با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سامان عشق

دانلود کتاب سامان عشق

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سامان عشق

«سامان عشق» نام رمانی با موضوع دفاع مقدس و جنگ نوشته زهرا سلگی است. سلگی در این داستان، رشادت‌های رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی را با دلاوری‌های نیروهای اسلام در سال‌های اخیر در نبرد با گروه تروریستی داعش پیوند زده است.

سارا که در خانواده‌ای معتقد با پدری رزمنده زندگی می‌کند به درخواست پدرش برای او دعا می‌کند تا شهید شود و وقتی حرف ازدواج دختر می‌شود؛ پدر هم برای دخترش دعا می‌کند که دامادش هم بتواند به او بپیوندد و دعای پدر و دختر در حق هم مستجاب می‌شود. یکی در سال‌های جنگ تحمیلی و دیگری در همین سال‌ها:

همه چیز از همان شب شروع شد؛ همان شبی که من و محمود از فرط بالا و پایین پریدن و شعر خواندن نای نشستن نداشتیم و بی‌حال کنار هم روی زمین افتاده بودیم؛ آن‌قدر که وقتی بابا در را باز کرد و وارد شد فقط نگاهش کردیم و از جایمان بلند نشدیم. اصلا انگارنه‌انگار به‌خاطر او و شوق دیدنش به این حال‌و روز افتاده بودیم. بچه بودیم و راحت و صادقانه حالاتمان را بروز می‌دادیم. به‌خاطر جبهه رفتن بابا او را خیلی کم می‌دیدیم و با او کمی احساس غریبگی می‌کردیم. خیلی وقت‌ها هم راحت حرفمان را به او نمی‌زدیم و مادر را واسطه می‌کردیم، اما با همه این‌ها خیلی دوستش داشتیم و برای دیدنش بی‌تاب بودیم. از در که می‌آمد می‌پریدیم توی بغلش و غرق بوسه‌اش می‌کردیم. آن شب هم بابا بعد از مدت‌ها آمده بود مرخصی. بعد از خوش‌و بش با مادرم با حالت اعتراض و اخمی دلنشین گفت: «به‌به چه استقبال باشکوهی... چقدر دلشون برا باباشون تنگ شده!»

مامان جلو آمد و نگاهی به من و محمود انداخت، بعد برگشت سمت بابا و گفت: «آخه نمی‌دونی طفلکا دو روزه ستاد استقبال زدن و همین‌که صبح می‌شد شروع می‌کردن دورتادور اتاق رو می‌چرخیدن و شعر می‌خوندن.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
@@
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

بسیار عاااالی بود .

حدیثه مختاری
۱۳۹۹/۰۵/۲۷

خیلی دوسش داشتم. اللهم رزقنا توفیق شهادت فی سبیلک

Eas
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

عااالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۵ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۴
تعداد صفحات۱۲۵صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۱۴