با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جاده جنگ؛ جلد۸

دانلود و خرید کتاب جاده جنگ؛ جلد۸

۴٫۶ از ۵ نظر
۴٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جاده جنگ؛ جلد۸  نوشته  منصور انوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جاده جنگ؛ جلد۸

مجموعه رمان ده جلدی «جاده جنگ» اثر منصور انوری (۱۳۳۴-)، نویسنده معاصر است. او در نیشابور متولد شد. نویسندگی را از سال ۱۳۶۴ و با داستان کوتاه «بی ‌بی ‌سی» آغاز کرد و پس از آن مجموعه داستان «مصافحه با ارواح» را نوشت. او تا کنون داستان‌ها و رمان‌های چندجلدی گوناگونی با موضوع دفاع مقدس، انقلاب و تاریخ ایران نوشته است. رمان ده جلدی «جاده جنگ» انوری برنده جوایز ادبی کتاب فصل، قلم زرین، کتاب سال و جلال آل احمد شده است. «جاده جنگ» یک رمان بلند تاریخی است که در کنار داستانی پرکشش و عاشقانه بخشی از تاریخ پر فراز و فرود کشور را از آغاز جنگ جهانی دوم تا پایان جنگ تحمیلی روایت می‌کند. داستان از شهریور ۱۳۲۰ آغاز می‌شود، زمانی که روس‌ها از شمال شرقی کشور به خراسان حمله می‌کنند و اشغال ایران به دست متفقین اغاز می‌شود. کتاب دو شخصیت اصلی مرئی و نامرئی دارد. شخصیت نامرئی «مرگان» نام دارد که مانند روح در تمام حوادث رمان حاضر است و در آنها نقش دارد. شخصیت دیگر این داستان «سید رضا شریفی» یک سرجوخه ژاندارمری است که به یک افسر زن تاجیک به نام «عالیه» علاقه مند می‌شود و او را فراری می‌دهد. او ۳۵ سال در خارج از کشور به سر میبرد و در پایان رمان و زمان جنگ تحمیلی بازمی‌گردد. موضوعات رمان «جاده جنگ» بر اساس واقعیات تاریخی شکل گرفته‌اند و گویای نیم قرن از حوادث تاریخ ایرانند. فضای اصلی این رمان هم کل کشور به خصوص جاده شاهرود است که نقشی کلیدی در وقایع اصلی ابتدا و انتهای رمان دارد و به نوعی سمبلی از جنگ بی‌پایان است. نگاه چندبعدی انوری در رمان جاده جنگ اثر او را از بسیاری رمان‌های تاریخی متمایز کرده است. همه‌جای این اثر نوآوری و خلاقیت به چشم می‌خورد. خط اصلی داستان در کنار موضوعات دیگری که هریک هویتی مستقل دارند از دست نمی‌رود و خرده داستان‌ها و فلاش‌بک‌ها به هیچ وجه آسیبی به انسجام این داستان بلند نزده‌اند. شباهت های ریزی میان «جاده جنگ» و رمان «برباد رفته» مارگارت میچل وجود دارد که به نظر می‌رسد انوری در نگارش این اثر گوشه چشمی هم به اثر ماندگار میچل داشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
إلَیْـڪَ
۱۳۹۷/۰۶/۱۳

انصافا چنین داستان بلند -و چندین جلدی- خوش ساختی خواندنی ست و بنده چند سال پیش مطالعه کرده و لذت بردم، البته با قیمت مناسب

اردیبهشت
۱۴۰۰/۰۲/۰۱

عالی اگرچه هنوز کامل نخوندم ولی تا جلد آخر می خونم .واقعا از اشغال ایران توسط روس فقط شنیده بودم یا سختی های اون سالها درسته رمان ولی برای لمس کمی از تاریخ سرزمینم عالیست .

کاربر ۳۴۹۷۹۵۵
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

سلام جلد نهم تا دوازدهم کتاب موجود نیست لطفا در برنامه بزارید

mohamad
۱۳۹۷/۰۶/۱۳

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا!؟ بی وفا حالا که قیمت دوبله شد و با این گرانی ها، چرا!؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
«دشمن را، هرگز نباید دست کم گرفت، پیروزی تا کامل نباشه، پیروزی نیست؛ و غرور، در همه حال ناپسنده»
mohamad
«کسی که خودشو می‌بازه و به انتظار مرگ می‌نشینه، نه مسلمان می‌شه بهش گفت – که فکر جهنم و بهشت رو بکنه- و نه حق داره دم از مردی و مردونگی بزنه!
mohamad
وقتی همه امکانات دست حریفه، و مثل روز روشنه که طرف مقابل هیچ شانسی- حتی یک نیم در هزار- در برابر دشمنش نداره، چه کار می‌تونه بکنه؟ از شعار دادن و حرف‌های‌حماسی زدن و این قلنبه سلنبه‌ها که تو به زبون میاری! در مقابل حریفی که همه گونه سلاح و قدرت و مهارت در اختیار داره، چه نتیجه‌ای بار می‌یاد؟... به جز مرگ حتمی!...» مخاطب، با حرارت گفت: - «شاید مرگ نتیجه یک رویا رویی باشه، اما فرقه بین، شجاعانه و مثل یک مرد و یک مسلمان واقعی مردن، تا... مثل یک بزدل و... ذلیل...»
mohamad
«کسی که خودشو می‌بازه و به انتظار مرگ می‌نشینه، نه مسلمان می‌شه بهش گفت – که فکر جهنم و بهشت رو بکنه- و نه حق داره دم از مردی و مردونگی بزنه!.... و تازه از کجا می‌دونی که کسی که خودشو تسلیم دشمن می‌کنه- تا اونو بکشه- کارش بدتر از خودکشی نیست!»
mohamad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۲
شابکundefined
تعداد صفحات۶۴۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۲