با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آب در گیتی

دانلود و خرید کتاب آب در گیتی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آب در گیتی  نوشته  آرنولد هانس لمایر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آب در گیتی

آیا فکر می‌کنید آب فقط در سیاره زمین پیدا می‌شود؟ یا امکان یافتن آن در نقاط دیگر کهکشان‌های مختلف یا منظومه شمسی هست؟

کتاب «آب در گیتی» به دنیال یافتن پاسخی برای این پرسش است.

آب بعد از انفجار نخستین نسل ستارگان، در ۱۰۰ میلیون سال پس از تاریخ گیتی به وجود آمد. ارسال ماهواره‌ها و سفینه‌های فضایی به نقاط دوردست، حکایت از وجود سفره‌های یخی در بعضی از سیارات و قمرهای آنها دارد.

پروفسور آرنولت هانس لمایر، استاد اخترفیزیک دانشگاه گراتس اتریش در این اثر به مرور ویژگی‌های اساسی آب و نقش آب روی زمین و در جهان هستی می‌پردازد. حوزه‌های اصلی فعالیت هانس لمایر، فیزیک خورشیدی و اخترفیزیک است.

آب در سیاره زمین، رابطه آب و حیات موجودات، آب در سیارات منظومه شمسی، در اقمار سیارات و در اجرام کوچک منظومه، آب در سیارات فراخورشیدی و فضاهای میان‌ستاره‌ای و منشا‌ء آب به طور کلی از مباحث این کتاب‌اند.

این کتاب برای خوانندهٔ علاقه‌مند به اخترفیزیک، اخترزیست‌شناسی و به‌طورکلی علم نوشته شده است. در این کتاب به بیش از ۳۵۰ مقاله اشاره شده و خوانندگانی که خواهان مطالعه عمیق‌ترند می‌توانند از این منابع بهره بگیرند. از این کتاب همچنین می‌توان به عنوان کتاب مرجع در موضوعات مختلف اخترزیست‌شناسی استفاده کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
sourina
۱۳۹۸/۰۳/۰۸

این کتاب به صورت کاملا تحصصی که چرا آب تنها ماده ای هستش که بهترین ماده هست صحبت میکنه و موضوعاتی چون آب درییارات دیگر، کهکشانها، اقمار و اینها می پردازه. ترجمه ی فوق العاده روان و آسانی داره، طوری

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۱۰
شابکundefined
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۱۰