با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مقدمه بر فلسفه تاریخ هگل اثر ژان هیپولیت

دانلود و خرید کتاب مقدمه بر فلسفه تاریخ هگل

۳٫۴ از ۵ نظر
۳٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مقدمه بر فلسفه تاریخ هگل  نوشته  ژان هیپولیت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مقدمه بر فلسفه تاریخ هگل

ژان هیپولیت، هگل‌‌شناس معروف فرانسوی است. «مقدمه بر فلسفه تاریخ هگل» بر پایه تحلیل آثار دوره جوانی هگل نوشته شده و اساسا به نقد نظریه کانت و فیخته در مباحث اخلاق، نظام ارزش‌های معنوی و نوامیس زندگی اجتماعی، دولت، و به‌‌طور کلی فلسفه تاریخ اختصاص دارد که ضمن آن‌ها نظریات هگل در باب یهودیت، مسیحیت و مفهوم تاریخ نیز به‌‌دقت تحلیل شده است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «بنابراین، انتشار این کتاب، پس از نشر دو کتاب، یکی از کانت [سنجش خرد ناب] و دیگری درباره کانت [فلسفه کانت، بیداری از خواب دگماتیسم] به زبان فارسی علی‌الاصول باید برای علاقه‌‌مندان به فلسفه‌‌های اروپایی و به‌‌طور کلی اندیشه‌‌های فلسفی مغتنم باشد. کتاب حاضر، به‌‌عقیده من، فایده دیگری هم دارد، که بعد از انتشار کتاب کارل پوپر [جامعه باز و دشمنان آن] این روزها اهمیت بیشتری هم پیدا کرده است. پوپر در کتاب خود افلاطون، هگل و مارکس را، از لحاظ چیزی که خود او تاریخی‌گری یا اندیشه تاریخ می‌نامد، به‌‌تقریب به یک چوب رانده است. با خواندن کتاب حاضر و تعمق در آن زمینه‌‌ای فراهم می‌شود برای بحث در سنجش انتقادی نظریات پوپر و تعیین میزان حقانیت او در برداشتی که در باب مفهوم تاریخ به هگل نسبت می‌دهد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
تندبادنیمه شب
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

ترجمه ایراد های اساسی دارد. ولی خب کتاب ارزشمندی است. منتها نباید هنگام خواندن ناهمگونی ترجمه و انتخاب های نامصطلح ( و نادقیق ) را از نظر دور کرد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۶/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۰۸۸-۲‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۶/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۹۶۴-۴۱۶-۰۸۸-۲‬