با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیش‌بینی‌های سیاسی؛ کاربرد نظریه‌‌ی بازی‌ها در تحلیل سیاسی و مذاکرات بین‌المللی

دانلود و خرید کتاب پیش‌بینی‌های سیاسی؛ کاربرد نظریه‌‌ی بازی‌ها در تحلیل سیاسی و مذاکرات بین‌المللی

۳٫۷ از ۱۳ نظر
۳٫۷ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پیش‌بینی‌های سیاسی؛ کاربرد نظریه‌‌ی بازی‌ها در تحلیل سیاسی و مذاکرات بین‌المللی  نوشته  بروس بوئنو دی میسکیتا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پیش‌بینی‌های سیاسی؛ کاربرد نظریه‌‌ی بازی‌ها در تحلیل سیاسی و مذاکرات بین‌المللی

چرا رهبران خودکامه و ددمنش که فلاکت و بدبختی برای مردم خود می‌آورند، می‌توانند برای سال‌ها در قدرت بمانند و پس از کنار رفتن از مسند قدرت نیز با ثروت بی‌حدی که اندوخته‌اند در خوش‌آب‌وهواترین مناطق جهان باقی عمر خود را در آسایش کامل بگذرانند و در نهایت هم در رختخواب و با آرامش بمیرند؟

بروس بوئنو دمسکیتا در این کتاب ابتدا چند کشور را مثال می‌زند که حاکمان آنها از روش ظلم و زور برای بقای خود استفاده می‌کردند و می‌کنند. چه ظلم بر مردم سرزمین خود و چه بر مردم بی گناه سرزمین‌های اشغالی‌شان و با این ظلم سال‌ها دوام آورده‌اند و در مقابل از کسانی می‌گوید که قصد اصلاحات و نیات خیرخواهانه برای ملت خود داشته‌اند و بیش از چندسالی دوام نیاورده‌اند.

دمسکیتا در کتابش می‌گوید حقیقت این است که نه خودکامگان بالفطره اهریمن بوده‌اند و نه مصلحان قدیس و فرشته و هر دو گروه برای این که مدت بیشتری در قدرت باشند، کارهای درستی کرده‌اند. حاکم مستبد تنها به عده قلیلی سرمایه‌دار و حامی توجه دارد و به خواسته آنها عمل می‌کند تا قدرتش باقی بماند و دموکرات باید به فکر رفاه مردمش باشد چراکه اگر مردم احساس کنند رقیبش اندکی بهتر است از او دست خواهند کشید.

نویسنده در این کتاب ادعا دارد بر اساس فرضی که مطرح شد، می‌توان اقدامات و رفتارهای سیاسی و اجتماعی دیگران را پیش‌بینی کرد، می‌توان آینده را پیش‌بینی کرد و از آن مهم‌تر می‌توان با آرایش و چینش دقیق مشوق‌ها، انگیزه‌ها و دستکاری آن‌ها و با در نظر گرفتن مجموعه وسیعی از متغیرها و عناصر تأثیرگذار، آینده را به طور خارق‌العاده‌ای مهندسی کرد.

او در این کتاب بر اساس یک سری اصول علمی ریاضی و مطالعاتی که داشته، نظریه موسوم به «بازی‌ها» را برای پیش‌بینی مسایل سیاسی پیشنهاد کرده است و در این کتاب سعی می‌کند شما را نیز متقاعد کند که نظریهٔ «بازی‌ها» خارق‌العاده است. او این کار را نه‌فقط با برجسته‌سازی راه و روشی که در اجرای این نظریه به کار می‌گیرد، بلکه با پیش‌بینی‌هایی که از تعدادی از تحولات بسیار کلان آینده انجام می‌دهد به شما ثابت می‌کند و قول می‌دهد که شما را متعجب خواهد کرد.

دمسکیتا ادعا می‌کند با به‌کارگیری نظریهٔ بازی‌ها نه‌تنها می‌توانیم به آینده نگاه دقیق‌تری بیندازیم، بلکه می‌توانیم آینده را طوری مهندسی کنیم که نتایج مطلوب‌تر و پرثمرتری داشته باشد.

او در این کتاب راه‌هایی را به تصویر می‌کشد که نشان می‌دهد چگونه می‌توان با به‌کارگیری علم ریاضیات و با قدرت بی‌نظیر «نظریهٔ بازی‌ها» رفتار و انتخاب‌های مردم را پیش‌بینی کرد و آینده بهتری ساخت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Mohammad Ahmadi
۱۳۹۷/۱۲/۱۳

به نظرم کتاب بسیار خوبی برای درک بهتر اتفاقات سیاسی کشور هایی مثل کشور خودمونه... قویاً پیشنهاد می کنم بخونیدش... من خود کتاب رو خریداری کردم و واقعا اگر براش وقت بذارید مطالب خوبی رو ازش می گیرین

Travis
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

کتابی که به ما نشان می‌دهد روش‌های جدیدی در مطالعه علوم سیاسی به وجود آمده است و نظریه بازی‌ها و معادلات ریاضی و احتمالات به عنوان ابزاری در دست اتاق فکر کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربر ۱۱۵۸۰۱۳
۱۴۰۰/۰۶/۱۴

تمومش نکردم ولی قشنگ بود اصل حرف نویسنده

parvin
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

چرا فهرست نداره که آدم تصمیم بگیره بخره یا نه؟

abi
۱۳۹۸/۰۷/۱۰

چه خبره بابا نوزده تومن

amir jabbari
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

خدا وکیلی طاقچه یه کمکی بکن ۱۹ تومن عاااااخه😐😐😡😡

سید احمد ماجدی زاده
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

یه سوال: نسخه پی دی اف این کتاب موجوده؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۱)
اگر به این بیندیشیم که انسان‌ها همواره به دنبال منافع شخصی‌اند بسیار کم‌تر از زمانی آسیب می‌بینیم که بخواهیم دائماً و به غلط به خیرخواهی و نیت خیر دیگران باور داشته باشیم و روند زندگی خود را بر آن مبنا قرار دهیم
Travis
هر فرد اهل کره شمالی از قشر متوسط اگر یک سال تمام کار کند آنچه به دست می‌آورد با حاصل دسترنج چهار روز کار یک کارگر متوسط آمریکایی، ایرلندی یا نروژی برابری می‌کند.
Travis
«اعتماد کن، اما دقت کن»
Travis
همه بی‌گناهند مگر آن‌که خلاف آن ثابت شود.
Travis
انسان با تأمل و تعمق در منافع گروه‌هایی که در یک پدیده ذی‌نفعند این فرصت را پیدا می‌کند تا بهترین قدم‌های ممکن را بردارد و به بهترین نتایج ممکن برسد.
Travis
از منظر نظریهٔ بازی‌ها «عقلانیت و منطقی بودن» یعنی آن‌که فرد باور دارد کاری که انجام می‌دهد کاملاً به نفع اوست و نفعی برای دیگران ندارد.
Travis
درست است که پول همه چیز نیست، اما متغیر بسیار گویا و مهمی در تعیین و تخمین میزان کیفیت زندگی افراد به حساب می‌آید.
Travis
محور اصلی و ستون فقرات تفکر نظریهٔ بازی‌ها داشتن نگاهی خشن، سرد، بی‌روح به ذات منفعت‌طلب انسان است.
Travis
تنها افرادی را می‌توان از دایره عقل و منطق نظریهٔ بازی‌ها کنار گذاشت که یا نوزادند، طفلند یا بیماری شیزوفرنی دارند و بر خلاف منافع خود عمل می‌کنند. بچه‌ها به ویژه کودکان دو ساله و بیماران شیزوفرنی به گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی منافع آن‌ها دقیقه به دقیقه تغییر می‌کند.
f.r
نوشتن مقاله‌ای که قرار باشد بهترین بهترین‌ها باشد هیچ‌گاه به اتمام نمی‌رسد.
Travis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۲۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابکundefined
تعداد صفحات۴۲۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB