید.
sheida
ما همه می دانیم که هنر حقیقت نیست. هنر دروغی است که باعث می‌شود حقیقت را درک کنیم، حداقل حقیقتی که به ما داده شده که بفهمیم. هنرمند باید شیوه‌ای را که بواسطه آن دیگران را بخاطر صداقت دروغ‌هایش متقاعد می‌کند، بشناسد.
sheida
برای یک نقاش شهرت یعنی فروش، یعنی سود، یعنی پول کلان، یعنی ثروت. و امروز، همانطور که می دانید، جشن گرفته‌ام. من ثروتمندم.
sheida

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۰
تعداد صفحات۱۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۱۰