با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دیباچه‌ای تاریخی بر نظریه ادبی از افلاطون تا بارت

دانلود و خرید کتاب دیباچه‌ای تاریخی بر نظریه ادبی از افلاطون تا بارت

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیباچه‌ای تاریخی بر نظریه ادبی از افلاطون تا بارت  نوشته  بهزاد برکت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دیباچه‌ای تاریخی بر نظریه ادبی از افلاطون تا بارت

«دیباچه‌ای تاریخی بر نظریه ادبی از افلاطون تا بارت» نوشته ریچارد هارلند، پژوهشی ادبی- فلسفی درباره نظریات ادبی‌ای است که از از زمان افلاطون تا زمان رولان بارت در مکاتب گوناگون فلسفی و در برهه‌ای مختلف تاریخی خلق شده‌اند.

به عنوان نمونه نظریه ادبی در دوران کلاسیک مبتنی بر قصه‌پردازی و اقتباس‌های نمایشی و شیوه‌های خاص شاعرانه بود و در قرون وسطی رشد مسیحیت، شیوه‌های تفکر جدید و ناسازگاری را وارد عرصه فرهنگ غربی کرد که در نتیجه ادبیات محلی رونق گرفت.

این کتاب درواقع به نوعی تاریخ مکاتب ادبی غرب نیز هست و خواننده را با شیوه‌های ادبی رایج در دوره‌های مختلف اروپا و آمریکا و به طور کلی غرب دنیا آشنا می‌کند.

کلاسیسیزم، رمانتیسیزم، ناتورالیسم، سمبولسیسم و مدرنیسم و نظریاتی که در قرن بیستم متولد شدند همچون ساخت‌گرایی فرانسوی، نقد انگلیسی- آمریکایی، نظریه روسی و ورود به دوره پسامدرن از حدود سال‌های ۱۹۶۷-۶۸ میلادی، مباحث جذابی است که درباره مکاتب ادبی غربی دراین اثر خواهید خواند.

این کتاب، از معدود کتاب‌های نطریه ادبی است که اصلی‌ترین مفاهیم تاریخ نقد و نظریهٔ ادبی در غرب را، در محدودهٔ یک مجلد، به‌شکل قابل اطمینانی پوشش می‌دهد. به‌گونه‌ای که در پایان کار تصویر قابل قبول و روشنی از مسیر حرکت جریان نظریهٔ ادبی در ذهن خوانندهٔ علاقه‌مند ترسیم می‌کند؛ دوم آنکه شیوهٔ تطبیقی کتاب، ضمن پرهیز از برجسته‌سازی آرای صاحب‌نظران یک کشور خاص، امکان درک ژرف‌تری از قوت و ضعف رویکردهای مختلف در طول تاریخی دوهزارساله را ایجاد می‌کند و سوم ، زبان و نحوهٔ روایت به‌گونه‌ای است که همزمان، رضایت مخاطب عام و خاص را فراهم می‌کند.

مطالعه این اثر ارزشمند برای علاقه‌مندان به ادبیات و تاریخ ادبیات و مکاتب ادبی بسیار جذاب و سودمند و لذت‌بخش خواهدبود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
cup
۱۳۹۸/۰۷/۰۹

ترجمه منسجم کتاب و متن چشم نوازش به کنار. پایان کتاب واژه نامه ای هست که خیلی اهمیت داره به نظر من. هم به خواننده در خواندن متون نظری کمک میکنه هم به مترجمانی که با چنین متن هایی سروکار

- بیشتر
عبدالله سلیمانی
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

عالی

sina.zahed
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

خیلی خوشحال شدم که تو این اوضاع اقتصادی نسخه الکترونیک این کتاب موجوده. امیدوارم فضایی ایجاد بشه هر کتابی الکترونیکشم منتشر بشه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۱۷
تعداد صفحات۵۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۱۷