با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب از روی دست رمان‌نویس؛ مصاحبه با چند نویسنده اثر ای. ام. فورستر

دانلود و خرید کتاب از روی دست رمان‌نویس؛ مصاحبه با چند نویسنده

۴٫۰ از ۱۰ نظر
۴٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از روی دست رمان‌نویس؛ مصاحبه با چند نویسنده  نوشته  ای. ام. فورستر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از روی دست رمان‌نویس؛ مصاحبه با چند نویسنده

محسن سلیمانی در این اثر مصاحبه با چند نویسنده خارجی همچون ادوارد مورگان فورستر، ویلیام فاکنر، آلدس هاکسلی، ارنست همینگوی و ژرژ سیمنون را ترجمه کرده‌است. این اثر برگزیده‌ای از کتاب «کار نویسنده» است که مصاحبه‌های مجله «پاریس ریوی‌یو» را در سال‌های قبل از ۱۹۶۰ گردآوری کرده‌بود. در این مصاحبه‌ها با رمان‌نویسان یاد شده درباره شیوه و سبک نویسندگی‌شان گفت‌گو شده‌است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Bahareh Sh
۱۳۹۸/۰۶/۰۲

از بین گفتگوهایی که با نویسنده های بزرگ انجام گرفته میشه هزاران نکته درباره داستان نویسی یاد گرفت

علیرضا مروت
۱۳۹۹/۰۳/۱۵

برای کسانی که به داستان نویسی علاقه دارن توصیه اش میکنم.مخصوصا مصاحبه با ویلیام فاکنر و ارنست همینگوی نکات جالبی داره.برخی ریزه کاری های نویسندگی رو میتونید یاد بگیرید ولی ابدا توقع نداشته باشید به شما فن داستان نویسی رو

- بیشتر
...love
۱۳۹۹/۰۷/۰۸

کتاب شبیه یک تابع سینوسی است... اوج هایی دارد... و حضیض هایی دارد... و به طور کلی جالب بود ترجمه هم خوب بود

💫ktab💫
۱۳۹۹/۰۷/۲۸

خیلی خوبه💗👍

مانا
۱۴۰۰/۰۱/۲۴

خب حرفاشون دیگه قدیمی شده. الان داستان‌عمق و بعد بیشتری پیدا کرده

کتاب 1984
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

اتاقی با یک منظره از همین نویسنده هم در طاقچه قرار بدید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
فاکنر: اگر نویسندگان ما به فن و تکنیک نویسندگی علاقه دارند، بگذار همچنان به جراحی و چیدن این بنا ادامه دهند. چراکه در کار نویسندگی هیچ شیوۀ مکانیکی و لایتغیری وجود ندارد. در اینجا راه میان‌بری نیست. اگر نویسندگان جوان ما در کارشان از قاعده و نظریۀ خاصی پیروی کنند، حماقت کرده‌اند. باید از اشتباهات درس گرفت. مردم فقط از طریق خطاهایشان چیز یاد می‌گیرند. هنرمند خوب هیچ کس را شایسته نمی‌داند تا از او اندرز بگیرد. او بی‌نهایت مغرور است. مهم نیست که تا چه حد پیشکسوت‌ها را تحسین می‌کند، مهم این است که همواره، درصدد است تا از آن‌ها جلو بیفتد و مغلوبشان کند.
Omid r kh
فاکنر: نود و نه درصد ذوق و استعداد، نود و نه درصد انضباط و نود و نه درصد کار و کوشش. رمان‌نویس هیچ وقت نباید از کارش راضی باشد. زیرا اگر آدم فقط در حد توانش خوب باشد که هنری نکرده است. باید همیشه رؤیا و هدفت بالاتر و والاتر از آنچه در توان داری، باشد. جوش نزن تا فقط از نویسندگان معاصر یا گذشته‌ات بهتر باشی، سعی کن از خودت بهتر باشی. هنرمند موجودی است که ارواح او را هدایت می‌کنند. البته او نمی‌داند که چرا آن‌ها او را انتخاب کرده‌اند و معمولاً هم آن قدر سرگرم کارش است که نمی‌پرسد چرا؟…‌ هنرمند رؤیایی در سر دارد و این رؤیا او را عذاب می‌دهد و تا وقتی که نتوانسته به نحوی از شر آن خلاص بشود، لحظه‌ای آرامش ندارد. در این هنگام هنرمند همه چیزش را یعنی غرور، آبرو، امنیت، محترم بودن، شادی، همه چیز را از یاد می‌برد؛ تا اینکه اثرش را بنویسد.
Omid r kh
شهرت مؤنث است. مثل زن می‌ماند. اگر مقابلش تعظیم کنی، زیر پا لگدت می‌کند. بنابراین بهترین راه برخورد با آن این است که پشت دستت را نشانش بدهی؛ آن وقت احتمالاً کلفتی‌ات را می‌کند و خاک‌سار آستانت می‌شود.
به یاد خسرو
بعضی از مردم می‌گویند که با وجود اینکه گاهی دو یا حتی سه بار نوشته‌های شما را خوانده‌اند، چیزی نفهمیده‌اند. برای آن‌ها چه توصیه‌ای دارید؟ فاکنر: چهار بار بخوانند.
sam b
- به نظر شما کسانی که می‌خواهند نویسنده بشوند، از چه راهی می‌توانند به بهترین وجه ذهنشان را پرورش بدهند؟ همینگوی: می‌توانند بروند خودشان را دار بزنند! چون خواهند دید که خوب نوشتن تقریباً از جمله محالات است.
sam b
ببینم، این حرف‌ها کسلتان نمی‌کند؟ خود من که از تکرار سخن‌چینی‌ها و غیبت‌های ادبی آن موقع و در واقع شستن لباس چرک‌های بیست و پنج سال پیش متنفرم
sam b
حرف دیگری برای نویسنده‌های تازه‌کار ندارید؟ سیمنون: همه، نویسندگی را نوعی شغل می‌دانند؛ ولی من فکر نمی‌کنم این طور باشد. کسی که احتیاج ندارد نویسنده بشود، یعنی کسی که احساس می‌کند کار دیگری هم از دستش برمی‌آید، باید به کار دیگری روی بیاورد. نویسندگی شغل نیست کسب ناکامی و بدبختی است. و گمان هم نمی‌کنم که اصلاً هنرمند بتواند شاد و کامروا باشد.
sam b
یا به راحتی می‌توانید از یک کار که دست گرفته‌اید به کار دیگر هنری بپردازید، یا باید اول همان یک کار را که شروع کرده‌اید به سرانجامی برسانید و بعد به کار دیگری مشغول شوید؟ همینگوی: همین که من یک کار جدی و هنری خودم را ول کرده‌ام تا به سؤالات شما پاسخ بدهم، ثابت می‌کند که من آن قدر احمق هستم که تقاصش را به شدیدترین وجه پس بدهم. پس می‌دهم، نگران نباشید.
sam b
نویسندگی شغل نیست کسب ناکامی و بدبختی است. و گمان هم نمی‌کنم که اصلاً هنرمند بتواند شاد و کامروا باشد.
sam b
نویسندگی شغل نیست کسب ناکامی و بدبختی است. و گمان هم نمی‌کنم که اصلاً هنرمند بتواند شاد و کامروا باشد
sam b

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۷/۰۵
شابکundefined
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۷/۰۵