با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تأویل رؤیا

دانلود و خرید کتاب تأویل رؤیا

۲٫۷ از ۷ نظر
۲٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تأویل رؤیا  نوشته  زیگموند فروید  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تأویل رؤیا

کتاب «تأویل رویا»‌ی زیگموند فروید، پدر علم روان‌کاوی، بسیار بیش از آن چیزی است که از عنوانش برمی‌آید. این اثر، در عین حال که شرح الگوی ذهن و تحقیق در باب فرآیندهای تخیلی است، اعترافی شخصی از فروید است. فروید این نوشته را واکنشی نسبت به مرگ پدرش تلقی می‌کرد، «مهم‌ترین اتفاق، تلخ‌ترین فقدان در زندگی یک مرد،» و کشف خود را در مورد «عقده‌ی ادیپ» (تمایل عاطفی-جنسی پسربچه به مادر، به گونه ای که پرد را رقیب خود بپندارد) در این کار ثبت کرد. ادعایی که هنوز مناقشه‌برانگیز است، ادعا در مورد گرایش ناآگاهانه‌ی (دورانِ کودکیِ) مردان به انجام کاری ممنوعه و پدرکُشی. فروید در این اثر نشان می‌دهد که روشی روان‌شناختی وجود دارد که امکان تأویل رؤیاها را فراهم می‌کند، و با کاربرد این تکنیک، هر رؤیا به مثابه ساختاری روان‌شناختی نمود می‌یابد، ساختاری سرشار از معنا که می‌توان در کنش‌های روانی حالت بیداری برایش جایگاهی در نظر گرفت. او در این اثر تلاش کرده است تا فرآیندهایی را که علل مبنایی غرابت و ابهام رؤیاها هستند روشن کند و با استنتاج از همین فرآیندها به ماهیت نیروهای روانی‌ای که تعارض یا همکاری‌شان دلیل شکل‌گیری رؤیاهای ما است برسد. فروید کتابش را با شرح مختصر دیدگاه‌های نویسندگان قبلی در حوزه خواب و جایگاه مسئله‌ی رؤیا در علم معاصر شروع کرده و به مبحث شیوه تأویل رویا، رویا به مثابه تحقق آرزو، تحریف در رویا، موضوع و منابع رویا، عمل رویا و روان‌شناسی فرایندهای رویا می‌پردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
morteza_ja97
۱۳۹۷/۰۸/۱۴

اونایی که خریدن بگن چند صفحس

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
این توصیه‌ی مؤکد که می‌گویند انسان پیش از آن‌که در مورد مسئله‌ای تصمیم‌گیری قطعی و نهایی بکند، باید یک شب درنگ کند و با آن فکر بخوابد، با اطلاعاتی که حال پیدا کرده‌ایم کاملاً موجه به نظر می‌رسد.
sara
رؤیا دیدن کنشی است روانی و لبریز از معنا؛ قدرت انگیزشی آن همیشه و در هر حالتی یک آرزوست که با تمام وجود می‌خواهد تحقق پیدا کند
farnooshhp
محرک‌های رؤیا همیشه در تجارب روز قبل ریشه دارند
sara
«هیچ نمی‌دانم که آیا در کودکی واقعاً به کمک کردن به بشر دردمند اشتیاقی داشته‌ام یا نه
آترین🍃
می‌توان رؤیا را نوعی تحقق آرزو تلقی کرد.
sara
رؤیا بی‌معنا نیست، پوچ و عبث نیست، در رؤیا فرض بر این نیست که یک بخش از مجموع ایده‌های ما نهفته یا خفته‌اند و بخشی دیگر آشکار و بیدار. رؤیا پدیده‌ی روانی کاملاً معتبری است؛ در واقع، رؤیا تمهیدی است برای تحقق یافتن آرزو، می‌توان رؤیا را بخشی پیوسته از فعالیت‌های روانی قابل درک در حالت بیداری قلمداد کرد؛ رؤیا به واسطه‌ی یک کنش فکری فوق‌العاده پیچیده پدید می‌آید.
sara
چون به قطع نشان می‌داد که در ذهن انسان بخش‌های فعالی وجود دارند که به شکل مستقیم و بی‌واسطه به تحقیق و بررسی تن نمی‌دهند، چه برای ناظران و چه برای خود بیمار. این بخش‌های ذهن را فروید بدون بحث‌های متافیزیکی یا اصطلاح‌شناختی، با کلمه‌ی ناخودآگاه توصیف کرد.
آترین🍃

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۵۵-۰
تعداد صفحات۵۲۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۵۵-۰