با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سقوط ۱۱۷۷؛ روایتی تازه درباره‌ی همانندی تمدن ما و تمدن‌های ۳ هزار سال پیش

دانلود و خرید کتاب سقوط ۱۱۷۷؛ روایتی تازه درباره‌ی همانندی تمدن ما و تمدن‌های ۳ هزار سال پیش

۴٫۶ از ۹ نظر
۴٫۶ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سقوط ۱۱۷۷؛ روایتی تازه درباره‌ی همانندی تمدن ما و تمدن‌های ۳ هزار سال پیش  نوشته  فاطمه شمسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سقوط ۱۱۷۷؛ روایتی تازه درباره‌ی همانندی تمدن ما و تمدن‌های ۳ هزار سال پیش

کتاب «سقوط ۱۱۷۷» نوشته اریک اچ.کلاین روایتی شگفت‌انگیز درباره شباهت تمدن امروزی بشر با تمدن‌های سه‌هزار سال پیش است. این کتاب بخشی از مجموعه «نقاط عطف تاریخ باستان» است. هر جلد از این مجموعه به رویدادی مهم یا لحظه‌ای کلیدی در جهان باستان نظر می‌افکند. تمرکز نویسنده در این کتاب‌ها بر چرایی و چگونگی امور و همچنین زمان وقوع آنها است. کتاب حاضر در درجه اول درباره سقوط تمدن‌های عصر مفرغ و عوامل آن در بیش از سه هزار سال پیش است و بعد از آن، با مقایسه تمدن کنونی با تمدن‌های عصر مفرغ، درس‌هایی درباره جوامع جهانی و چندملیتی‌شده امروز به ما می‌دهد. ممکن است برخی تصور کنند میان جهان عصر مفرغ و فرهنگ فناوری‌زده کنونی نمی‌توان قیاسی منطقی و معتبر انجام داد. شباهت‌های این دو جهان به لحاظ هیئت‌های دیپلماتیک و ممنوعیت‌های اقتصادی تجاری، گروگان‌گیری‌ها و باج‌دادن‌ها، قتل و ترور، ازدواج‌های شگفت‌آور و جدایی‌های ناخوشایند، توطئه‌های بین‌المللی و اخبار نظامی جعلی، تغییرات آب‌وهوایی و خشکسالی و حتی یکی دو مورد سانحه دریایی و غرق شدن کشتی به حدی است که نگاهی دقیق‌تر به مردمان و مکان‌های دوره‌ای که بیش از سه هزار سال پیش وجود داشته‌اند را به امری فراتر از یک تحقیق آکادمیک در حوزه مطالعاتی تاریخ باستان تبدیل کرده است. در اقتصاد جهانی کنونی و در جهانی که این اواخر با زلزله‌ها و سونامی‌های ژاپن و انقلاب‌های «بهار عربی» در مصر، تونس، لیبی، سوریه و یمن دست به گریبان بوده است، ثروت و سرمایه‌گذاری‌های آمریکا و اروپا به‌طور تفکیک‌ناپذیری در نظامی جهانی تنیده شده است که آسیای شرقی و کشورهای تولیدکننده نفت در خاورمیانه را نیز شامل می‌شود. بنابراین بررسی بقایای پراکنده تمدن‌های درهم‌تنیده مشابهی که بیش از سه هزار سال پیش فروپاشیدند، می‌تواند برای ما فواید بیشماری داشته باشد. کتاب اچ. کلاین پنج فصل دارد و در این پنج فصل نقاط عطف تاریخ بشر از دوران مفرغ تا فروپاشی امپراطوری های بزرگ بررسی شده است. در بخشی از کتاب می خوانیم: «دوران عصر مفرغ پسین به‌درستی در تاریخ جهان به‌عنوان دوران طلایی نامیده شده است، دورانی که طی آن نوعی اقتصاد جهانی اولیه به‌گونه‌ای موفقیت‌آمیز شکوفا شد. بنابراین ممکن است از خود بپرسیم، اگر تمدن‌های این نواحی به پایان نرسیده بود، آیا ممکن بود تاریخ جهان جور دیگری می‌چرخید یا مسیر متفاوتی در پیش می‌گرفت؟ چه می‌شد اگر مجموعه زمین‌لرزه‌های یونان و مدیترانه شرقی اتفاق نمی‌افتاد؟ چه می‌شد اگر هیچ خشکسالی، قحطی، مهاجران یا مهاجمانی وجود نداشت؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
fatemeh
۱۳۹۹/۰۱/۲۰

کتاب در مورد پایان عصر مفرغ(برنز) پسین بود و اینکه چجوری در عرض چند سال یهو تمدن هایی که حداقل چندین قرن شکوفا بودند نابود میشن. جالب اینجاست که توضیح میده شاید برخلاف چیزی که فکر میکنیم تمدن های اطراف

- بیشتر
pejmannavi
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

باید خیلی خوره تاریخ باستان باشی که این کتاب رو بخونی. اما اگه باشی خوشت میاد.

کاوشگر
۱۳۹۹/۰۲/۳۱

کتاب بی نظیریه...دلایل سقوط کردن و ضعیف و قدرتمند شدن تمدن ها ی مدیترانه شامل مصر و لیبی و یونانی ها (میسنی ها ) و دولت شهر های سوریه و ترکیه ( هیتی ها ) و قبرس و حتی بررسی

- بیشتر
امیر رضا اصلی
۱۳۹۸/۰۷/۱۱

کتاب بسیار خوب با اطلاعات بسیار مهم و به روز در ز مان حال . با ترجمه خوب.

mr.kavousi
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

کتابی جذاب با ترجمه و نثری روان که برای کسانی که به تاریخ و باستان شناسی و جامعه شناسی علاقه مند هستند مطالعه‌ش را توصیه می کنم. کتاب در مورد اوج و فرود عصر مفرغ به عنوان یک عصر طلایی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
اقتصاد یونان در اوضاعی آشفته به‌سر می‌برَد. شورش داخلی، لیبی، سوریه و مصر را در بر گرفته است و بیگانگان و جنگجویان خارجی نیز به وخامت اوضاع دامن می‌زنند. ترکیه و دیگر کشورهای منطقه هم اوضاع را با نگرانی دنبال می‌کنند. اردن مملو از پناهجویان است. ایران مستقیما در روند وقایع دخالت دارد، در حالی‌که عراق در آشوب و ناآرامی به‌سر می‌برد. سال ۲۰۱۳ پس از میلاد؟ بله. اما این وضعیت در سال ۱۱۷۷ پیش از میلاد، بیش از سه هزار سال پیش، نیز سابقه دارد. و آن زمانی بود که تمدن‌های مدیترانه‌ای در عصر مفرغ یکی پس از دیگری سقوط کردند و مسیر و آینده دنیای غرب را برای ابد تغییر دادند. این لحظه‌ای اساسی در تاریخ است؛ نقطه‌ای حساس در تاریخ جهان باستان.
pejmannavi
ما این صعود و افول دائمی را در امپراتوری‌ها در طول زمان می‌بینیم، از جمله در امپراتوری‌های اکدی، آشوری، بابلی، هیتی، آشوری نو، بابلی نو، پارسی، مقدونی، رومی، مغولی، عثمانی و دیگر امپراتوری‌ها. نباید گمان بریم که جهان کنونی ما آسیب‌ناپذیر و مصون است، چراکه در واقع آسیب‌پذیرتر از آنیم که دوست داریم بیاندیشیم
fatemeh
-یکی از آنها حاوی یک قانون جذاب است: «اگر کسی با دندان، بینی یک فرد آزاد را بکَند، باید چهل شِکِل نقره بپردازد.» (مگر چنین اتفاقی چقدر معمول بوده است؟).
fatemeh
خلاصه کلام، به نظر می‌رسد که سیاست، تجارت و دیپلماسی در ۳۵۰۰ سال پیش، به‌ویژه در طی قرن چهاردهم پیش از میلاد، چندان بی‌شباهت به سیاست‌هایی که امروز به‌عنوان قسمتی از اقتصاد جهانی به اجرا درمی‌آید، نبوده است؛ سیاست‌هایی که با تحریم‌های اقتصادی، هیئت‌های نمایندگی دیپلماتیک و بازی‌های قدرت در بالاترین سطوح دیپلماتیک تکمیل می‌شوند.
fatemeh
جورج سانتایانا زمانی گفته است، کسانی که تاریخ را نمی‌خوانند محکوم به تکرار آن هستند، اما آلنبی ثابت کرد که خلاف این موضوع نیز می‌تواند صادق باشد -کسانی که تاریخ را می‌خوانند، اگر بخواهند می‌توانند آن را به‌طور موفقیت‌آمیزی تکرار کنند.
fatemeh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴