با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در برابر استبداد: بیست درس قرن بیستم

دانلود و خرید کتاب در برابر استبداد: بیست درس قرن بیستم

۴٫۰ از ۳۰ نظر
۴٫۰ از ۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب در برابر استبداد: بیست درس قرن بیستم  نوشته  تیموتی اسنایدر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب در برابر استبداد: بیست درس قرن بیستم

«در برابر استبداد» کتابی نوشته تیموتی اسنایدر، مورخ و پژوهشگر متخصص نازیسم و کمونیسم است.

ماجرای این کتاب از یک پستِ فیس‌بوک شروع شد؛ پست فیس‌بوکیِ تیموتی اسنایدر، مورّخِ بنام در حوزهٔ تاریخِ حکومت‌های جبّارِ نازی و شوروی، که این‌بار نه به حاکمی اروپایی یا شرقی که به انتخابِ رئیس‌جمهوری جدید در قلب دنیای غرب واکنش نشان می‌داد.

انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوریِ امریکا، تیموتی اسنایدر را به واکنش واداشت تا در فیس‌بوک، همان بستری که به انتخاب ترامپ کمک کرده بود، به او بتازد و سرنوشتی را هشدار دهد که امریکایی‌ها مدت‌ها بود خیال می‌کردند هرگز بر سرشان نخواهد آمد.

تیموتی اسنایدر در این پست فیس‌بوک، که بعدا بسط یافت و شد همین کتابی که در دست دارید، به هم‌وطنان امریکایی‌اش هشدار می‌دهد که «آمریکایی‌های امروز هیچ باهوش‌تر و خردمندتر از اروپاییانی نیستند که در قرن بیستم شاهدِ غلتیدن دموکراسی‌هایشان در دام فاشیسم، نازیسم یا کمونیسم بودند. مزیت ما در این است که شاید بتوانیم از تجربهٔ آنان درس‌هایی بگیریم و حالا وقت خوبی برای این کار است.»

پستِ فیس‌بوکیِ اسنایدر بیش از ۱۸ هزار بار به اشتراک گذاشته شد، و به‌سرعت در همه‌جای فیس‌بوک و اینترنت و رسانه‌های جهان پخش شد. چنین بود که اسنایدر به فکر افتاد بیست درسی را که برشمرده بود، با توضیحات بیشتر و مثال‌هایی تاریخی از حکومت نازی و شورویِ سابق، در کتابی کوچک گرد آورَد.

اسنایدر در این کتاب، دانش جامع و گسترده‌اش از تاریخِ جهان و به‌ویژه تاریخِ استبداد را به کار می‌گیرد تا از تحولات قرن بیستم ۲۰ درس تنظیم کند. این اثر «بیست درس از قرن بیستم» نام گرفت و خیلی زود به جمع کتاب‌های میلیون‌نسخه‌ایِ جهان راه پیدا کرد.

اسنایدر که پیش از این با کتاب «سرزمین خون» خودش را در جایگاه یکی از برترین مورخانِ معاصر جهان نشانده بود، در این کتابِ کم حجم حاصلِ سال‌ها مطالعه در تاریخِ تحوّلات سیاسیِ جهان را، به شیوه‌ای موجز و مؤثر، در اختیار خواننده می‌گذارد.

خواننده در این کتاب می‌آموزد که اطاعت از حاکمانِ جبّار خیلی اوقات اجباری و ناگزیر نبوده است و خیلی‌ها پیش از آن‌که کسی از آن‌ها اطاعت بخواهد، زانو می‌زنند و فرمان‌برداری‌شان را پیشکشِ حاکم می‌کنند. یا این‌که نداشتن زندگیِ خصوصی و استقلال فکر و عمل بستری است برای سوء استفادهٔ استبداد و در میانه جست‌وجوی حقیقت، نه کاری تجمّلی یا پُز روشنفکری، که از ضرورت‌های حیاتیِ زندگی در عصرِ اینترنت و شبکه‌های اجتماعی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
mostafa1985
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

استبدادِ قرنِ بیستمی، گرچه از نظر مبانیِ فکری تفاوتی با نمونه‌های پیشین نداشت و ندارد و بنیانِ آن تجاوز به حقوق و آزادی‌های فردی و ستیز با حاکمیتِ قانون بود و هست، اما مهارتِ مهمی هم داشت و دارد: پوشانیدن

- بیشتر
مهرگان
۱۳۹۸/۰۷/۲۷

کتابی موجز و بسیار جذاب در مورد استبداد حتما بخونید و درس های زیادی برای آموختن داره که یاد بگیرید

علی
۱۳۹۹/۰۱/۱۵

این کتاب در عین خلاصگی، درس‌های مهمی از استبداد قرن 20 به ما می‌دهد. این درس‌ها در فضای بعد از انتخاب 2016 آمریکا گفته شده است و با بررسی وقایع تاریخ معاصر. البته بنظر من نکات گفته شده صرفا درمورد

- بیشتر
Amin D
۱۳۹۷/۰۹/۰۱

برای مخاطبی دور از فضای انتخابات امریکا، چنین کتابی شاید همچو مانیفستی سیاسی خود را نشان دهد که راهبردهایی کلی اما مفید با خود دارد. نهایت انتظار اما، باید همان پروراندن پستهای وبلاگی باشد و نه اثری تحلیلی و یا

- بیشتر
Bhr_maryam
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

ترجمه‌ی کتاب خیلی خوب نبود و به نظرم کتاب به شدت جهت دار نوشته شده بود

tiam
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

بیست درس مفید در برابر استبداد، با جملاتی گهگاه درخشان و البته رویکردی کاملا جانبدارانه و اغلب ناعادلانه مرتبط با شرایط سیاسی داخل آمریکا. مجموعه‌ای از تناقضات گفتاری و عملی در یک کتاب!

negar
۱۳۹۸/۰۴/۱۳

بقیه کتابهای نشر گمان رو هم بزارید لطفا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۵)
و سعی کنید کمی از اینترنت فاصله بگیرید، جایش کتاب بخوانید.
بلاتریکس لسترنج
نداشتن زندگیِ خصوصی و استقلال فکر و عمل بستری است مهیّا برای سؤاستفادهٔ استبداد،
بلاتریکس لسترنج
از تکرار جملاتی که همه می‌گویند خودداری کنید. به شیوهٔ بیانیِ خاص خودتان فکر کنید، حتا اگر برای بیان آن چیزی باشد که فکر می‌کنید همه می‌گویند. سعی کنید خودتان را از اینترنت دور کنید. کتاب بخوانید.
بلاتریکس لسترنج
این طرز فکر غلطی است.
بلاتریکس لسترنج
بدبینیِ عمومی احساس دانا و متفاوت بودن به ما می‌دهد
بلاتریکس لسترنج
به چشم دیگران نگاه کنید و احوال‌پرسی کنید این کار فقط رعایت ادب نیست. بلکه جزئی از شهروندی و لازمهٔ عضو مسئول جامعه بودن است. همچنین روشی است برای حفظ ارتباط با پیرامون‌تان، شکستن موانع اجتماعی و شناختن کسانی که می‌توانید به آن‌ها اعتماد کنید و کسانی که شایستهٔ اعتمادتان نیستند. اگر فرهنگ عیب‌جویی را در پیش بگیریم، به دنبال شناخت چشم‌انداز روان‌شناختیِ زندگیِ روزمره‌تان خواهید بود.
بلاتریکس لسترنج
جوامع درهم بشکنند، دموکراسی‌ها سقوط کنند، اخلاقیات فروبپاشد و مردمان عادی یکباره خودشان را اسلحه‌به‌دست بالای سر گورهای دسته‌جمعی بیابند.
بلاتریکس لسترنج
۱۱. پرس‌وجو کنید خودتان سر از ماجراها درآورید. وقت بیشتری را به خواندن مقالات بلند اختصاص دهید. مشترک رسانه‌های چاپی شوید تا از روزنامه‌نگارانِ تحقیقی حمایت کنید. بدانید که هدف بعضی از چیزهایی که در اینترنت منتشر شده‌اند ضربه و صدمه زدن به شماست. وبسایت‌هایی را که در مورد ادعاهای کارزارهای پروپاگاند تحقیق و حقیقت‌یابی می‌کنند بشناسید (که بعضی از آن‌ها در خارج از کشور هستند). مسئولیت آنچه را با دیگران به اشتراک می‌گذارید بر عهده بگیرید.
بلاتریکس لسترنج
نمادهای امروز راه به واقعیت‌های فردا می‌گشایند. حواستان به صلیب‌های شکسته و دیگر نمادهای نفرت باشد. نگاه‌تان را برنگیرید و به آن‌ها عادت نکنید. خودتان دست‌به‌کار شوید و از بین ببریدشان، و سرمشق دیگران شوید که آن‌ها هم همین کار را بکنند.
بلاتریکس لسترنج
رژیم‌های اقتدارگرا معمولاً نیروی پلیسیِ ضدشورش دارند که وظیفه‌اش پراکندنِ مردمی است که می‌خواهند اعتراض و تظاهرات کنند، و یک نیروی پلیس مخفی که در شرح وظایفش قتل مخالفان یا هر کسی که دشمن فرض می‌شود هم گنجانده شده است.
بلاتریکس لسترنج

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۲۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن