با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

دانلود و خرید کتاب فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

۳٫۴ از ۲۹ نظر
۳٫۴ از ۲۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز  نوشته  بیژن  اشتری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فرمانده؛ ونزوئلای هوگو چاورز

کتاب «فرمانده» حاوی شرح حال و زندگی هوگو چاورز، شصت و چهارمین رئیس‌جمهور ونزوئلا است.

چاوز به عنوان رهبر «انقلاب بولیواری» شناخته می‌شود و به خاطر سیاست‌های سوسیال دموکراتیک، ضدیتش با جهانی‌سازی نئولیبرالی و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، و حمایت از مواضع ایران و فلسطین مشهور بود.

روری کارول، نویسنده کتاب در زمان نگارش اثرش، خبرنگار روزنامه گاردین بود و نوشتن این کتاب را در ۲۰۰۶ آغاز کرد. او برای نگارش این کتاب بسیار تحقیق کرده و پژوهش میدانی انجام داده و حتی با دست‌فروش ها هم مصاحبه کرده است: «با خیلی‌ها گفتگو کردم: دستفروش‌های خیابانی، رانندگان تاکسی، نگهبان‌های مجتمع‌‌های مسکونی، محافظان مقامات بلند پایه، زنان خانه‌دار، مزرعه‌داران و… هر کدامِ این‌ها داستان متفاوتی برای گفتن داشت، اما همگی آنها، به نحوی از انحا، زیر سایه‌ی پرزیدنت چاوز زندگی می‌کردند.»

او تا سال ۲۰۱۲ چهار دفترچه اطلاعات راجع به هوگو چاوز جمع‌آوری کرده بود که برای نوشتن کتاب به آنها اکتفا نکرد. او از روزنامه گاردین ۶ ماه مرخصی گرفت و پای حرف‌های مقامات دولتی ونزوئلا نیز بنشیند و حرف‌ها، تعریف‌ها و انتقادهای آنها را هم بشنود.

کتاب حاضر بنا به قول واشینگتن پست، پرتره‌ی زنده و جانداری از یک پدیده‌ی آمریکای لاتینی است: دیکتاتوری برآمده از صندوق آرا. مارکز چند سال پیش به درستی گفته بود: دیکتاتور، تنها چهره‌ی اسطوره‌ای است که آمریکای لاتین تاکنون تولید کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۳)
saeed_vadi
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

یکی از حقایق تلخ روزگار این هست که شما وقتی از یک کتابی خیلی خیلی خیلی خوشت اومد نمیتونی یقه ی تک تک آدم ها رو بگیری و بگی بخون خیییییلی خوبه.این حس رو من دقیقا به کتاب "فرمانده" دارم/:

- بیشتر
محمد
۱۳۹۸/۱۲/۲۲

فقط بلدیم حرف بزنیم.. چون عرضه کتاب خوندن نداریم بجاش دهنامون بازه.. خیلی از ادمایی که اینجا نظر گذاشتن بدون اینکه کتاب رو بررسی کنن میان نظر میدن.. ای جاهلا

alaeddin
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

واقعا کتاب خوبیه خصوصا اینکه زوایایی خاصی رو از زندگی خصوصی چاوز بازگو می کنه

من
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

عه چرا معرفی حکومت جهوری اسلامی ایران توی بخش معرفی حکومت‌های مستبد نیست؟ 😕 (اشاره به دسته‌بندی طاقچه برای این نمونه کتاب)

محمد حسن یاقوت پور
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

در کل، غرب و شیفتگان وطنی آنان، هر زمان که یک نفر مخالف افکار آنان از صندوق آرا بیرون می آید، او را ((دیکتاتور برآمده از صندوق)) می نامند! و در انتها هم او ترور بیولوژیک می کنند. متاسفم برای

- بیشتر
salaam
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

قرار دادن این کتاب در دسته ی حکومت های مستبد شیطنت سیاسیه.... باید از این دسته حذف بشه.

نکته بین
۱۳۹۸/۰۹/۰۴

واقعا از طاقچه این همه غرب زدگی بعید بود. این آمریکاییها اگر منفعتشون باشه به نتیجه صندوق رای میگن دیکتاتوری و به حکومت پادشاهی عربستان میگن دمکراسی. اونا منفعت طلب هستند اما توی مجموعه طاقچه یک آدم صاحب فکر پیدا نمیشد که

- بیشتر
arash
۱۳۹۸/۰۲/۰۸

این هم بلای مردم خودش هست. اقتصاد ونزوئلا از ما بدتر شده.

sajad
۱۴۰۰/۰۳/۱۹

متاسفم برای کسانی که اگر حکومتی مخالف سیاستهای چپاولگرانه بلوک غرب و آمریکا باشه رو مستبد میخوانند. این دوران هم بگذرد و لیبرالیزم آمریکایی هم میرود آنجایی که نازیسم آلمانی رفت . امیدوارم طاقچه هم دست از این اقدامات شیطنت

- بیشتر
محمد حسین
۱۳۹۸/۰۲/۳۱

اقتصاد ونزوالا به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری اروپایی ها اونقدر ضرر میده که فروش نفتش جوابگو نیست اما این مشکل زمان چاوز نبود . زمان چاوز اقتصاد ونزوالا خیلی بهتر از الان بود و هنوز وارد بحران نشده بود رئیس

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱)
انقلاب‌ها مثل جانوران وحشی مجروح موقعی که در سراشیب زوال قرار می‌گیرند غالبآ به خشونت رو می‌آورند، ولی انقلاب ونزوئلا منت به سر همه گذاشت و به جای خشونت به پوچی رو آورد.
شهریار
به قدرت رسیدن چاوز خیلی عجیب و استثنایی به نظر می‌رسید. ابتدا به زور متوسل شد و نتیجه نگرفت و سپس به آرای مردم متوسل شد و نتیجه گرفت.
شهریار
برای درک انقلاب‌ها و مشارکت‌کنندگانش، باید آن‌ها را از فاصله نزدیک مشاهده و از فاصله دور قضاوت کنیم. سیمون بولیوار
esrafil aslani
ونزوئلا که بزرگ‌ترین ذخائر نفتی جهان را دارد، سال‌های طولانی از درآمدهای سرشار نفتی برخوردار بود. سیل این دلارهای نفتی همواره توانسته بود از شدت فقر در کشور بکاهد. دولت به لطف این درآمدهای بی‌سابقه نفتی آموزش و بهداشت را رایگان کرده، انواع وام‌های بی‌بهره با اقساط بلندمدت را در اختیار مردم گذاشته، و برای آن‌ها شغل و کار ایجاد کرده بود. اما تصمیم‌های نادرست و غیرعلمی، پدرِ اقتصادِ کشور را درآورده بود. تورم پول‌های مردم را به کاغذپاره تبدیل کرده بود، هرازگاه قفسه‌های سوپرمارکت‌ها از کالاهای ضروری خالی می‌شد، و کاغذبازی نفس صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی، و نیز مردم عادی، را می‌گرفت. کوبا و چند متحد کم‌شمار دیگر در برابر چاوز تعظیم می‌کردند ولی همزمان چشم به جیب او داشتند تا پاداش تعظیمشان را در قالب کمک‌های نقدی یا محموله‌های نفتی مجانی دریافت کنند.
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱
روزانه‌اش، در زیر مدخل ۲۵ اکتبر ۱۹۷۷، نوشت: «سیمون بولیوار از تو استدعا دارم که بیایی. که برگردی. به این‌جا بیایی. این امکان‌پذیر است... این جنگ سال‌ها به طول خواهد انجامید... من باید این جنگ را هدایت کنم. حتی اگر به بهای کشته شدنم تمام شود. کشته شدنم مهم نیست. آنچه مهم است این است که من برای این کار زاده شده‌ام.»
imanbashtimonfared
او می‌گوید: «کاخ ریاست‌جمهوری یک کوله‌پشتی بزرگ به من داده بود. کارِ من این بود که دنبال سرِ پرزیدنت حرکت کنم و همه نامه‌های مردم را بگیرم و در کوله‌پشتی‌ام بگذارم. خدای من، موقعی که پرزیدنت قدم به میان جمعیت می‌گذاشت همه اهالی شهر به سمتش هجوم می‌آوردند. تعداد مردم به قدری زیاد بود که احساس خفگی می‌کردیم. مردم واقعآ عاشق پرزیدنت بودند. همه می‌خواستند بغلش کنند یا چیزی ازش بپرسند.» نامه‌ها سپس همان شب توسط کارمندان «اداره ویژه» خوانده و خلاصه آن‌ها تایپ می‌شد تا پرزیدنت بتواند صبح روز بعد به هنگام صرف صبحانه آن‌ها را بخواند.
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱
نام و چهره فرمانده در هر جایی که تصورش را بکنید بود: بیلبوردها، نقاشی‌های دیواری، تی‌شرت‌ها، عروسک‌ها، ماگ‌ها. او حاکم یک دموکراسی اقتدارگرا بود؛ نظامی التقاطی مرکب از کیشِ شخصیت‌پرستی و حکومت تک‌نفره که اجازه فعالیت به احزاب مخالف را می‌داد، آزادی بیان را تاب می‌آورد، و انتخابات آزاد را برگزار می‌کرد، هرچند که این انتخابات چندان منصفانه نبود. یک‌سوم جمعیت ونزوئلا چاوز را می‌پرستیدند، یک‌سوم دیگر از او نفرت داشتند، و بقیه جمعیت مابین این دو گروه در نوسان بودند.
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱
چاوز پس از تحمل ریاست‌جمهوری ۱۹۹۸ در قالب یک کاندیدای شورشی شرکت کرد. او در مرحله تبلیغات انتخاباتی به ونزوئلایی‌ها گفت که دوره حکومت‌های فاسدِ متکی به درآمدهای نفتی به سر آمده و باید الگوی تازه و کارآمدی را جانشین آن ساخت. او تأکید کرد توسعه‌ای که ونزوئلا تاکنون تجربه کرده صرفآ توهّمی بیش نبوده و حالا زمان توسعه واقعی فرارسیده است.
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱
پرزیدنت در باره هر چیزی تصمیم می‌گرفت؛ این برنامه ایشان بود. اسم برنامه سلام، پرزیدنت بود زیرا مردم به آن زنگ می‌زدند و پس از گفتن سلام درخواست‌هایشان را مطرح می‌کردند، اما این تبدیل شد به چیزی شبیه مسابقه بخت‌آزمایی، برای این‌که هر کسی که زنگ می‌زد درخواست شغل، خانه، یا امتیازاتی از این قبیل می‌کرد. این راهِ اداره کردن یک کشور نبود، اما پرزیدنت عاشق این کار بود
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱
ارائه یک تصویر انقلابی از خود اهمیتش برای چاوز خیلی بیش‌تر از کمک‌هایی بود که آمریکا می‌خواست به ونزوئلایی‌های مصیبت‌زده بکند
کاربر ۲۵۴۴۴۷۱

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تعداد صفحات۴۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB