با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهدویت (دفتر دهم)

دانلود و خرید کتاب مهدویت (دفتر دهم)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهدویت (دفتر دهم)  نوشته  بهروز محمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مهدویت (دفتر دهم)

مهدویت دفتر دهم از مجموعه چلچراغ حکمت کانون اندیشه جوان است. این مجموعه، اندیشه‌ها و نظریات استاد شهید، مرتضی مطهری را برای نسل جوان مشتاق به اندیشه‌های این مرد بزرگ گردآوری کرده است.

علامه شهید مرتضی مطهری، به‌عنوان یک چارچوب فکری جامع، معتدل، سالم، عقلانی و قوام‌بخش، می‌تواند جوان امروز و فردای ما را به مسیری مطمئن رهنمون سازد. اصالت، خلاقیت، انصاف، اتقان، رسایی قلم، روانی متن، پاسخ به نیازهای زمانه، ارائهٔ یک منظومه فکری منسجم، نقد منصفانه و دفاع قاطعانه از یافته‌ها و مواضع فکری خویش، از شاخصه‌هایی است که اندیشه‌های علامهٔ شهید را دوام و جلا بخشیده است.

درباره مجموعه چلچراغ حکمت

در مجموعه چلچراغ حکمت که هر جلدش به یکی از اندیشه‌های استاد مطهری می‌پردازد کوشش شده است هر کتاب به تنهایی یک موضوع مستقل را دنبال کند؛ اصل بر به‌گزینی باشد و دیدگاه استاد به‌صورت موضوعی، از تمام آثار مکتوب و همچنین یادداشت‌های منتشر شده، چکیده‌سازی شود؛ دخل و تصرف نگارنده در حد گردآوری، اقتباس، تلخیص، تلفیق و تنظیم مطالب، در ساختاری مشخص و با یک فصل‌بندی نو و جذاب باشد؛ رعایت امانت و حفظ اصالت قلم و بیان استاد، محور تدوین هر اثر قرار بگیرد؛ برای اتقان و اعتبار اثر, همهٔ مطالب به آثار مکتوب شهید مطهری مستند شود و در پاورقی‌ها, خواننده بر حسب مورد به مجموعهٔ آثار، یادداشت‌ها و یا آثار مستقل استاد ارجاع داده شود؛ توضیحات نگارنده، جدای از متن و در مقدمه یا پس‌گفتار ارائه شود.

مجموعه کتاب‌های چلچراغ حکمت برای چه کسانی مناسب است

مخاطبان این مجموعه کتاب‌ها همان‌طور که در پیشگفتار این مجموعه آمده، نسل جوان حقیقت‌جو و پرسشگر امروزی است.

جملاتی از کتاب مهدویت در مجموعه چلچراغ حکمت

براساس آموزه‌های وحیانی و دینی، نهضت و قیام امام مهدی (عج) قیامی اصلاحی است که با محقق کردن هدف‌های عالی انسانی، بشریت مقهور و سرکوب شده زیر انواع استبدادها و ظلم‌ها و بشر گرفتار در انواع جهل‌ها و نادانی‌ها را نجات داده و به فلاح و رستگاری دنیوی و اخروی می‌رساند.

بی‌تردید هر نهضت و قیام مقدسی برای تحقق دارای ویژگی‌هایی است که به‌گونه‌ای کامل در ظهور حضرت مهدی (عج) وجود داشته و ماهیت آن را تشکیل می‌دهد:

۱. علت غایی آن نهضت شخصی و فردی نبوده و بلکه نوعی و کلی و برای عدالت اجتماعی، انسانیت و توحید است و این امر سبب پذیرش همگانی آن می‌شود.

۲. قیام با بینش و بصیرتی عالی در میان اجزای قیام توأم باشد و با وجود بصیرترین و آگاه‌ترین یاران برای آن حضرت این مهم نیز محقق می‌شود.

۳. آن نهضت همچون برقی است که در یک ظلمت کامل درخشیده، و ندایی در میان سکوت‌ها و حرکتی در میان سکون‌های مطلق است و در شرایطی که خفقان به‌طور مطلق و کامل حکمفرما است و تاریکی، یأس و ناامیدی مطلق و ... یک‌مرتبه پیدا می‌شود.۶۶ قیام مهدی در زمانی صورت می‌پذیرد که ظلم و تاریکی سرتاسر جهان را فراگرفته باشد و امید تمام مردم از ظهور مصلح قطع شده باشد. چنان‌که در حدیث نبوی نیز آمده است؛ وقتی کار دنیا به آنجا می‌کشد که بشریت در خطر نابودی و اضمحلال قرار گرفته باشد، خداوند بشریت و بشر را به‌وسیله یک بشر نجات می‌دهد.

فهرست کتاب مهدویت

پیشگفتار

درآمد

فصل اول: اندیشهٔ مصلح جهانی

فصل دوم: اندیشهٔ مهدویت و فلسفهٔ تاریخ

فصل سوم: عصرغیبت

فصل چهارم: زمینه‌ها و نشانه‌های ظهور

فصل پنجم: قیام

فصل ششم: جامعهٔ عدل مهدوی و ویژگی‌های عصر ظهور

برای مطالعهٔ بیشتر

کتابنامه

یادداشت‌ها


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
zare1356
۱۳۹۹/۰۱/۲۱

عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۸
تعداد صفحات۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۱۸