با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

دانلود کتاب فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

۳٫۴ از ۲۶ نظر
۳٫۴ از ۲۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

کتاب «فرمانده» حاوی شرح حال و زندگی هوگو چاورز، شصت و چهارمین رئیس‌جمهور ونزوئلا است.

چاوز به عنوان رهبر «انقلاب بولیواری» شناخته می‌شود و به خاطر سیاست‌های سوسیال دموکراتیک، ضدیتش با جهانی‌سازی نئولیبرالی و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، و حمایت از مواضع ایران و فلسطین مشهور بود.

روری کارول، نویسنده کتاب در زمان نگارش اثرش، خبرنگار روزنامه گاردین بود و نوشتن این کتاب را در ۲۰۰۶ آغاز کرد. او برای نگارش این کتاب بسیار تحقیق کرده و پژوهش میدانی انجام داده و حتی با دست‌فروش ها هم مصاحبه کرده است: «با خیلی‌ها گفتگو کردم: دستفروش‌های خیابانی، رانندگان تاکسی، نگهبان‌های مجتمع‌‌های مسکونی، محافظان مقامات بلند پایه، زنان خانه‌دار، مزرعه‌داران و… هر کدامِ این‌ها داستان متفاوتی برای گفتن داشت، اما همگی آنها، به نحوی از انحا، زیر سایه‌ی پرزیدنت چاوز زندگی می‌کردند.»

او تا سال ۲۰۱۲ چهار دفترچه اطلاعات راجع به هوگو چاوز جمع‌آوری کرده بود که برای نوشتن کتاب به آنها اکتفا نکرد. او از روزنامه گاردین ۶ ماه مرخصی گرفت و پای حرف‌های مقامات دولتی ونزوئلا نیز بنشیند و حرف‌ها، تعریف‌ها و انتقادهای آنها را هم بشنود.

کتاب حاضر بنا به قول واشینگتن پست، پرتره‌ی زنده و جانداری از یک پدیده‌ی آمریکای لاتینی است: دیکتاتوری برآمده از صندوق آرا. مارکز چند سال پیش به درستی گفته بود: دیکتاتور، تنها چهره‌ی اسطوره‌ای است که آمریکای لاتین تاکنون تولید کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
saeed_vadi
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

یکی از حقایق تلخ روزگار این هست که شما وقتی از یک کتابی خیلی خیلی خیلی خوشت اومد نمیتونی یقه ی تک تک آدم ها رو بگیری و بگی بخون خیییییلی خوبه.این حس رو من دقیقا به کتاب "فرمانده" دارم/:

- بیشتر
alaeddin
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

واقعا کتاب خوبیه خصوصا اینکه زوایایی خاصی رو از زندگی خصوصی چاوز بازگو می کنه

niknam
۱۳۹۹/۰۲/۱۳

این کتاب رو همون جریان فکری نوشته که امثال فیلم 300، بدون دخترم هرگز و آرگو رو برای ما ساختند. کاری جز تحریف و نفرت پراکنی علیه انسان های آزاده جهان ازشون بر نمیاد.

من
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

عه چرا معرفی حکومت جهوری اسلامی ایران توی بخش معرفی حکومت‌های مستبد نیست؟ 😕 (اشاره به دسته‌بندی طاقچه برای این نمونه کتاب)

نکته بین
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

واقعا از طاقچه این همه غرب زدگی بعید بود. این آمریکاییها اگر منفعتشون باشه به نتیجه صندوق رای میگن دیکتاتوری و به حکومت پادشاهی عربستان میگن دمکراسی. اونا منفعت طلب هستند اما توی مجموعه طاقچه یک آدم صاحب فکر پیدا نمیشد که

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
روزانه‌اش، در زیر مدخل ۲۵ اکتبر ۱۹۷۷، نوشت: «سیمون بولیوار از تو استدعا دارم که بیایی. که برگردی. به این‌جا بیایی. این امکان‌پذیر است... این جنگ سال‌ها به طول خواهد انجامید... من باید این جنگ را هدایت کنم. حتی اگر به بهای کشته شدنم تمام شود. کشته شدنم مهم نیست. آنچه مهم است این است که من برای این کار زاده شده‌ام.»
imanbashtimonfared
نویسندگان دیگری مثل گابریل گارسیا مارکز، نیچه، و در رأس همه، پلخانف را خوانده بود. او بارها در سخنرانی‌های عمومی‌اش در باره آن لحظه‌ای سخن گفت که با کتاب نقش فرد در تاریخ، نوشته انقلابی روسی گئورگی پلخانف، آشنا شده بود: «من در دهه ۱۹۷۰ که این کتاب را خواندم افسر جوانی در ارتش ونزوئلا بودم. ما در آن زمان در کوهستان‌ها
کاربر ۱۸۲۲۷۲۹
به قدرت رسیدن چاوز خیلی عجیب و استثنایی به نظر می‌رسید. ابتدا به زور متوسل شد و نتیجه نگرفت و سپس به آرای مردم متوسل شد و نتیجه گرفت.
شهریار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تعداد صفحات۴۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۵۰۰تومان
نوع فایلePUB