شرمنده نباش دختر؛ یک برنامه‌ی بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف
۳٫۸از ۳۹ نظر

دانلود کتاب شرمنده نباش دختر؛ یک برنامه‌ی بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۸از ۳۹ نظر
۳٫۸از ۳۹ نظر
۳٫۸از ۳۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شرمنده نباش دختر؛ یک برنامه‌ی بدون شرمساری برای رسیدن به اهداف

ریچل هالیس، نویسنده کتاب پرطرفدار و پرفروش «خودت باش دختر»، این بار در کتاب جدیدش «شرمنده نباش دختر» از یک موضوع مهم دیگر در دنیای دختران حرف می‌زند؛ شرمندگی.

تمرکز هالیس در این کتاب روی این مسئله است: به نظرات و قضاوت دیگران اهمیت نده و برنامه‌ای بدون شرمساری برای رسیدن به اهدافت بریز چون دنیا به درخشش تو نیاز دارد: «اگر می‌توانستم فقط یک حرف به شما بزنم و متقاعدتان کنم که به آن باور داشته باشید، آن یک حرف این بود: شما برای بیش‌ازاین آفریده شده‌اید؛ شما برای داشتن رؤیاهایی خلق شده‌اید که می‌ترسید داشته باشید؛ شما برای انجام کارهایی خلق شده‌اید که فکر می‌کنید توانایی انجامشان را ندارید؛ شما برای مدیربودن آفریده شده‌اید؛ شما برای مشارکت‌کردن آفریده شده‌اید؛ شما برای ایجاد تغییرات مثبت در جامعهٔ خودتان و حتی در دنیا آفریده شده‌اید؛ شما برای این آفریده شده‌اید که بیش از آنچه الآن هستید شوید-این مهم‌ترین قسمت ماجراست-نسخهٔ بیش‌ازاینِ شما شبیه من یا دیگری نخواهد بود.»

ریچل هالیس در این اثر می‌گوید برای این که به درخشش برسید نباید از زمین خوردن بهراسید، برخیزید و ادمه دهید و جرئت و جسارت داشته باشید، شرمندگی به‌خاطر کسی که هستید را کنار بگذارید و تبدیل به همان کسی شوید که مقدر شده باشید.

کتاب سه بخش و یک نتیجه‌گیری دارد.

بهانه‌هایی که باید کنار بگذارید، عنوان بخش اول کتاب است؛ چون تا دلایلی را که باعث محدودیتتان شده‌اند نشناسید نمی‌توانید از آنها گذر کنید.

بخش دوم کتاب، رفتارهایی که باید یاد بگیرید است؛ بخشی که از طریق آن ریچل به شما نشان می‌دهد که رفتارها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. اگر می‌خواهید به نتیجه برسید باید ثابت‌قدم باشید؛ یعنی نباید انتظار داشته باشید که بعداز یک‌بار یا ده بار انجام یک کار، به نتیجه و جایگاهی که دنبالش بوده‌اید برسید.

در انتها، کتاب با بخش مهارت‌هایی که باید کسب کنید به‌پایان می‌رسد. اینها مواردی جهانی هستند که هرکسی هنگام دنبال‌کردن اهدافش به آنها نیاز دارد.

آنچه باعث می‌شود از قافله عقب بمانید مهارت حساب‌نکردن این موارد است؛ مواردی مثل اعتمادبه‌نفس و استقامت معمولاً به‌عنوان خصوصیت‌هایی شناخته می‌شوند که یا دارید یا نه، اما ریچل هالیس می‌خواهد درک و شناخت شما را از این موارد تغییر دهد.

این کتاب اطلاعات زیادی در خود دارد، اما لطفاً نگذارید این حجم از اطلاعات راضی‌تان کند. شما قوی و شجاع هستید و بیشتر از اینها توانایی دارید. تصمیم بگیرید از ایده‌های ایجاد تغییر به‌عنوان فرصتی در زندگی‌تان استفاده کنید. یک زندگیِ پر از فرصت‌ها و احتمالات، راهی برای به بزرگی رسیدن شماست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
negar
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

کتابی عالی و فوق العاده که تکمیل کننده کتاب قبلی نویسنده خودت باش دختر هست و نویسنده مثل کتاب قبلی با قلم به شدت خودمانی و دوستانه تجربیات و درس های ارزشمند خودش رو از موفقیت به اشتراک گذاشته اگه

- بیشتر
🌵🍁 Cactus
۱۳۹۹/۰۴/۲۷

کاش تمام انسان ها(جدا از جنسیت) این کتاب رو مطالعه کنند. کتابی صادق ؛سخاوتمند؛کاربردی با ترجمه ای قابل قبول. این‌کتاب نسبت به کتاب خودت باش دختر ؛بهتر و کاربردی تر بود. از رویاهامون دست نکشیم به نظر نادرست دیگران اهمیت ندیم برنامه ریزی

- بیشتر
sahar
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

خیلی خوب بود بیشتر صداقت نویسنده رو در بیان مشکلاتش دوست دارم خیلی صمیمی انگار دوستم داره صحبت میکنه. این کتاب به انتظاراتی که دیگران از ما دارند اشاره کرد و اینکه ما برای برآورده کردن اون انتظارات ، شاید

- بیشتر
Nafas
۱۳۹۹/۰۳/۲۱

🔔 نویسنده مثل تموم کتابای دیگه اش در تموم طول کتاب داره در مورد خودش صحبت می کنه اینک چطور تونسته با مشکلاتش مبارزه کنه و پیروز بشه و میخواد به مخاطبانش کمک کنه نکته قوت این نویسنده اینه که اصلا احساس نمی کنی

- بیشتر
Maede
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

نویسنده این کتاب بسیار با نویسنده هایی دیگه ای که دیدم تفاوت داره و فکر می کنم این به این دلیل باشه که بسیار رک و راست صحبت می کنه ، لطفا بخوانید💎

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۷۱)
چون... از آنها بیزارم-
🌵🍁 Cactus
یک ضرب‌المثل فوق‌العادهٔ چینی هست که می‌گوید «بهترین زمان برای کاشت یک درخت بیست سال پیش بوده؛ بهترین زمان بعدی همین‌الآن است.» می‌توانید همچنان برای انجام‌ندادن کاری عذر و بهانه بیاورید یا اینکه باور کنید رؤیاهایتان از عذر و بهانه‌هایی که می‌آورید قدرتمندترند
raha
شما می‌توانید چیزهای بیشتری برای خودتان بخواهید و برای این کار نیاز به هیچ دلیلی جز اینکه ازته‌دل خوشحالتان می‌کند ندارید.
Delangiz
شما مرا نمی‌شناسید؛ شما فقط برداشتتان از مرا می‌شناسید
Numb
این کار خوشحالم می‌کند.
🌵🍁 Cactus
آیا دوستانتان شما را بالا می‌برند یا پایین می‌کشانند؟
🌵🍁 Cactus
از درنظرگرفتن احتمالات وحشت نکنید. در ابتدای راه ممکن است هدفتان دست‌نیافتنی به‌نظر برسد. یادتان باشد چطور باید وحشتتان را از بین ببرید؛ کم‌کم و به‌آرامی.
sonia
پذیرفتن این باور که می‌توانید کاری را به‌خاطر خودتان انجام دهید، حتی اگر هیچ‌کس دلیلتان را درک نکند، قدرتمندترین و دلنشین‌ترین احساس دنیاست.
Kamand
من شغلم را کاملاً بی‌اهمیت جلوه می‌دادم. اوه، من اصلاً کار خاصی انجام نمی‌دم. من تمام دستاوردهایم را پنهان می‌کردم و دربارهٔ رؤیاهای بزرگم حتی با خودم هم صحبت نمی‌کردم
♡♧jerusha pendelton♧♡
وقتی طوری زندگی می‌کنید که دیگران را راضی نگه‌دارید معلوم است که خودِ واقعی‌تان را فراموش می‌کنید.
hasti

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۱/۲۵