با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اندر مزایای تنبلی؛ در ستایش بازی و تن‌آسایی و تعطیلات اثر سما قرایی

دانلود و خرید کتاب اندر مزایای تنبلی؛ در ستایش بازی و تن‌آسایی و تعطیلات

۳٫۴ از ۲۰ نظر
۳٫۴ از ۲۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اندر مزایای تنبلی؛ در ستایش بازی و تن‌آسایی و تعطیلات  نوشته  سما قرایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اندر مزایای تنبلی؛ در ستایش بازی و تن‌آسایی و تعطیلات

«اندر مزایای تنبلی» کتاب دوم از مجموعه خرد و حکمت زندگی نوشته ال جینی است که به فلسفه کار و تفریح و اوقات فراغت در زندگی می‌پردازد.

کتاب‌های این مجموعه فلسفه را ساده نمی‌کنند بلکه از ابهّتِ هراس‌آورِ فلسفه می‌کاهند. پیشنهادهایی هستند برای تفکر، دعوت به اندیشیدن در زندگیِ روزمره و تأمل در مسائلی که هرروزه با آن مواجهیم، اندیشیدن به غایت و معنای زیستن، لذات دنیا، تنهایی، عشق، دوستی و ....

این کتاب‌ها نقطهٔ عزیمتی هستند برای فکر کردن به پرسش‌های ازلی ابدیِ انسانی و همچنین تعمق در خوشی‌ها و مصائبِ انسانی که در این گوشهٔ جهان و در این جای تاریخ پدیدار شده است. کتاب‌های این مجموعه نسخه نمی‌پیچند و سیاهه‌ای از اعمال نیک و بد پیش روی شما نمی‌گذارند؛ بلکه می‌خواهند به فهم بهتر زندگی و پرسش‌ها و تجربه‌هایمان کمک کنند؛ چراغی بیفروزند تا در این اتاق تاریکِ زندگی و در لحظاتِ دشوار، درکمان از پرسش‌های بی‌پایان انسانی روشن‌تر شود، بدانیم فیلسوفان و حکیمانِ جهان به این پرسش‌ها چطور فکر کرده‌اند؛ تا با فهمِ دقیق‌تر و دیدی بازتر بتوانیم در زندگی‌مان تصمیم بگیریم، مسئولیت تصمیم‌مان را شجاعانه برعهده بگیریم و با عواقب تصمیم‌هایمان آگاهانه روبرو شویم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
mmd j
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

بالاخره یه کتاب مخصوص من نوشتن رایگانش کن بخونیم😈

محمد
۱۳۹۹/۰۶/۱۴

این کتاب به همه توصیه میکنم از جمله اگر زیاد به کار وابسته هستید شدیدا بهتون کمک میکنه به واقعیت اینه که اگه تفریح نباشه عملا کاری هم نمیتونن یم انجام بدیم و این کتاب خیلی تحلیل زیبای داره

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۴۰۰/۱۰/۰۳

روزها و ساعت‌هایی که بتوانی بدون دغدغه اینکه «باید به من خوش بگذرد»، واقعا هیچ کاری نکنی. مدعای کتاب این است که امروزه ما بیشتر از هر زمان دیگری در تاریخ پرمشغله هستیم. پیشرفت تکنولوژی البته به انسان کمک کرده

- بیشتر
علی
۱۳۹۸/۰۹/۰۸

عالیه

MAHDI
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

تنبلی یا بیکار؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
دنیا آنقدرها هم مهم نیست که این همه آدم از شدت کار زیاد جان بدهند.
Hossein Shokhmgar
جای تأسف است که اینکه پرمشغله باشی و سال تا سال خبری از تو نباشد الگوی زندگیِ موفق شده.
Hossein Shokhmgar
فرضیهٔ من خیلی ساده است. حتی اگر ما عاشق کارمان باشیم و ابتکار و موفقیت و لذتی که در آن می‌یابیم حسابی ارضایمان کند، باز هم هوایی می‌شویم و احساس نیاز می‌کنیم که کار نکنیم؛ نیاز داریم که کار نکنیم. فرقی نمی‌کند نانمان را از چه راه درمی‌آوریم، کار ما هر چه باشد باز هم عاشق اوقات فراغت و تفریح و رخوت و سکونیم. همه‌مان به بازیِ بیشتری در زندگی نیاز داریم.
mohsen
وقتی که زندگی تبدیل به المپیک استقامت می‌شود (یعنی یک ماراتن هر روزه)، وقتی که صدای تیک‌تیک کورنومتر تمام مدت توی گوشمان است، دیگر چه وقتی برای تفریح و سرگرمی می‌ماند؟ چه وقتی برای انسان بودن می‌ماند؟
محمد
کارگران امروز طوری از خواب حرف می‌زنند که آدم گرسنه از غذا.
sadegh
در جامعهٔ مصرفی، بیشتر خواستن نه عیب است و نه اسراف به حساب می‌آید. خرید کردن فقط برای وقت‌گذرانی یا دستیابی به کالا و خدمات نیست. خرید کردن یعنی
محمد
فکر می‌کنی چرا همه عاشق شرکت در بخت‌آزمایی‌اند؟ فکر می‌کنی اگر جایزهٔ بزرگ بخت‌آزماییْ کار در نوبت شبانهٔ یک سلاخ‌خانه بود، کسی راضی می‌شد بلیتش را به یک پول سیاه بخرد؟ نه، مردم پول بلیت بخت‌آزمایی می‌دهند تا برنده و پولدار شوند و بتوانند برای خودشان ول بچرخند ... اگر یادت باشد چند سال پیش هم گفتم، اگر کار اینقدر خوب است، چرا باید بهمان پول بدهند تا انجامش بدهیم؟
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۹
شابکundefined
تعداد صفحات۲۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۹