با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفت‌وگویی درباره‌ی نسبی‌انگاری، مطلق‌انگاری و ورای آن‌ها؛ چهار روز در هند

دانلود و خرید کتاب گفت‌وگویی درباره‌ی نسبی‌انگاری، مطلق‌انگاری و ورای آن‌ها؛ چهار روز در هند

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفت‌وگویی درباره‌ی نسبی‌انگاری، مطلق‌انگاری و ورای آن‌ها؛ چهار روز در هند  نوشته  مایکل کراوس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب گفت‌وگویی درباره‌ی نسبی‌انگاری، مطلق‌انگاری و ورای آن‌ها؛ چهار روز در هند

«گفت وگویی درباره‌ی نسبی انگاری، مطلق انگاری و ورای آنها؛ چهار روز در هند» اثری فلسفی درباره تفکر و رشد آن در گفت‌وگو از مایکل کراوس است. او در این کتاب درباره سه شیوه تفکر نسبی‌انگاری، مطلق‌انگاری و ورای این دو شیوه صحبت می‌کند. این اثر جلد پنجم از مجموعه گفتگو اندیشی نشر علم است که درباره اهیمت گفت وگو در اندیشیدن نوشته شده است. آنچه در این مجموعه حائز اهمیت است نه محتوای گفت‌وگوها که قالب و سبک آنها است، حتی واقعی یا خیالی بودن گفت‌وگوها نیز تعیین‌کننده نیست. این مجموعه تلاشی است برای معرفی و تمرین اندیشیدن از راه آشنایی با برخی از جذاب‌ترین نمونه‌های گفت‌وگو. در کتاب حاضر نویسنده چهار شخصیت ساختگی خلق کرده که هرکدام نماینده نوعی از تفکر‌اند. رونی، آدام، باربارا و نینا دوست هستند. بعد از گذشت ده سال، رونی استاد انسان‌شناسی در کانادی کالج است. آدام در ادارهٔ ملی استاندارد واشنگتن دی سی به‌عنوان زمین‌شناس مشغول به کار است. باربارا روان‌درمانگر بیمارستان جفرسون فیلادلفیا است و نینا نیز در یک آشرام هندو (آدویتا) در هند زندگی می‌کند. حالا همگی آنها در ایوان هتلی مشرف بر رودخانهٔ گنگ در واراناسی، شهر مقدس هندوییان، جمع شده‌اند و به تجربه مشترکی که امروز صبح داشتند فکر می کنند. دیدن جسد سوزان مردگان بر فراز هیزم‌ها کنار رود گنگ. رونی نسبی‌انگار است، آدام مطلق‌انگار است، باربارا هم نسبی‌انگار و هم مطلق‌انگار است و نینا هیچ‌کدام از این دیدگاه‌ها را قبول ندارد. باربارا می‌خواهد هم وجوهی از نسبی‌انگاری و هم مطلق‌انگاری را بپذیرد. نینا می‌خواهد از مطلق‌انگاری و نسبی‌انگاری فراتر رود. او اهل مراقبه و رازباور است. نینا فکر می‌کند ورای حقیقت‌جویی رونی، آدام و باربارا، هدفی ژرف‌تر وجود دارد، یعنی خودشناسی. آنها در چهار روز باهم به گفتگو می‌نشینند تا هرکدام از شیوه تفکر خود دفاع کنند، آن را در چالش با انواع دیگر سبک و سنگین کنند و در نهایت به نقطه‌ای مشترک و مورد قبول هر چهار نفر برسند. مایکل کرواس استاد کرسی میلتون سی. نامِ فلسفه در برن ماور کالج است. او نویسندهٔ کتاب‌های حق‌مندی و دلایل: تفسیر در اَعمال فرهنگی، گونه‌های نسبی‌انگاری (به همراه رُم هری)، حدودات حق‌مندی، تفسیر و استحاله: کنکاش‌هایی در هنر و خویش، و کتاب حاضر است. کرواس همچنین ویراستار مجموعه‌ای یازده‌جلدی دربارهٔ نسبی‌انگاری، عقلانیت، تفسیر، هویت فرهنگی، خلاقیت و مضامین مربوط به آنها است. مایکل کراوس، در مقامِ هنرمندِ تجسمی، سی و سه نمایشگاه انفرادی و مشترک در گالری‌های ایالات متحد، بریتانیا و هند برگزار کرده است. او، در مقام موسیقی‌دان، بنیانگذار، کارگردان هنری و رهبر گریت هال چمبر ارکسترا است، که شامل چهل‌ودو موسیقی‌دان حرفه‌ای جوان است. همچنین، او مدرس زیبایی‌شناسی در مؤسسهٔ موسیقی کورتیس فیلادلفیا هم هست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
میلاد
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

در توضیح گفته شده که این کتاب مالِ نشرِ علم هست، درحالی‌که مالِ انتشاراتِ کرگدن هست!

mabad
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

کتاب خوبیه با ترجمه ای نسبتا روان.من نسخه کاغذی شو خوندم.قیمتش فقط معقول نیست اینجا.وقتی نسخه کاغذیشو با پنج تومن گرونتر میشه خرید ، خرید نسخه الکترونیکش چندان توجیهی نداره.البته برای من که نسخه کاغذی رو به الکترونیک ترجیح میدم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۶
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۶