انسان و ایمان
۴٫۹از ۹ نظر

دانلود کتاب انسان و ایمان

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۹از ۹ نظر
۴٫۹از ۹ نظر
۴٫۹از ۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب انسان و ایمان

«این کتاب به درخواست انتشارات صدرا (مرکز نشر آثار استاد شهید مطهری)، با این قیمت ارائه شده است. عرضه رایگان در سایر برنامه‌ها بدون هماهنگی و رضایت ناشر انجام شده و از سوی ناشر در حال پیگیری است.»

کتاب مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی که شامل شش مجلد می‌باشد آخرین اثر قلمی شهید آیت‌اللّه مطهری است. این کتاب در واقع یک دوره اصول عقاید اسلامی است و مطالعه آن برای عارف و عامی سودمند و فرح‌زاست. در اصل، این کتاب شامل هفت مجلد بوده که استاد شهید فرصت نگارش جلد ششم آن یعنی امامت و رهبری را پیدا نکردند و به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند و البته مباحث «امامت» آن شهید در انجمن اسلامی پزشکان پس از شهادت آن بزرگمرد علم و ایمان و مجاهدت، با نوشته دیگری از آن شهید در این باب به عنوان پیشگفتار، به صورت مستقل تحت عنوان «امامت و رهبری» توسط «شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهری» منتشر شد.

مجلدات کتاب مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی عبارتند از: انسان و ایمان، جهان‌بینی توحیدی، وحی و نبوت، انسان در قرآن، جامعه و تاریخ، زندگی جاوید یا حیات اخروی. کتاب حاضر «انسان و ایمان» از این مجموعه است.

«مقدمه‌ای بر جهان‌بینی اسلامی» برای همه اقشار به ویژه دانشجویان و طلاب علوم دینی مفید و حاوی نکات بدیع و جالب توجه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Daneshe.Ketab.Khandan
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

اولین کتابی برای شروع کتاب های شهید مطهری پیشنهاد میشود, همین کتاب است. یک کتاب جالب و کم حجم که به شکل مرحله به مرحله توضیح می دهد که چرا باید جهان بینی اسلامی را برگزید . از تفاوت انسان

- بیشتر
f
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

سلام کتاب بسیار عالی بود . انتشار آن چه سالی است؟

محسن کاهانی
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

بنده این کتاب رو به صورت فیزیکی مطالعه کردم. برای شناخت خود و جهان اطراف و البته ضرورت انسان بودن و دین دار بودن میتوان از این کتاب استفاده کرد.

up
۱۳۹۸/۰۲/۲۸

کتاب به بررسی رابطه ی علم و ایمان و دسته بندی ایدئولوژی ها و لغزشگاه های فکر... پرداخته و سوالاتی در پایان کتاب مطرح شده با این موضوع که آیا ایدئولوژی در ظرف زمان و مکان ثابت است یا متغیر?مطلق

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
نوع فایلePUB
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲صفحه
نوع فایلePUB