با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مصیبت‌های شاغل بودن

دانلود و خرید کتاب مصیبت‌های شاغل بودن

۳٫۰ از ۲۱ نظر
۳٫۰ از ۲۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مصیبت‌های شاغل بودن  نوشته  آلن دوباتن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مصیبت‌های شاغل بودن

«مصیبت‌های شاغل بودن» اثر فیلسوف معاصر، آلن دوباتن یکی از کتاب‌های مجموعه مدرسه زندگی است که به مشکلات و مصائب شاغل بودن می‌پردازد.هدف مجموعهٔ مدرسهٔ زندگی این است که مفروضات آسیب‌زای زندگی را که ناخودآگاهانه دچارشان هستیم تصحیح کند و ما را مجهز به ایده‌هایی کند که بهتر بتوانیم خواسته‌های ستایش‌برانگیز و بسیار دشواری را که در حیات عاطفی و شغلیِ خود متصوریم، برآورده کنیم. کار ما می‌تواند منبع خلاقیت، هیجان و رشد و هدف ما باشد اما زندگی شغلی بیشترمان باعث سردرگمی، ناامیدی و شکست می‌شود. کتاب «مصیبت‌های شاغل بودن» با دلایل به‌جا و جذابی از جمله توسعه شغل دوران مدرن، نقش تکنولوژی، ماشین‌آلات و رقیب‌ها توضیح می‌دهد که چرا شغل‌ها گاهی مأیوس کننده می‌شوند.دوباتن در این اثر در ۹ بخش و یک فصلِ نتیجه‌گیری، مصبیت‌ها و مشکلات شاغل بودن از جمله تخصصی‌شدن کارها، خسته‌کننده شدن، تجاری‌سازی، تغییرات در مقیاس و روند شغل‌های ایجادشده و میل به سوی سازمان‌ها و پروژه‌های بزرگ، رقابت کاری، ترس از همکاری با دیگران، فرصت‌های نابرابر و....را مطرح کرده و برایشان راهکارهایی پیشنهاد کرده است.پیشنهادهای شگفت‌انگیز و در عین حال امیدوارکننده‌ دوباتن در «مصیبت‌های شاغل بودن» دورنمای کارمان را مستحکم‌تر می‌کنند و وقتی شغلی در زمان‌های مختلف ما را به چالشی طاقت‌فرسا می‌کشد، می‌توانند راهگشای ما باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
⁦⁦️⁦〰️⁩ᴍᴇʜᴅɪ⁦〰️⁩
۱۳۹۸/۰۸/۰۵

به نظرم هر مرد و زن شاغلی باید بخونه... تنها نویسنده‌ای که در دنیا من ازش انقدر خوب فلسفه‌ی زندگی روزمره رو یاد گرفتم آلن دوباتنه. این یارو انقدر بی‌نظیر تمام مشکلات و لذت‌های زندگی کاری رو با فلسفه و

- بیشتر
Par.ya
۱۳۹۹/۰۵/۲۲

کتاب خوبیه و حرفای خیلی خوبی برای زدن داره. باعث میشه دیدمون نسبت به کار و اقتصاد عوض بشه. خود من نسبت به شغل خیلی تصور رویایی داشتم که کمکم کرد منطقی تر بهش نگاه کنم ولی خیلی ترجمه بدی

- بیشتر
آبی آسمانی
۱۳۹۸/۰۶/۰۷

کتاب خیلی جالبیه...ابعاد منفی مشاغل رو از دیدگاه مکتب های فکری ، افراد مشهور و فلاسفه اومده بررسی کرده.مثلا اینکه یک انسان دنیایی از استعدادهاست ولی شغل داشتن باعث محدود کردن انسان میشه..ترجمه اش هم از نظر من مشکلی نداشت.

fahime
۱۳۹۸/۰۶/۰۴

ترجمه‌ش به شدت بده. علاوه بر جملات نامفهوم زیادی که داره، از معادل‌های درستی برای بعضی از واژه‌ها استفاده نشده، مثلا کارت ویزیت ترجمه شده کارت اشتغال.

farnaz hp
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

کتاب نسبتا خوبی هست اما به شدت ترجمه بدی داره . این باعث میشه مفاهیم به خوبی منتقل نشه و کتاب کشدار و خسته کننده بشه.

دامون
۱۳۹۸/۰۷/۰۵

کتاب کوتاه و خوبیه. ولی ترجمه اش افتضاح بود

هما
۱۳۹۸/۰۶/۱۴

ترجمه خوبی نداره و گاه فهم معنای جملات را سخت میکنه ، البته اگر خودت انگلیسی خوبی داشته باشی متوجه ایرادات می‌شوید

Forouz
۱۳۹۹/۱۲/۱۹

کتاب واقعیت هایی ساده در مورد معایب دنیای کاری مدرن و سیستم سرمایه داری بیان میکنه اما از نظر من بیش از حد سیاه یا یک طرفه بود. به نظر من بیشتر ناامیدکننده میتونه باشه (برای افرادی که مخاطب کتاب

- بیشتر
نازنین فاطمه
۱۴۰۰/۰۴/۲۲

کتابی با محتوای خوب ولی ترجمه ای نارسا، ترجمه باعث شده نتونیم خیلی با کتاب ارتباط خوبی برقرار کنیم

monic.ravan
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

با توجه به نویسنده مطمئنم محتوای کتاب می بایست مفید باشد، اما متاسفانه ترجمه اصلا خوب نیست و باعث شده متن روان نباشد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۸)
مشکلی که با همکارانمان داریم، از چالشی اساسی شروع می‌شود: تلاش برای انتقال مفاهیم ذهنی خود به شخصی دیگر
شاهین
از بزرگترین مصیبت‌های شاغل بودن این است که احساس کنیم تنها بخش کوچکی از استعدادهای ما در فعالیت‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانیم پیشرفتی ورای شغل خود داشته باشیم. عنوانی که روی کارت اشتغال ما نوشته شده، تنها یکی از هزاران توانایی ماست.
آبی آسمانی
مارکس می‌نویسد: در جامعهٔ کمونیستی... هیچ کس نباید تخصص انحصاری در یک فعالیت داشته باشد، بلکه هر شخصی باید بتوانند در هر زمینه‌ای که به آن علاقه دارد پیشرفت کند... بنابراین من می‌توانم امروز یک فعالیت و فردا فعالیت دیگری داشته باشم؛ صبح به شکار بروم، عصر به ماهیگیری، شب به پرورش احشام و پس از شام به نقادی بپردازم... بدون اینکه هیچ وقت شکارچی، ماهیگیر، چوپان یا منتقد شوم.
کنتس مونت کریستو
از بزرگترین مصیبت‌های شاغل بودن این است که احساس کنیم تنها بخش کوچکی از استعدادهای ما در فعالیت‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانیم پیشرفتی ورای شغل خود داشته باشیم. عنوانی که روی کارت اشتغال ما نوشته شده، تنها یکی از هزاران توانایی ماست.
Sajede Eltefati
فقدان رضایت در هر شغلی که انتخاب می‌کنیم، همراه ما خواهد بود: نباید سعی کنیم با تغییر شغل بر آن فائق آییم. هیچ شغلی به تنهایی رضایت‌بخش نخواهد بود.
کنتس مونت کریستو
هزینهٔ زیادی برای اعتقاد به دنیایی منصفانه می‌پردازیم. اینکه در مسیر زندگی‌های خود، مسئول کامل دستاوردها باشیم و بدتر از آن، شکست‌هایمان را بپذیریم.
دامون
مشکلی دنیای مدرن این است که ما را به سمت انتظارات بسیار بالا سوق می‌دهد و باعث رؤیاپردازی می‌شود و سپس ما را با حس تلخ شکست تنها می‌گذارد. در گذشته باور مصمم در محدودیت‌های زندگی، از مهم‌ترین دارایی‌های بشر بوده، مانعی در برابر ناراحتی و حسادت؛ نوعی حکمت که توسط ایدئولوژی، انتظارات و توقعات نامحدود جهان‌بینیِ دنیای مدرن کم‌رنگ شده است.
بهناز
سیاستمداران مدرن در طیف‌های سیاسی مختلف دنیا توافق جالب توجهی بر یک هدف دارند: اینکه بتوانند جامعه‌ای بر اساس شایسته‌سالاری ایجاد کنند. جامعه‌ای که در آن تمام افراد سطح بالا به دلیل ذکاوت و توانمندی خود به این سطح رسیده باشند، نه به دلیل داشتن فرصت‌های غیرمنصفانه والدین سطح بالا یا داشتن روابط. هدف این است که سلسله‌مراتبی بر اساس توانایی ایجاد کنیم که بتواند جایگزین معیارهای بی‌ارزشی مانند رنگ پوست و جنسیت شود که در قرون گذشته رایج بود.
بهناز
همهٔ ما این جاه‌طلبی را داریم که شغلی انتخاب کنیم که «معنادار بودن» را برای ما به ارمغان بیاورد. میل ما به معنادار بودن، مانند میل به پولدار شدن یا داشتن تندیس (از خود) است. کار معنادار هر فعالیتی است که بتواند تأثیر مثبتی روی زندگی یک فرد بگذارد، چه با کاهش رنج چه با افزایش لذت در وی. تعریفی که می‌تواند هر رویدادی از جمله عمل‌های جراحی برای نجات جان انسان‌ها توسط جراح قلب یا تلاش‌های وسوسه‌انگیز شیرینی‌پز برای جذاب کردن شیرینی یا تلاش‌های یک بافندهٔ اهل آناتولی را در بر داشته باشد. در واقعیت، عمدهٔ شغل‌ها به شیوه‌ای به رفاه دیگران کمک می‌کنند. تنها دستهٔ کمی از آنها این‌گونه نیستند، برای مثال، شغلی که در تلاش برای تولید داروهای قلابی برای ریزش مو یا سرطان است، یا شغلی که افراد کم‌درآمد را ترغیب به شرکت در قمار می‌کند. با این حال، لزوماً بسیاری از شغل‌ها در موقعیت معنادار بودن قرار دارند، حتی اگر فرد انجام‌دهنده متوجه این امر نباشد.
جواد محمدی
اما امروزه، بیشتر شغل‌ها نیاز به درجه‌ای از سلامت روانی دارند تا به بهترین نحو انجام شوند. یک نظر ناراحت‌کننده می‌تواند بهره‌وری کل یک روز شخص را از بین ببرد.
آیدا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۱
تعداد صفحات۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۶/۱۱